Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SGS65A22 - nie wyłącza pompy

zaru1 01 Lip 2010 09:31 4218 0
  • #1 01 Lip 2010 09:31
    zaru1
    Poziom 1  

Witam,
    W zmywarce jak w temacie, którą mam już od prawie 8 lat od ostatniego roku często ulegał zabrudzeniu płaszcz wodny (mieszkam na wsi i mam mocno zażelazioną wodę we własnym ujęciu). Ostatnio co 3 miesiące był wzywany serwis i diagnoza była zawsze ta sama - brudny płaszcz wodny - po oczyszczeniu wszystko ok na następne kilka miesięcy.

Człowiek z serwisu poinstruował mnie jak samemu zdemontować i przeczyścić płaszcz wodny (demontaż - zalanie kretem - obrócenie do góry nogami - po dwóch dniach wypłukanie i montaż). Niestety podczas płukania chciałem przedobrzyć i pod zbyt dużym ciśnieniem podałem wodę i pękła w jednym miejscu folia na płaszczu wodnym. Udało mi się to jakoś skleić - po sklejeniu jest szczelne.
    Jednak po zamontowaniu i włączeniu programu jest problem:
    zmywarka jak dochodzi do spuszczania wody załącza pompę i niestety nie wyłącza jej. Po zakończeniu programu na wyświetlaczu pozostaje np. 1 min i pompa cały czas chodzi - po zrobieniu resetu wyłącza się (co prawda w płaszczu pozostaje jeszcze do połowy wysokości woda).
    Naczynia są czyste, temp. również jest ok, bo wszystko jest gorące po otwarciu zmywarki.

Po tym dość długim wstępie mam wreszcie pytanie:
    Czy płaszcz wodny jest jednak uszkodzony (pomimo sklejenia) i powoduje zawieszenie pompy czy może jeszcze jest jakieś inne uszkodzenie?

Czy opłaca się kupować nowy płaszcz wodny (ok. 500 zł), czy może lepiej dołożyć jeszcze 700 zł i kupić nowego Boscha z gwarancją?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    Zaru

0 0