Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera p10 2.0 SLX '90 - Brak Iskry na świecach.

lordmaly1988 30 Cze 2010 15:42 3523 2
  • #1 30 Cze 2010 15:42
    lordmaly1988
    Poziom 1  

Witam. Mój problem dotyczy Nissana Primery 2.0 SLX na wtrysku jednopunktowym z instalacją gazową.
    A stało to się tak, Pewnego dnia Na podwórku auto nie chciało mi odpalić kręciłem, kręciłem i nie było nawet żadnego pyrknięcia, przepchałem auto 15 metrów pod garaż kuzyna otworzyłem maskę i bez żadnej ingerencji auto normalnie odpaliło.
    I tak jeździła sobie primerka normalnie cały następny dzień aż do wieczora kiedy to zostawiłem ją pod domem kolegi i poszedłem do niego na film. Po filmie bez żadnych obaw, spokojnie wsiadam do nissana przekręcam kluczyk i stało się dokładnie to samo co dzień wcześniej rozrusznik kręcił ale silnik w ogóle nie zaskakiwał, następnego dnia po krótkich oględzinach okazało się że nie ma iskry na świecach i zalecono mi wymianę Cewki zapłonowej, co niestety nie pomogło następnie już niby na pewno miał być rozdzielacz zapłonu(aparat zapłonowy), a więc wymieniam aparat wraz z kablami i już prawie pewny że jest OK wsiadam i kręcę i dalej nic. Sprawdzałem miernikiem I niby z cewki i na kopułce aparatu zapłonowego jest prąd ale na świece już nie dochodzi, Proszę o pomoc co to może być.

2 2
  • #2 30 Lip 2010 10:10
    tomek1986022
    Poziom 21  

Witam, moj ojciec tez ma P10 i identyczny problem miał, o dziwo auto odpaliło "na pych" po holowaniu jakiś 100.

Ciężko to może jakoś logicznie wytłumaczyć ale już trzy razy w ciągu dwóch lat miał taka sytuacje...

Jak znalazłeś jakąś inną przyczynę to daj info na forum...

0
  • #3 08 Paź 2012 22:59
    zecikk
    Poziom 10  

w p10 sr20D w aparacie zapłonowym jest czujnik polozenia wałka rozrzadu. czasami moze sie zawieszac lub dawac bledny odczyt i dlatego auto moze nie chciec odpalic :) jezdze nissanami juz od paru lat i znam te tematy zreszta mam taka primere obecnie tez :P

Moderowany przez Pawel wawa:

Wszystkie Twoje posty naruszają regulamin, punkt: 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Otrzymujesz ostrzeżenie. Ten post dodatkowo odnosi się do problemu z przed 5 miesięcy.

1