Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DELL XPS M1730] Błąd parzystości pamięci

DFP 01 Lip 2010 18:24 1304 0
    DFP
    Poziom 2  
    Witam.

Mam Dell XPS M1730. Około 4 dni temu w trakcie grania w FM 2006 pojawił sie BSOD... Nie zobaczyłem jednak czego dotyczył konkretnie niestety... Po restarcie komputera zniknęły z dysku (lub z systemu) sterowniki do kart graficznych. Cały pakiet od nvidi przestał istnieć... Więc zainstalowałem najnowsze. Problem sie rozwiązał. Ale wczoraj po włączeniu otrzymałem komunikat jak w temacie... Komputer nie był używany w tym czasie do grania. Włączona była jedynie opera i dc++. Dzisiaj nie włączałem w ogóle nic do ściągania i komputer sam sie wiesza... Czasami nawet już w czasie startu systemu windows...

Pomysły:
    - pamięć RAM (2x 2048 RAM DDR2)
    - wadliwe sterowniki do kart graficznych (2X GF 8800 GTX)
    - wina windowsa (7 x64)
    - przegrzewanie podzespołów

Pamięć RAM przetestowana memtestem - bez błędów. System w trybie awaryjnym nawet z odpalanym moorhuntem (pare GB plików do zassania) nie wykazuje żadnych oznak aby był problem. Nic sie nie wiesza. Odpalać dc++ nie próbowałem (pisze ten tekst z pracy a tutaj p2p zablokowane) ale kopiowałem duże pliki pomiędzy partycjami i nic sie nie działo. Odinstalowałem sterowniki do kart graficznych. Pomogło. Nic sie nie dzieje. Nie wiem czy to wina teraz samych kart i ich przegrzewania... Czy też wina sterowników... Sytuacja na chwile obecną wygląda tak, że po usunięciu sterowników nvidii system działa bez problemów. Mam najnowsze sterowniki do nvidi. Po zainstalowaniu nawet po paru minutach system siada... Albo sie wiesza albo pokazuje BSOD. Moje pytanie jest takie: z jakich sterowników korzysta windows jeżeli nie ma sterowników od producenta. Trzeba wziąć pod uwagę jedną rzecz - windows 7 ma wbudowane sterowniki do kart graficznych nvidi. Próbowałem pobrać je ze strony microsoftu (co robi sam system automatycznie). Sytuacja jest taka sama - BSOD lub zwis systemu. Nie chce robić formata (choć nosiłem sie z zamairem ostatnio aby uporządkować partycje na komputerze bo na systemową 50 gb to troszke za mało..). Wszystko zaczęło sie tak na prawdę od tego BSOD i wywalenia sterowników od kart graficznych z systemu... Jakieś porady? Sugestie? Komputer mam na gwarancji. Niedawno była wymieniana płyta główna i zasilacz (padł czujnik odpowiedzialny za sprawdzanie jaki zasilacz jest podpięty). A dzisiaj takie przeboje...