Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka siemens-siwamat pompa

shuzzly 30 Jun 2010 23:16 3683 2
    shuzzly
    Level 14  
    Witam
    ..mam pytanko czy warto wymienić pompe odpływu wodę na nową czy przyczyna może byc inna? Otóż podczas wirowania czy wypompowania ostanio głośno chodzi pompa i coś słabo wypompowuje, pranie nie do końca wywirowane, pranie zbyt mocno zawilgotnione prawie mokre (wirowanie przebiega prawidłowo) w dodatku migają dwa diody od znaczka 'wypompowanie' i 'wirowanie' co może oznaczać? w intrukcji nic o tym niema.
    Zaznaczam ze dziś wszystko czyściłem rury, pompe (pompa bez filtra) i w pompie znalazłem dwie monety grosiki i po wszystkich w/w czynnościach pompa nadal głośno chodzi, słabo wypompowuje (chyba). I pytanie takie czy warto wymienić pompe? ze przez monety mogło osłabić silniczek, stąd słabo wypompowuje?
    Proszę o podpowiedz i z góry dziękuję.
    g73
    Level 18  
    Witam,kolego wyczyść wąż łączący między bębnem a pompą.Prawdopodobnie jest mocno zatkany i to przyczyna pozdrawiam
    shuzzly
    Level 14  
    Witam
    Wyczyściłem wszystkie węze bębęn-pompa, pompa-pojemnik, pojemnik-odpływ i bez zmiań.

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

shuzzly wrote:
    Witam
    Wyczyściłem wszystkie węze bębęn-pompa, pompa-pojemnik, pojemnik-odpływ i bez zmiań.

..no i się wkurzyłem na maxa, jednak to było wina pompy bo poszedłem do serwisu pralek u mnie w mieście i kupiłem, wymieniłem nalałem wody do bębna (jakieś 2L) i podstawiłem wiadro i do niego rure odpływową i włączyłem wypompowanie i wszystko SUPER woda w mig wypompowana, ale czekając na koniec pompowania, czyli na miganie diody/koniec pracy nagle zapaliły/mrugneło na sekunde wszystkie diody na żółto i koniec. Od tej pory pralka martwa!!! zero oznak :( nawet dioda nie świeci przy włączeniu jakiejkolwiek funkcji.

Pytanie co poszło nie tak, czy jest jakieś zabezpieczenie tzn gdzie jest, czego szukać? np bezpiecznik, czy może zabezpieczenie/blokada drzwiczek się spalił ???

Pomocy.... :(