Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ściąganie simlock'a z SE semctool. Phone not power up

Trinitrotoluen90 01 Lip 2010 15:31 2234 5
  • #1 01 Lip 2010 15:31
    Trinitrotoluen90
    Poziom 8  

Witam
    Od rana siedzę i czytam fora w poszukiwaniu na sposób ściągnięcia simlocka z SE K500i. Próbowałem większośći sposobów które napotkałem. Najczęsciej na forach opisane było ściaganie sima przez semc_tool jednak wiecznie ten sam problem:

ERROR: Phone not power up

(używam kabla T68

takiego jak w linku http://www.gsmsupport.eu/www/images/products/191/kabel_eric_t68data_small.jpg)

Wszystkie rady które były na forach zastosowałem się do nich ale nadal nic:
    *próbowałem różnych wersji programu
    *dokładnie przeczyściłem sloty
    *probowałem z 'trickiem' aby kliknac w programie 'do selected job' i szybko włożyć bateria i on
    *wieloktrotne naciśniecia ON na telefonie
    *próba innym program (div_lpt)

Nie próbowałem jeszcze bawić sie w przeróbke kabla ale z tego co zrozumiałem co było napisane na forach to raczej do fleshowania się przydaje. Sprawdzałem w system-menadżer urz. i mam wątpliwości co do wykrywania tego kabla podpietego do COM1. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak mi pomóc byłbym wdzięczny.

nie wiem co źle robie;/ moze kabel uszkodzony moze jest nie taki jak trzeba bo na większosci forach raczej pojawia sie T28 a nie T68.

aha jak ktoś ma pisać "o kurde po co typie się pytasz przecież to banalne" to niech sobie daruje ;]

Dzięki z góry za pomoc!

0 5
  • #2 01 Lip 2010 18:55
    entermen
    Poziom 31  

W tym modelu nie powinno być problemu.
    Bateria nałaodowana na full i dobre połączenie, zazwyczaj na com1 lub com2,
    prędkość 115200.
    Na jakim systemie to robisz?
    Na jakiej wersji semctool próbujesz to zrobić?

Jeśli możesz daj screena z głównym oknem programu.

Niżej masz pomoc:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1745832#174583

0
  • #3 01 Lip 2010 22:47
    Trinitrotoluen90
    Poziom 8  

wiem ze nie powinno być bo to żaden cud techniki a jednak;/
    Próbowałem na wersjach 8.4 ; 5.0 ; v.2.2 semctool
    System : windows DT

No własnie czytałem ten link co mi wysłałeś ale przyznam się bez bicia z elektroniki jestem laikiem, a nie jestem pewien z tego postu czy przeróbka tego kabla jest konieczna do ściągania simlocka czy tylko konieczna do flashowania....ta dedukuje może potrzebny jakiś ster żeby wykrył mi ten Kabel...ogólnie jak włączam kompa a kabel jest ciągle podpięty do kompa i do tel to się zaświeca ekran komórki więc musi uszkodzony nie jest...

0
  • #4 02 Lip 2010 08:06
    dr.master
    Poziom 37  

Trinitrotoluen90 napisał:
    wiem ze nie powinno być bo to żaden cud techniki a jednak;/
    Próbowałem na wersjach 8.4 ; 5.0 ; v.2.2 semctool
    System : windows DT

No własnie czytałem ten link co mi wysłałeś ale przyznam się bez bicia z elektroniki jestem laikiem, a nie jestem pewien z tego postu czy przeróbka tego kabla jest konieczna do ściągania simlocka czy tylko konieczna do flashowania....ta dedukuje może potrzebny jakiś ster żeby wykrył mi ten Kabel...ogólnie jak włączam kompa a kabel jest ciągle podpięty do kompa i do tel to się zaświeca ekran komórki więc musi uszkodzony nie jest...

Kabel musi być przerobiony, zarówno do zmiany oprogramowania jak i do simlocka

Opis przeróbki(znaleziony w Internecie)

Cytat:
    Przeróbki opisane niżej wykonujecie na własne ryzyko.autor tekstu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia powstałe na skutek stosowania tego opisu.

Jak już pisałem, nareszcie zabrałem się za przerobienie kabla com na serwisowy i teraz opiszę mniej więcej jak to powinno zostać wykonane żeby działało

Co nam będzie potrzebne:
    1) zwykły kabel com
    2) lutownica
    3) krótki kabelek do mostkowania, tzn. połączenia 2 pinów
    3) poniższy opis i schemat
    4) dobre oczy, sprawne ręce i trochę samozaparcia

Po otworzeniu wtyczki, którą wpina się do telefonu, pokaże nam się kilka kolorowych kabelków, ale nas interesują tylko te, ktore są przypięte na pinach 4, 5, 11 (na moim schemacie oznaczone kolorami niebieskim, żółtym oraz pomarańczowym). Te kable musimy odlutować (11, czyli pomarańczowy kabel można zostawić, do niego potem tylko dolutujemy jeden krótki kabelek). Kabelek z pinu 4 (niebieski) przylutowujemy na pinie 6 (proszę dokładnie przyjrzeć się wtyczce i dobrze policzyć, bo łatwo można się pomylić ), a z pinu 5 (zółty) do 7. Jeśli to się uda, to teraz mamy już z górki . Zostaje nam kabelek pomarańczowy. Teraz właśnie nam się przyda ten krótki kabelek. Musi być giętki, żeby nie przeszkadzał w lutowaniu i miescił się potem we wtyczce gdy ją zamkniemy. Jedną koncówkę tego kabelka lutujemy do pina, przy którym jest już przylutowany pomarańczowy kabelek, uważając aby tamten nam nie odpadł, mowa tutaj o pinie 11. Następnie drugi koniec tego kabelka musimy przylutować dwa piny dalej, czyli na pinie 9. Pozostaje nam już tylko sprawdzić, czy wszystko jest dobrze przylutowane i nie odpadnie, oraz czy nam nigdzie się kable nie będą ze sobą stykały (chodzi o druty wewnątrz kabelków). Składamy wtyczkę, wyłączamy telefon, wkładamy wtyczkę do telefonu, a drugi koniec kabla z wtyczką com do komputera. Uruchamiamy program "Sony Ericsson Remote Unlocker", przechodzimy do zakładki "flash" i klikamy przycisk "Read CID/Test cable". Następnie program poprosi abyśby nacisnęli krótko "power" na telefonie. Naciskamy przycisk power i jeśli wszystko poszło dobrze, w oknie programu pokaże się nam po chwili numer IMEI i pare innych rzeczy o naszej komórce. A jeśli się pojawił jakiś error, niestety trzeba rozłożyć wtyczkę i popsrawdzac, bo coś gdzieś musi być źle zrobione.

Copyright pantomim 2005

0
  • #5 02 Lip 2010 11:28
    Trinitrotoluen90
    Poziom 8  

Dzięki za info:) Tego mi było trzeba:) Tylko ciekaw jestem jak nawet jakimś cudem oporam się z przeróbką tego kabla COM na serwisowy czy nadal będę miał komunikat: Phone not power up xD okaze się po przeróbce:)

Na razie ide szukać kogoś z lutownicą xD

Dzięki za pomoc. Jak coś to będę jeszcze pisał.

Pzdr.

0
  • #6 04 Lip 2010 20:46
    Trinitrotoluen90
    Poziom 8  

witam ponownie.
    Pojawiła się pewna nie ścisłość xD przerobiłem kabel tak jak jest w linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic320240.html#2455469 i wygladała jak dołączony obazek. I albo coś źle zrobiłem bo nadal mi nie wykrywa telefonu....chyba że ma być tak jak w tym poście dołączony obrazek bo tak dwa kable 2 i 3 nie są odłączane jak ma to miejsce w tym obrazku którym sie sugerowałem...ogólnie mówiąc w moim kablu jest inny rozkłąd kolorów kabli i na 1 pinie jest wpięty w 'cross' pomarańczowy z 3 pinem ale to nie wiem czy ma coś do rzeczy....

0