Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SpeedTouch 510 a Netia

bodziowym 01 Lip 2010 08:54 3195 9
  • #1 01 Lip 2010 08:54
    bodziowym
    Poziom 10  

Witam

Modem speedtouch 510 pracował na lini TP (neostrada) ładnych parę lat prawie bez problemów. Zmieniłem dostawcę na Netię i modem który od nich otrzymałem Asmax AR 1004g podczas pracy często się zawiesza - brak netu- kontrolki swiecą prawidłowo. Wyłączenie i włączenie pomaga.
    Próbując podłączyć stary modem nie może nawiązać połączenia na infolinii nie potrafią mi powiedzieć czy ten modem będzie wspłópracował.
    Podczas konfiguracji wybieram:
    VPI - 0
    VCI - 35
    ENCAPSULATION - PPPoA

Jednak brak jest połączenia kontrolka miga na pomarańczowo.

Modem jest sprawny jeszcze tydzień temu działał na neostradzie - zresztą mam drugi taki sam (nowy) i jest to samo.

Konsultant z netii mówił że modem powinien być ADSL2+ ( a nie zna modemu ST 510)i tu nie wiem czy ST 510 takowym jest - na naklejce pod spodem pisze tylko ADSL. Czy jest możliwe aby w/w router mógł pracować pod Netią?

0 9
  • #2 01 Lip 2010 09:23
    Redgy
    Poziom 33  

Parametry konieczne do zestawienia połączenia Netii są następujące:
    VPI = 8
    VCI = 35
    Enkapsulacja – PPPoE LLC

Jakiej przepustowości posiadasz łącze ?

0
  • #3 01 Lip 2010 21:24
    bodziowym
    Poziom 10  

Umowe mam na 20 Mbit/s na łączu TP

I parametry podał mi konsultant z netii takie jakie wymieniłem wyżej czyli

VPI - 0
    VCI - 35
    ENCAPSULATION - PPPoA

0
  • #4 01 Lip 2010 21:47
    Redgy
    Poziom 33  

Standard adsl 20 Mbit ci nie obsłuży. Ten standard wspiera max 12Mbit.
    Wymagany jest zatem standard adsl2+, ze względu na twoją przepustowość łącza.
    Specyfikacja rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat czy twój modem obsługuje adsl2+.

0
  • #5 01 Lip 2010 21:59
    bodziowym
    Poziom 10  

Tylko jest jeszcze jeden aspekt mam umowe na 20 ale technicznie nie ma możliwości i jest "prawie połowa" czyli poniżej 10 ostatni odcinek z centrali do mnie ma duże straty i na dzień dzisiejszy mimo że TP i netia się reklamuje to miejsca w których można osiągnąć wyższe predkości to chyba tylko duże miasta.

0
  • #6 01 Lip 2010 22:03
    Redgy
    Poziom 33  

Ten aspekt akurat tutaj nic nie zmienia. To że nie masz faktycznie 20mbit nie znaczy że sygnał nie jest nadawany w standardzie adsl2+, którego SpeedTouch 510 nie obsłuży.

0
  • #7 01 Lip 2010 22:13
    bodziowym
    Poziom 10  

Redgy napisał:
    że sygnał nie jest nadawany w standardzie adsl2+, którego SpeedTouch 510 nie obsłuży.

I takiej informacji szukałm-dziękuje. Pozostaje mi czekać na wymianę routera od netii -Asmax AR 1004g-mam zgłoszoną reklamacje. A jak też będzie się wieszał to pozostanie zakup we własnym zakresie.

Jeszcze jedna sytuacja mi się przypomniała otóż przed netią była próba z neostradą 6 na 20 i po uruchomieniu były problemy z ST 510 nie chciał się zsynchronizować po tel technika do centali ustawili parametry pod Live Boxa i neostrada ruszyła ale o zaniżonych parametrach (tak jak pisałem wcześniej-linia) Ale ST 510 miał połączenie i pytanie czy neostrada 20 Mbit (było około 8 Mbit) była w standardzie adsl2+ ?

0
  • #8 01 Lip 2010 23:07
    Redgy
    Poziom 33  

Co zrobiono wtedy to wiedzą tylko oni sami.
    Podejrzewam, że skoro wtedy SpeedTouch ruszył to puścili sygnał w starym standardzie ale podnieśli downstream na 8Mbit.

0
  • #9 02 Lip 2010 07:10
    domelc
    Poziom 23  

Modem może nie wykorzystuje 20 Mb/s, niech kolega kupi jakiś router i będzie po problemie.

0
  • #10 02 Lip 2010 11:27
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

domelc napisał:
    Modem może nie wykorzystuje 20 Mb/s, niech kolega kupi jakiś router i będzie po problemie.
    Nie siej zamętu. ST 510 jest routerem.

0