Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R580 - czy SRS pozwoli przywrócić system na nowym, czystym HDD?

sabial 30 Cze 2010 17:19 12835 9
  • #1 30 Cze 2010 17:19
    sabial
    Poziom 8  

Witam,

Kupiłem ostatnio laptop Samsung R580 z systemem Windows 7.
    Samsung nie dołączył żadnych płyt instalacyjnych, jest tylko partycja recovery i ich program do tworzenia kopii bezpieczeństwa: Samsung Recovery Solution.

Moje pytanie: Czy istnieje sposób aby przy pomocy tego Samsungowego programu lub po prostu Windows 7 stworzyć kopię zapasową lub instalator na DVD, który pozwoli zainstalować/przywrócić system na innym, czystym dysku na którym nie będzie partycji Recovery?

Dzwoniłem na infolinię Samsunga, nawet pisałem maila, ale z nimi kompletnie nie ma rozmowy. Na pytanie: "Jak przy pomocy programu Samsung Recovery wykonać kopię, aby dało się przywrócić system na nowym, czystym dysku?" pada odpowiedź: "Do wykonywania kopii służy program Samsung Recovery". Jak bym z botem rozmawiał...

Na razie wszystko jest OK, ale obawiam się, że kiedyś dysk w końcu padnie i zostanę z niczym. Może ktoś miał już podobny problem i go rozwiązał?

W programie Samsung Recovery jest opcja wypalenia na DVD obrazu dysku C, ale nie ma nic powiedziane, czy ten obraz da się w ogóle na innym dysku przywrócić, ani jak tego dokonać, kiedy na nowym dysku programu Recovery nie będzie.
    W Windows 7 też jest opcja zrobienia takiej kopii zapasowej i też nie mogę znaleźć opisu jak z niej skorzystać.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wykonaniu skutecznej kopii zapasowej.
    Nie mogę podmienić dysku w tym komputerze, żeby samodzielnie to przetestować bo jest firmowy i nie chcę w nim grzebać.
    Swoją drogą to jest totalne cierpiarstwo, że Samsung nie dołącza płyt odzyskiwania i nawet na życzenie nie można ich zamówić (pytałem).

Pozdrawiam
    Marcin

0 9
  • Deimic One - Szkolenia
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 30 Cze 2010 23:15
    sabial
    Poziom 8  

Wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy.
    Ja wiem, że w tym programie od Samsunga, jest opcja zrobienia kopii dysku C na płycie DVD.

Moje pytanie to czy, z tej kopii da się potem odtworzyć system po wymianie dysku twardego na inny i jak to zrobić?

Pozdrawiam
    Marcin

0
  • #4 01 Lip 2010 09:15
    linuks
    Spec od komputerów

Witam.
    Jak potrzebuje odtworzyć system na innym dysku(nowym) to używam liveCD. Kopię systemu robie programem partimage lub fsarchiver zgrywam na DVD i w razie potrzeby odtwarzam na nowym dysku.Robiłem tak kilka razy i zawsze było ok.
    Kopia systemu na DVD rzecz bardzo przydatna.
    Pozdrawiam

0
  • #5 03 Kwi 2012 18:09
    land
    Poziom 10  

Odświeżam temat Czy jest jakaś metoda na zgranie swojego systemu na jedną płytkę dvd a nie kopia całej partycji :C która w programie Samsung Recovery solution4 liczy mi już 30gb Ja nie chcę zgrywać śmieci chce tylko oryginalną kopie swojego systemu windows 7 home premium 64bit chcę zmienić dysk i usunąć tą głupią partycję odzyskiwania systemu. która zabiera mi 20 gb przestrzeni dysku! co za głupota z tymi partycjami recovery ! Co to ma być za system oryginalny który przy zakupie laptopa nie dostajemy płyty. ten klucz legalności nie jest mi potrzebny do życia. potrzebuję płytkę DVD którą mogę w każdej chwili zainstalować.

czy jeżeli ściągnę z neta taką samą wersję windowsa home premium 64bity i podam swój klucz będę mieć oryginalny system ??

0
  • #6 04 Kwi 2012 06:23
    marcin25192
    Poziom 8  

jezeli chodzi o ta kopie systemu t owchodzisz do tego recovery programu i masz tam opcje z taka wypalona plytka albo plytka z plomieniem i robisz sobie kopiesamego systemu ze sterownikami co daje jakies ponad 3 gb tylko na plytce pozdrawiam

0
  • #7 06 Kwi 2012 16:51
    land
    Poziom 10  

marcin25192 napisał:
    jezeli chodzi o ta kopie systemu t owchodzisz do tego recovery programu i masz tam opcje z taka wypalona plytka albo plytka z plomieniem i robisz sobie kopiesamego systemu ze sterownikami co daje jakies ponad 3 gb tylko na plytce pozdrawiam

jak klikam w tą kopię zapasową to po chwili wyskakuje mi okienko i kopia ma tylko 1.8 GB i po nagraniu pokazuje tylko że na płycie są sterowniki i program recovery solution 4 ale kopi windowsa brak

ja to rozumiem tak że jedynie mogę zrobić kopię dysku C razem z windowsem. ale samego windowsa jako recovery nie da się utworzyć. a ze całość mi zajmuje 28 gb to jedyne wyjście jakie chyba widzę to instalacja od nowe z partycji recovery systemu i potem jak jest świeży zgranie myśle mniej GB niż te 28. na płytki 8.5 GB.

0
  • #8 06 Kwi 2012 17:58
    Tomimwrc
    Poziom 19  

Zrób obraz dysku Programem Acronis True Image i nagraj go na płytę, w programie jest opcja stopnia kompresji danych. Można też nim zrobić obraz partycji Recovery.

0
  • #9 26 Sie 2012 00:26
    miuzik2
    Poziom 2  

ja zrobiłem przed pierwszym włączeniem laptopa kopie dysku na drugim twardzielu tylko że firmy seagate o tej samej pojemności orginał leży w zapasie a system zainstalowałem z kopii i chodzi do dzisiaj tylko przypominam można to zrobic tylko przed pierwszym odpaleniem kompa w domu

0
  • #10 29 Wrz 2012 10:57
    s113
    Poziom 11  

1.Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Narzędzia administracyjne

2.wybierz zarządzanie komputerem
    3 wybierz magazyn potem zarządzanie dyskami
    4. kliknij na partycje recowery prawym klawiszem myszy i nadaj litere dysku
    5. teraz podłączony dysk podziel na partycje
    (możesz to zrobic tutaj lub patrycion magic)
    6. teraz otwórz byle jaki folder w komputerze i wybierz u mnie w windows7:
    organizuj =>układ=>pasek menu (teraz pokaże się górny pasek, który jest standartowo w xp)
    tam wejdz w narzędzia=> opcje folderów=> widok i zaznacz pokaż wszyskie pliki systemowe
    7. Teraz widząc ukrytą partycje Recovery i wszyskie pliki systemowe też kopiujesz wszyskie pliki z recovery na nową partycję w nowym dysku
    8. wybieraż ponownie patrz pkt.1-2
    9.teraz koniecznie tam kliknij na partycje na którą przekopiowałeś pliki
    kliknij klawiszem myszy i uwaga: zrób partycje jako aktywną

teraz po podłączeniu nowego dysku i odłączeniu starego rozpocznie się automatycznie recovery (dlatego , że zrobiłeś partycje jako aktywną) i przywrócenie do nowości komputera

0