Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moduł GSM [ZTE3006] + [AVR] atmega

AVRowiec 30 Cze 2010 22:31 1999 2
  • #1 30 Cze 2010 22:31
    AVRowiec
    Poziom 18  

Próbuje właśnie połączyć atmege z modułem ZTE 3006. (http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/9760/pid/12799/page/1/backurl)

3 pytania do ludzi którzy znają ten moduł:

(1)
    Przeczytałem datasheeta łącznie z tym odnoście płyty testowej. Co ciekawe rozwiązania są różne, jest jednak kilka części wspólnych, np do zasilania użyto MIC29302. Tego układu nie można dostać w polsce. Znalazłem po 4euro gdzieś ale sama przesyłka to ok 100zł. Czy musze stosować ten stabilizator? Czy jest jakiś zamiennik? Co jeśli bede zasilać układ tylko z baterii? Czy moge podłączyć zasilanie bezpośrednio do modułu? Docelowo układ będzie pracował tylko na baterii ale tak czy siak warto mieć możliwość zasilania z sieci.

(2)
    Druga sprawa dotyczy karty SIM. Wymagają jakiegoś scalaka który jest w rzeczywistości zestawem 4 diodek. Czy moge zastosować inne? Jakie?

(3)
    Trzecia sprawa najważniejsza: Komunikacja z uC. Czy wystarczą do tego tylko i wyłącznie linie Tx i Rx ? Gdzieś czytałem że tak ale wole mieć pewność. W DSie wymagają jeszcze jakiegoś scalaka który zawiera kilka bramek - w sumie nie wiem do czego jest i pewnie można z niego zrezygnować..

(4)
    Czy czekają mnie jakieś niespodzianki? Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej zabawki?

Z góry dzięki za info.

• #3 01 Lip 2010 00:30
    AVRowiec
    Poziom 18  

Dzięki, o takie coś mi chodziło :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo