Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4600 odblokowanie/regeneracja

DDRPL 03 Gru 2011 12:08 28999 39
    tojar0bert
    Poziom 1  
    U mnie wszystko ok. Działa nawet z tonerem zakupionym na pewnym portalu aukcyjnym, który normalnie nie chciał mi działać - pokazywał komunikat "niewłaściwa kaseta toneru".
    Pozdrawiam
    edz
    Poziom 12  
    Witam

Czy ten soft działa też na scx 4720 FN

Czy ktoś robił takie próby?

Albo czy jest gdzieś dostępny soft do scx 4720 FN ?
    k3trab
    Poziom 2  
    Witam

miałem ten sam problem z bład Error printer a przyczyna okazała się prosta wystarczyło wypakować rara ;] bo na początku uruchamiałem programik bez rozpakowywania pliku może i Wy tak robicie ? nie wiem ale może to wam pomoże :) powodzenia mi działa bardzo dobrze
    Anysiu
    Poziom 9  
    Witam. Posiadam drukarkę scx-4623f produkcja 2011rok.
    Miałem wcześniej pięć samsungów 4623f i nie miałem żadnego problemu żeby wgrać do nich fixa. A teraz próbowałem na wszystkie sposoby i nie mogę sobie z tym poradzić. Podczas wrzucania oprogramowania drukarka wywala komunikat IMAGE ERROR PLEASE RESTART. System to windows 7 X64. Najdziwniejsze jest to ze nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu.

Proszę o jakieś podpowiedzi. Może uda nam się odblokować to diabelstwo :p
    Pozdrawiam,
    Dawid

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Znalazłem taki fix na necie. Drukarka go przyjęła:) Jednak po zaklejeniu chipa drukarka woła o toner.. Miał ktoś taki problem?? Ewentualnie ma ktoś fixa do 4623f z oprogramowaniem v2.01.01.01 ??
    wojtekgra
    Poziom 10  
    A zmieniłeś numer seryjny drukarki na ten, do którego fix jest dedykowany ?
    Anysiu
    Poziom 9  
    Tego nie zrobiłem :P Jutro spróbuję i dam odpowiedź czy pomogło..

Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

A mam jeszcze jedno pytanko... Jak zmienić ten numer seryjny? Wystarczy że w nazwie pliku zmienię numer seryjny na swój ?
    Efilon
    Poziom 9  
    Ja mam scx=4600, ale moje perypetie może coś pomogą.

U mnie sytuacja wyglądała tak, że sister zainstalowała u mnie poprawkę (a właściwie zgodziła się na aktualizację firmware'u) chociaż nie mogę za to dać ręki ani głowy bo nie mam dowodów na to co się zaktualizowało ale na pewno coś się zaktualizowało bo widziałem komunikat o instalacji zakończonej sukcesem (a w czasie aktualizacji życzyło sobie włączyć drukarkę). W związku z tym zassane z elektrody patche wywalały error na drukarce i w oknie dosu w czasie instalacji na wszystkich windowsach jakie miałem pod ręką. Poddałem się myśląc, że to wina tej aktualizacji i pomyślałem że poczekam na nowego fixa bo zagraniczne fora przekierowywały na elektrodę (wraz z poradami gdzie i jak się zarejestrować :P).

Na pulpicie blisko rok leżał folder z fixem i filmem z YT jak rozebrać toner...aż do tej pamiętnej nocy! {GRZMOT}
    Potrzebowałem wydrukować kilka kartek, a nie miałem chipu z dostępnymi kopiami...więc otworzyłem czeluści folderu na pulpicie, wykonałem wszystko jak pisało w instrukcji każdy plik traktując prawami administratora (mam win7) i drukarka powitała mnie znajomym komunikatem o błędzie...ALE dosowe okienko mówiło o pomyślnym ukończeniu :)
    Włożyłem więc toner startowy (bo akurat miał zaklejony chip, a ten regenerowany nie) no i niestety drukarka kazała mi się wypiąć...
    Wtedy odkleiłem taśmę i drukarka ożyła...
    Wprawdzie po włączeniu woła o wymianę tonera, ale biorę strzałkę w bok i wybieram "Kontynuuj" i drukuje bez zastrzeżeń. W raporcie w miejscu liczby dokonanych kopii nie pokazuje żadnej liczby.
    Anysiu
    Poziom 9  
    Jeśli zakleję chip to pisze "zainstaluj toner" po odklejeniu chipa pisze "wymień toner" jednak gdy chip jest odklejony to drukować mogę.. Dioda świeci się na czerwono ale drukarka drukuje . Już nie wiem co robić aby było tak jak należy.. Fix niby się zainstalował. Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam
    npaweł78
    Poziom 1  
    Wielkie dzięki za pomoc dla "DDRPL" pomimo niskiego poziomu uczestnika forum zaufałem facetowi i wszystko zagrało. Fix zadziałał a instrukcja jaką każe się kierować jest w 100% dobra. Niestety miałem drobny problem przy punkcie 4,5,6, ale na szczęście wszystko poszło dobrze. Powodem problemu było to że zbyt długo trzymałem przycisk "power" razem ze "stop". Przyczyną czego było nie wyświetlenie się komunikatu "image1". Po paru próbach zadziałało i drukarka z zaklejonym czipem w tonerze startowym widzi go jako pełny na 2500 stron druku. Pozdrawiam i życzę powodzenia :D .