Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy macie pralki 59,5 cm szerokosci?

30 Cze 2010 16:37 3501 4
  • Poziom 17  
    Witam,

Post dotyczy wyłącznie pralek ładowanych z przodu (lewa strona).

Chciałbym sie dowiedzieć czy jest ktoś kto kupił pralkę, która wg opisu technicznego powinna mieć 60cm szerokości a ma mniej np 59.5?

Chodzi o to, ze mam wnękę na pralkę 61.5cm, bez możliwości poszerzenia :/ czy ktoś ma podobnie i używa w tej wnęce pralki 60tki? Czy konieczny jest zakup pralki o 59.5 cm szerokości? (rozchodzi się tylko o wibracje podczas wirowania)

Nie ukrywam, ze wybór pralki o 59.5 cm szerokości zawęża moje pole wyboru prawie do minimum. Jedynie co udało mi sie znaleźć to cześć modeli Amici i whirlpoola.

Proszę o jakiekolwiek pomocne informacje.
    Dziękuje.
  • Poziom 9  
    Daewoo DWD-F1042 lub DWD-M1032 mają dokładnie 59,5 cm szerokości (właśnie zmierzyłem miarką) więc podejrzewam, że pozostałe pralki tej firmy też tyle mają.

Weź coś z silnikiem Direct Drive i zminimalizujesz do minimum wibracje.
  • Poziom 17  
    Dzięki za podpowiedz.. poczytam o tym silniku i zobaczymy w jakich modelach (firmach) pralek występują.

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Prześledziłem temat napędu bezpośredniego... Niestety nie ma to najlepszych opinii szczególnie jak sie zepsuje.. Pralki np LG używają tego systemu ale LG przecież jest od TV! a nie pralek :/

Zona wybrała pralki (ze względu na potrzebne funkcje szczególnie wybór temp i dodatkowe płukanie jak i wirowanie):
    1) Pralka SAMSUNG WF 0600 NXWG (Niestety 60tka szerokości)
    2) Pralka AMICA AWCO 10 D (z) (59.5cm szerokości)

Czy ktoś użytkuje którąś z pralek i może się wypowiedzieć? Szczególnie na temat zachowania się podczas wirowania i tuż jak się rozpoczyna wirowanie.

Generalnie to wolałbym coś z:
    1. Bosch, Elektrolux, Gorenje, AEG
  • Poziom 17  
    Odpowiem sobie sam...

Kupiłem Amicę AWCE 10DA. Jeśli rozbije mi płytki na ścianie podzielę się ta informacją ;-) A tak na poważnie wcześniej spróbuję i najwyżej mały kawałek styropianu dam miedzy ściana a pralką.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Do tych co 'dotarli" do tego tematu i stoją przed tym samym dylematem...
    Jeszcze nie zdarzyło mi sie by pralka ruszyła sie z miejsca. Tak wiec spokojnie śpię nie bojąc się o płytki, mimo ze ledwo mały palec wejdzie miedzy pralkę a płytki.

Pozdrawiam