Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Backup Falownika Micromaster 420 przez Simatic Field PG

01 Lip 2010 18:27 2908 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam programator (laptop) Siemens Simatic Field PG, który to ma wbudowany interfejs MPI/DP. Chcę się połączyć z Falownikem Micromaster 420. Żeby to zrobić muszę dokupić moduł komunikacji PROFIBUS do falownika i kabel MPI? Dobrze zrozumiałem?
    Czy gdybym miał konwerter RS485->RS232 mógłbym podłączyć wtyczkę RS232 do zwykłego PC, a wtyczkę RS485 konwertera do falownika. I wtedy np. przez SimoDrive uzyskałbym połączenie?
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 13  
    Potwierdzam to co napisał prawy. Konwerter usb-rs485 lub rs232-rs485 + DriveMonitor i możesz zrobić backup.
    pzdr
    goblin
  • Poziom 10  
    Witam

Nie wiem czy jeszcze ktoś pamięta o tym poście, ale właśnie mam problem z tym połączeniem. Mianowicie mam PC Adapter USB, skonfigurowałem się po PPI podłączyłem kanały B i A odpowiednio do 29 i 30 (bo mam MM440) i kicha nie moge się połączyć ze STARTERem

Może macie informacje czy po PPI to mi pójdzie - wielkie dzieki

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Próbowałeś podpiąć zasilanie 24V na kabel PPI .S7-200 wystawia takie napięcie być może kabel posiada 2 zasilania (do optoizolacji z USB i za optoizolacją z sterownika)
    Swoją drogą micromaster komunikuje się z PC po protokole USS.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, ale zapomniałem o tym poście :) Udało mi się połączyć przez port USS programatora i konwerter 485 (dla MM 440 też się udało w ten sam sposób). Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!