Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Simsonem S51 Enduro nie wchodzi na obroty wacha.;/

01 Lip 2010 10:27 3655 6
  • Poziom 10  
    Witam mam problemy ze swoim simsonem s51 Enduro około roku temu robiłem generalny remont silnika wymieniłem wał semeringi łożyska tłok itd. Gdy wczoraj odkręciłem pokrywe od strony koła zamach. pokazął się olej ok zdjąłem koło odkręciłem wszystko wyjmuje semering a tam patrze przetarty ok wymieniłem na nowy wszystko wstawiłem proboje odpalić odpalił ale przy dodawaniu gazu zamiast wchodzic na obroty to on strzela i nie się wacha na obrotach czyli wchodzi i spada.Zapłon ustawiałem jak się da ale to nic nie daje gaznik raczej nie.Opisałem tu problem ktory występował przed zmianą semeringu.
    Nie wiem czy to może być padnięta cewka czy kondensator czy przerywacz.Moze ktoś z was się na tym zna proszę o pomoc.
    Zamieszczam tu nagranie: http://w422.wrzuta.pl/plik/7qR2I0yXBOe/nagranie_3

http://w422.wrzuta.pl/plik/8bB166mzJMG/nagranie_4
  • Poziom 42  
    Wymień kondensator. A najlepiej kup mały kondensator 220nF/400V i wlutuj go od spodu podstawy iskrownika bezpośrednio do wyjścia cewki zapłonu. Drugą nogę włóż pod nakrętkę mocującą cewkę.
    Zakładam, że reszta układu zapłonowego i simmeringi na wale są OK.
    Zrób zdjęcia iskrownika bez koła zamachowego.
  • Poziom 10  
    Ok zobacze jak mi to wyjdzie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    Dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiąc takiej się spodziewałem.
    Z tym elektrolitem to trochę przesadziłeś. Czy widziałeś elektrolity o pojemności 220 nF? Choć montaż niewłaściwego kondensatora przez człowieka o małej wiedzy jest prawdopodobny.
    Idea zakładania styrofleksa (lub innego porównywalnego typu) wyszła z mojej praktyki.
    Nie wiem jak dziś, ale jeszcze rok temu porządny kondensator do Simsona był nie dostania.
    Wbrew pozorom prawidłowa wymiana kondensatora w Simsonie to trudny temat.
    1. Powinien mieć solidną stalową obudowę aby można go było bezpiecznie wcisnąć i zapewnić dobre połączenie z masą. Te które były na rynku rozlatywały się w palcach.
    2. Mało kto dysponuje jakimś oprzyrządowaniem aby wycisnąć stary i bez uszkodzeń wcisnąć nowy.
    3. "Patent" z wkrętem mocującym kabel-oczka wymaga wyczucia przy jego dokręcaniu (i podkładki falistej). W przeciwnym razie mamy uszkodzony (obrócony względem obudowy) kondensator.
    4. Często otwór w podstawie iskrownika jest mocno obrobiony i nie można zapewnić właściwego wcisku. Połączenie z masą jest niepewne.
    5. Zdarza się, że ludzie wciskają (albo im wpada) kondensator za głęboko i koło magnesowe zaczepia o wkręt lub go niszczy. Radosna twórczość nie zna granic!
    I to by było na tyle. Jak chcesz więcej, to załóż temat. Podyskutujemy :D