Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z komputerem- system pada po godzinie.

01 Lip 2010 10:05 930 5
  • Poziom 2  
    Witam mam następujący problem. Grałem sobie w Battlefield 2 a tu nagle komputer się zawiesił. Odczekałem 5 minut w nadziei, że się odwiesi ale zobaczyłem tylko komunikat (nie pamiętam dokładnie co zawierał ale coś o tym, że jest coś nie tak z kartą graficzną lub sterownikami). Zrestartowałem komputer ale po 5 min używania znowu zawiecha więc znowu zrestartowałem. Przy włączaniu komputera zauważyłem, że gdy wpisywałem hasło (na bios) to część napisu password i ramki zamiast biała była w niektórych miejscach fioletowa a po wpisaniu hasła gdy pojawia się ekran z literami i cyframi prawie wszystkie są fioletowe. Gdy system się ładuje (flaga Windows i leci niebieski pasek) na napisie Windows są małe pomarańczowe piksele. Nagle na ułamek sekundy wyskakuje bluescreen i restart komputera. Po zmianie systemu i zainstalowaniu wszystkich sterów problem się pojawia po jakiejś godzinie może dwóch. Bardzo proszę o pomoc!

Z Góry dziękuję!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Podaj konfigurację. Jaki masz system.
    Na początek zainstaluj sobie jakiegoś benchmarka i sprawdź temperatury.
    Sprawdź czy radiator na grafice mocno się nagrzewa np. po kilkunastu minutach tej gry (przyłóż palec). Jeśli jest zakurzony to wyczyść starannie.
  • Poziom 2  
    Instalowany system to Windows Xp Home Edition Sp2.
    Karta graficzna GeForce 8500
    Proceson Intel Core Quad 4x2.4 GHz
    2 Gb ramu DDR2
    Palcem niestety nie mogę sprawdzić temperatury karty ponieważ mam plombę ma kompie i nie mogę jej zrywać ale zainstaluje jakiś programik i sprawdzę temp. Zapomniałem napisać, że system awaryjny działa bez problemu.
  • Poziom 33  
    Unigine, 3dmark w pętli mierząc temp. w gpu-z/rivatuner/everest
    Zmień wersję sterowników wcześniej odinstalowując przez drive cleaner.
    Jak w post i na biosie masz artekaty, a komputer zaplombowany i na gwarancji to do serwisu.
  • Poziom 9  
    stawiam na chipset i/lub bios(artefakty) jeśli się przegrzał uległ uszkodzeniu(rozwarstwia się zwyczajnie) osiągniecie temp. krytycznej to jakieś 20 do 40 min przed wymianą płyty głównej zawieź go jeszcze do diagnosty bo tylko tyle da się mu zrobić.
  • Poziom 2  
    Ok dzięki za pomoc zawiozę do serwisu bo sam nie bardzo się na tym znam.