Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ssangyong musso mercedes 2.3 benzyna ustawienie rozrządu

SLAVCO1983 30 Jun 2010 20:56 14176 7
 • #1
  SLAVCO1983
  Level 18  
  Witam.
  Więc mam mały problemik, musiałem zdjąć głowice w moim Mussiaku w celu naprawy jednego gniazda pod świecę, a co za tym idzie zdjąłem koła z wałków rozrządu. Czy ktoś może mi pomóc z ustawieniem rozrządu? Gdzie szukać znaków, na kole wału głównego są kreski to już sukces, ale gdzie szukać znaków na kołach rozrządu?? Czy w celu ustawienia dobrze rozrządu muszę rozpiąć łańcuszek :?:
  Na zdjęciu widać w jak mam rozebrany silnik. Czy muszę zdejmować pompę wody alternator itd. by zdjąć pokrywę i widzieć cały rozrząd? Czy da się to zrobić inaczej?

  to jest silnik mercedesoski 230

  Ssangyong musso mercedes 2.3 benzyna ustawienie rozrządu
 • #2
  miron2121
  Level 2  
  Witam ,jak bedziesz miał problemy z poskładaniem tego Musiaka to dzwon do mnie na ,601663790 niedawno składalem podobny motor i wszystko było ok.:D
 • #3
  SLAVCO1983
  Level 18  
  Witam a możesz odpowiedzieć czy da się do zrobić bez rozbierania przedniej części silnika i jak to zrobić?
 • Helpful post
  #4
  miron2121
  Level 2  
  Witam , da sie to zrobić bez zdejmowania czołówki rozrządu ,pierwsza rzeczą to musisz ustawić znak na kole pasowym wału na 20"po GMP {w silniku M161}przy kręceniu wałem uważaj żeby ci łańcuch nie wpadł do środka. następnie wykręć alternator i wykręć cały napinacz łańcucha rozrządu ten przy alternatorze kluczem nasadowym 27-30 mm .następnie ustawiamy wałki rozrządu tak aby otwory które są w pokrywach {stopkach} łożysk wałków nr. 1 i nr.6 znają sie na jednej linii z otworem kołnierza montażowego koła zębatego łańcucha i w te otwory trzeba wsadzić taki przyrząd {znaczy kawałek pręta 6-6.5mm wygiętego [ w takim kształcie } te otworki mają być po wewnetrznej stronie wałków.Następnie zakładasz koła zębate te od wałka ssącego te z regulatorem kąta wyprzedzana zaworów, obracasz w lewo do lekkiego ,oporu nakładasz łańcuch żeby był napięty z tej strony co wałek ssący co regulator ,zakładasz górny slizgacz a na koniec wkręcasz napinacz i tu napewno pojawi sie problem ale to tez do rozwiązania:D jak cos to mogę ci podesłać skany książki napraw.
 • #5
  SLAVCO1983
  Level 18  
  Witam kolegów.
  Kupiłem uszczelkę pod głowicę firmy bodajże Victor Reintz i termostat.
  Za uszczelkę zapłaciłem 108. Polecam 4cars w Łodzi ceny walą na głowę porównując np. z intercarsem.
  Idę składać zobaczymy co stworzę.
 • #6
  SLAVCO1983
  Level 18  
  Czy ktoś wie i może mi powiedzieć czy dobrze ustawiłem rozrząd? Wałki normalnie zblokowane z tyłu, a wał główny na 20' przed martwym punktem tak to się chyba określa:D Zdjęcia mówią same za siebie.
  Ssangyong musso mercedes 2.3 benzyna ustawienie rozrządu Ssangyong musso mercedes 2.3 benzyna ustawienie rozrządu

  Dobrze to ustawiłem?
 • #7
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Na prośbę autora wątek otwieram ponownie.
 • #8
  SLAVCO1983
  Level 18  
  Apropos napinania łańcucha przy opóźniaczu, czyli tym wałku z prawej, nie naciągamy go!!! Nakładamy łańcuch tak by nie zwisał między kołami. Później wkładamy napinacz i wszystko naciąga. Pamiętajcie by przed złożeniem, odpaleniem przekręcić kilka razy ręcznie. Jak zrobimy 2-3 kółka i wszystko trzyma "wymiar", składamy i cieszymy się jazdą.