Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Używane Morel Dotech czy nówki Hertz HSK?

davvidson 30 Jun 2010 20:38 2957 6
    davvidson
    Level 9  
    Witam, bardzo proszę o opinie które głośniki będą lepsze. Chodzi o używane Morel Dotech Ovation 6 vs nowe Hertz HSK 165.4. Głośniki będą grały pod radiem Pioneer FH-P80BT i wzmakiem audison vr209 (tego jeszcze nie mam, ale szukam takiego bo czytałem sporo pochlebnych opinii o nim). Chciałbym aby zestaw zagrał w miare głośno z mocnym basem i żeby tweeter był znośny.
    Dodam jeszcze że nie będzie suba w bagażniku. Drzwi przednie wygłuszone + dystanse mdf. Muzyka to techno, pop, rock i piosenki ze stacji radiowych.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sanders156
    Level 35  
    Dotech to wyzsza polka od HSK ale... kazdy ma swoj gust i "lepsze" drozsze nie znaczy ze bardziej przypadna do danego gustu , pod twoim radiem i audisonem z pewnoscia kazdy tweeter bedzie znosny choc i tutaj sa rozne opinie i rozne gusta...
    davvidson
    Level 9  
    No tak Dotechy są dużo droższe (nowe) od HSK, ale zależy mi żeby w miare głośno grały i patrząc na parametry to Dotechy mają 90db skuteczności, a HSK 92db. Czy to znaczy ze Hertze będą głośniejsze?
    sanders156
    Level 35  
    To nie jest takie proste sklada sie na to wiele czynnikow a szczegolnie montarzwooferow wygluszenie i wytlumienie drzwi , odpowiedni montarz i ukierunkoowanie tweeterow , zasilenie tego dobrym wzmakiem , radio , strojenie , kompatybilnosc pojedynczych skladowych systemu z innymi , a co do glosnosci to mierzy sie ja w Fonach a tu masz tylko skutecznosc ktora tez zalerzy od norm pomiaru ;)

p.s akustyka samochodu - kolejny bardzo istotny element a roznicy 2db i tak najprawdopodobniej nie uslyszysz :D
    davvidson
    Level 9  
    Kurcze, no to jest problem... Jeżeli chodzi o Morele to miałbym możliwość odsłuchu w zakładzie CA, ale niestety nie mają Hertzów i nie wiem co kupić:cry:
    davvidson
    Level 9  
    Może inaczej, jakiego dzwięku mogę się spodziewać po morelach i hertzach? Proszę o opinie ich użytkowników.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Morelki zagrają delikatniej na górze i mocniej na dole ... dla mnie to w ogóle Hertz to jeszcze nie ta bajka i zestawienie ich z tempo byłoby słuszniejsze . Za 700zł kupić zestaw Dotecha , to jeszcze pół roku temu byłoby nie do pomyślenia!