Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINE6 POD - Końcówka mocy na TDA7294 - konkurs

madmaxxxx 01 Lip 2010 10:43 2906 10
  • #1 01 Lip 2010 10:43
    madmaxxxx
    Poziom 9  

Witam

Posiadam pozostałą po wzmacniaczu LINE6 Flextone XL paczę gitarową na dwóch głośnikach 80watt 8ohm. Jako że wzmacniacz nie działa chciałem wykorzystać paczkę i zasilić ją końcówką mocy + POD LINE6. Oryginalnie w końcówce mocy Flextona były TDA7293.

Znalazłem na allegro propozycje firmy advanced electronic i zastawiam się czy taka końcówka będzie dobra.

Od razu zaznaczam, ze szukam czegoś w miarę niedrogiego więc proszę nie proponować drogich końcówek. Jestem również otwarty na propozycję montażu na zamówienie końcówki mocy.

Podstawowe parametry jakie chciałbym uzyskać:

Stereo, moc właściwie nie ma kluczowego znaczenia ale myślę że 50watt byłoby OK, aczkolwiek jestem w stanie zmniejszać moc kosztem lepszej jakości końcówki w stosunku do ceny.

Dla niewtajemniczonych zdjęcia sprzętu:

Preamp którym ma być podłączony do końcówki mocy:
    Link

Paczka gitarowa którą będę podpinał z wyjścia końcówki:
    Link

Końcówka mocy nad którą się zastanawiam:
    Link

na allegro są takie końcówki zmontowane wraz z trafo min. 120W są w cenie ok 130zł

Jeśli ktoś chciałby porozmawiać ze mną na temat tego problemu:

GG 10064007

Zdjęcia zamieszczamy na serwerze forum. Nie podajemy linków do aukcji, aukcja się kończy i nie wiadomo o co chodzi.
    [Art]

0 10
  • #3 01 Lip 2010 19:26
    madmaxxxx
    Poziom 9  

Nie napisałem, że w head ma popsutą końcówkę mocy, ma ją sprawną jednak konstrukcja końcówki mocy musi być sterowana cyfrowym modułem który jest zepsuty, ,,cyfra daje start dla końcówki mocy"

Nie chcę bawić się ze starym head-em po prostu chcę zrobić nową kompletną końcówkę.

Osobom odwiedzającym temat, dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi, jednak proszę o konkrety na zadane przeze mnie tematy, jeśli ktoś ma pisać tak jak wcześniej to niech lepiej daruje sobie bo taki post nic nie wnosi do rozwiązania tematu.

0
  • #4 01 Lip 2010 20:05
    Artur k.
    Admin grupy audio

Po co budować nową końcówkę mocy, skoro stara jest sprawna. Aplikacja TDA7293 jest prosta jak drut, wywalić (odłączyć) istniejącą elektronikę przedwzmacniacza, przewód z wejścia końcówki mocy poprowadzić do wejścia jack wzmacniacza i grać przez POD.

I po co wydawać pieniądze na coś, co już jest?

0
  • #5 01 Lip 2010 21:03
    madmaxxxx
    Poziom 9  

Niestety końcówka w wzmacniaczach flextone jest sterowana cyfrowo nie jest to takie proste jakby się wydawać mogło, musiałbym w zasadzie wszystko od początku przerabiać, a tego nie chcę i do końca się na tym nie znam, po za tym sprzedaje cały head więc nie chcę nic w nim wyjmować, proponuje zostawić temat Flextona, a rozpocząć ten o który proszę.

Czyli moje propozycje na TDA7294 ew. inne sugestie lub ocena proponowanego w linku sprzętu

0
  • #6 01 Lip 2010 21:20
    Artur k.
    Admin grupy audio

Ale o jakim sterowaniu cyfrowym mowa? Tylko St-by i mute. Nic innego nie może być tam sterowane cyfrowo, a to łatwo obejść - wierz mi :) Poza tym TDA7293 niewiele różni się od TDA7294, więc po co zamieniać to samo na to samo?

Dobudowanie nowego wzmacniacza do tanich należało nie będzie, poza ew modułem (nawet gotowym za te 130zł) trzeba dokupić jeszcze transformator za mniej więcej podobną kwotę, jeśli nie wyższą. Należy się w tym momencie zastanowić, czy nie lepiej i przede wszystkim prościej (dla kogoś, kto się nie zna) zakupić używany wzmacniacz gitarowy.

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat budowy wzmacniacza gitarowego na TDA7294, cóż... nie będę publicznie pisał co o tym myślę. Ja pokusiłbym się o jakiś tranzystorowy.

0
  • #7 01 Lip 2010 22:18
    madmaxxxx
    Poziom 9  

Za twoją namową zdecydowałem się wymontować końcówkę mocy i zrobić kilka fotek, mam nadzieje, będziesz wiedział jak to dalej rozgryźć. PS za 10 minut będą

Dodano po 22 [minuty]:

LINE6 POD - Końcówka mocy na TDA7294 - konkurs LINE6 POD - Końcówka mocy na TDA7294 - konkurs LINE6 POD - Końcówka mocy na TDA7294 - konkurs LINE6 POD - Końcówka mocy na TDA7294 - konkurs LINE6 POD - Końcówka mocy na TDA7294 - konkurs

Oto kilka zdjęć modułu końcówki mocy oraz współpracującego zasilacza i wyjścia na kolumny. Teraz pytanie:

Miejsce w które była połączone z cyfrowym modułem to te po lewej stronie, co mam teraz zrobić i gdzie podłączyć wyjścia audio stereo z mego nowego preampu. Kilka elektroników oglądało i mówiło ze się nie da bo to cyfra steruje końcówką

W załączniku są zdjęcia (o ile nie są widoczne te u góry)

0
    Załączniki:
  • #8 01 Lip 2010 22:31
    madmaxxxx
    Poziom 9  

Osoba która jako pierwsza poda DOBRE rozwiązanie ma u mnie 4-pack piwa, jeśli nie osobiście to przelewem na konto.

Sprawdzę -> zadziała -> napiszę na forum, że OK -> potwierdzenie przelewu ;)

0
  • #9 01 Lip 2010 22:38
    Artur k.
    Admin grupy audio

Dobrze, już coś wiemy :) Zastanawia mnie tylko co to za cudo CTSD445, ale na razie zostawmy go w spokoju.

Tu masz linka do noty i schematu aplikacyjnego TDA7293:
    http://www.datasheetcatalog.org/datasheet2/9/0ozxelyhtgfl5jsx9108fj3sqq3y.pdf

Musisz zrobić dwie rzeczy:
    - Ustalić gdzie podłączone są nóżki 9 i 10 TDA
    - Ustalić gdzie podłączone są nóżki 2 i 3

Te dwie pierwsze wymienione wyżej pewnie właśnie są sterowane bezpośrednio z części cyfrowej, zaś jedna z dwóch pozostałych będzie szła na część cyfrową poprzez kondensator - to jest właśnie wejście sygnału, idzie na część cyfrową, ponieważ tam znajduje się przetwornik C/A - chyba, że przetwornik to właśnie ten układ CTSD (choć wątpię), a wtedy jeszcze lepiej :)

Najlepiej byłoby gdybyś rozrysował to w miarę możliwości na schemacie.

0
  • #10 06 Lip 2010 11:42
    madmaxxxx
    Poziom 9  

No i lipa...3 elektroników z mojej miejscowości odmówiło realizacji wzmacniacza, jeden powiedział, że nie ma oscylatora a bez tego się nie da, drugi powiedział że nie opłaca się robić tego wzmacniacza bo będzie miał i tak max 15watt, zatem co w takiej sytuacji robić, czy można bardziej wytłumaczyć tą sytuację może sam coś zmontuje

0