Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexus Nakamichi Premium Sound GS300 2gen. - wyjścia liniowe?

01 Lip 2010 11:43 1551 8
  • Poziom 24  
    Witam.

Otóż mam taki problem, nie wiem jak się dokopać do wyjść liniowych z radyjka (jest to jednostka z ekranem dotykowym, prawie wszystko sterowane ekranem). Z moich obserwacji i pomiarów opcja jest taka, że sygnał z jednostki sterującej (radio, kaseta) jak i ze zmieniarki dochodzi do wzmacniacza w niezmiennej postaci czyli o stałym napięciu a gałka volume dochodzi osobno do wzmacniacza i tam dopiero następuje regulacja głośności.

Prawddpodobnie z wzmacniacza wychodzi już sygnał przefiltrowany (LPF i HPF) na przednie i tylne głośniczki i osobno na subwoofer, dlatego nawet zwykły adapter dużo nie da a chciałem przednie głośniki puścić całym pasmem z osobnego wzmacniacza.
    Miał ktoś styczność z tym badziewiem?

Jak coś moge zamieścić fotki.

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po schemacie aplikacyjnym końcówki mocy.
    Tak ze zdjęć to nic nie da rady .
    Bądź tak zawzięty rozbebesz to, podaj symbol to ...coś wymyślimy.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Układ scalony ; IC 401
    nóżki odpowiednio :
    6 FL
    8 FR
    10 RL
    12 RR
    lub analogicznie:
    23, 24, 25, 26
    Nie moge dojść (kupa innych spraw) które są za "elektronicznym" regulatorem (pewnie głosności) które przed nim.
    Ale jest spore prawdopodobieństwo , że to ostatnie ogniwo sygnału który Cię interesuje przed ...filtrowaniem.
    Naprowadzam Cię tylko.
    Działaj waść :D
  • Poziom 24  
    Może i masz racje :) Wychodziłoby na to że wszystkie filtry procesory itp. zostają z przodu przed sygnałem. Chodzi Ci o to w którą stronę płynie prąd przez układzik PMJ003A?
    Wszystko jest pięknie i można działać tylko nie mam sprzętu żeby się tam wlutować... zwykła transformatorówka:/

Dzięki wielkie za pomoc, mam nadzieje że trafiłeś w 10 ;)
    Pewne to tylko ... śmierć i podatki :D .
    Tak do końca dalej nie wiem czego dokładnie szukasz bo w 100% radyjek da się znaleźć analogowy sygnał zdolny wysterować każdy wzmacniacz.
  • Poziom 24  
    Szukam wyjść niskonapięciowych właśnie po to aby puścić sygnał na wejścia RCA wzmacniacza.
    Do wzmacniacza fabrycznego dochodzi niskonapięciowy sygnał z radia jak i z zmieniarki, ale jest on stały niezależnie od tego czy kręce gałką głośności.
    Sygnał ze zmieniarki nie przechodzi przez radioodtwarzaczz tylko trafia odrazu do fabrycznego wzmacniacza... niestety to jest lexus :?
    No tylko te "obszary" w okolicach AMP. Regular (czy jak oni to tam nazwali) musisz brać pod uwagę.
    Zrób tak:
    Rozbebesz ten ustrój.
    Skleć sobie taką "sondę" ze szpileczką na końcu w szereg daj jakiś kondensator z 1-10µF drugi koniec wtyczki uzbrój w chincha i wetkij w ten dodatkowy wzmacniacz.
    Po czym przykładaj szpileczkę do nóżek które wykryłem....i potem reguluj w radiu jak złapiesz "granie".
    Powinno się powieść.

Powodzenie życzę i żadnych niespodzianek :D
  • Poziom 24  
    Ok tak właśnie zamierzam zrobić. Załatwiłem sobie już mikrolutownicę wieczorkiem bede ją miał.
    Jeszcze takie pytanko... podawałeś nóżki:
    6 FL
    8 FR
    10 RL
    12 RR
    Rozumiem że są to styki "gorące". Czyli minusem ich będą odpowiednio nóżki 7,9,11,13 lub 5,7,9,11 zgadza się?

A czemu ma służyć ten kondensator? :P