Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używane Morel Dotech czy nówki Hertz HSK?

davvidson 30 Cze 2010 20:38 2717 6
  • #1 30 Cze 2010 20:38
    davvidson
    Poziom 9  

Witam, bardzo proszę o opinie które głośniki będą lepsze. Chodzi o używane Morel Dotech Ovation 6 vs nowe Hertz HSK 165.4. Głośniki będą grały pod radiem Pioneer FH-P80BT i wzmakiem audison vr209 (tego jeszcze nie mam, ale szukam takiego bo czytałem sporo pochlebnych opinii o nim). Chciałbym aby zestaw zagrał w miare głośno z mocnym basem i żeby tweeter był znośny.
    Dodam jeszcze że nie będzie suba w bagażniku. Drzwi przednie wygłuszone + dystanse mdf. Muzyka to techno, pop, rock i piosenki ze stacji radiowych.

0 6
  • #2 30 Cze 2010 20:39
    sanders156
    Poziom 35  

Dotech to wyzsza polka od HSK ale... kazdy ma swoj gust i "lepsze" drozsze nie znaczy ze bardziej przypadna do danego gustu , pod twoim radiem i audisonem z pewnoscia kazdy tweeter bedzie znosny choc i tutaj sa rozne opinie i rozne gusta...

0
  • #3 30 Cze 2010 20:45
    davvidson
    Poziom 9  

No tak Dotechy są dużo droższe (nowe) od HSK, ale zależy mi żeby w miare głośno grały i patrząc na parametry to Dotechy mają 90db skuteczności, a HSK 92db. Czy to znaczy ze Hertze będą głośniejsze?

0
  • #4 30 Cze 2010 21:07
    sanders156
    Poziom 35  

To nie jest takie proste sklada sie na to wiele czynnikow a szczegolnie montarzwooferow wygluszenie i wytlumienie drzwi , odpowiedni montarz i ukierunkoowanie tweeterow , zasilenie tego dobrym wzmakiem , radio , strojenie , kompatybilnosc pojedynczych skladowych systemu z innymi , a co do glosnosci to mierzy sie ja w Fonach a tu masz tylko skutecznosc ktora tez zalerzy od norm pomiaru ;)

p.s akustyka samochodu - kolejny bardzo istotny element a roznicy 2db i tak najprawdopodobniej nie uslyszysz :D

0
  • #5 30 Cze 2010 21:15
    davvidson
    Poziom 9  

Kurcze, no to jest problem... Jeżeli chodzi o Morele to miałbym możliwość odsłuchu w zakładzie CA, ale niestety nie mają Hertzów i nie wiem co kupić:cry:

0
  • #6 01 Lip 2010 11:14
    davvidson
    Poziom 9  

Może inaczej, jakiego dzwięku mogę się spodziewać po morelach i hertzach? Proszę o opinie ich użytkowników.

0
  • #7 01 Lip 2010 12:24
    powalla
    Moderator CarAudio

Morelki zagrają delikatniej na górze i mocniej na dole ... dla mnie to w ogóle Hertz to jeszcze nie ta bajka i zestawienie ich z tempo byłoby słuszniejsze . Za 700zł kupić zestaw Dotecha , to jeszcze pół roku temu byłoby nie do pomyślenia!

0