Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wymienić piastę noża w kosiarce NAC s510

mskleroza 01 Jul 2010 19:15 33939 12
    mskleroza
    Level 10  
    Witam!
    Dziś na stół warsztatowy wjechała moja kosiarka. Mam do wymiany olej, trzeba ją nasmarować, wymienić nóż i piastę, wymiana świecy i fajki bo stara się urwała. Niestety mam daleko do serwisu więc zabieram się za to ja. Proszę o rady na co zwrócić uwagę i co a także czym nasmarować. Nie za bardzo też wiem jak zabrać się za wymianę piasty noża. Czy mam najpierw zdemontować wał? Czy ściągać bez rozbierania? Bardzo dziękuję za wszelakie merytoryczne wskazówki i rady. Nie jestem specem w dziedzinie kosiarek ale trzeba jakoś się nauczyć:) Zamieszam fotki silnika.

Jak wymienić piastę noża w kosiarce NAC s510 Jak wymienić piastę noża w kosiarce NAC s510
    mskleroza
    Level 10  
    Nóż już jest zdjęty ale piasta (uchwyt noża,adaptor) jest na klin.I nie bardzo wiem jak się zabrać za zdjęcie.
    ps
    Mam pożyczony ściągacz.
    mskleroza
    Level 10  
    Wiem że muszę potraktować to ściągaczem,ale pytam czy do tego muszę rozbierać wał czy zacząć ściągać bez żadnego rozbierania?
    User removed account
    User removed account  
    mskleroza
    Level 10  
    Dziękuję Rycho, to jest dla mnie konkretna odpowiedź. Jutro się zabieram za ściąganie. Proszę jeszcze o radę co i czym nasmarować. Jak ręką kręcę wał to obciera na kole magnetycznym. Zresztą widać na zdjęciach że jest rude aż. Co mogę z tym zrobić?
    User removed account
    User removed account  
    mskleroza
    Level 10  
    Faktycznie hamulec:D czy mam jakoś usunąć ten rdzawy nalot? Olej mam 0,6.Mam jeszcze pytanko.Ponieważ mam mały problem z nabyciem adaptera to czy mogę wymienić na inny (z zachowaniem średnicy otworu) bo i tak nóż wymieniam i tak,wiec nowy nóz zostałby dobrany do nowego adaptera.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    mskleroza
    Level 10  
    Niestety nie było piasty o identycznych wymiarach.Była niższa o 8mm.Taka może być?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    mskleroza
    Level 10  
    Jestem z siebie dumna:) Dopiero wczoraj zdobyłam piastę odpowiednią (najbardziej pasującą) tylko klin był 0,3mm szerszy od bruzdy na wale,szlifowanie załatwiło sprawę. Po wyczyszczeniu, przedmuchaniu, zalaniu olejem, paliwem wyjeżdżam sobie na trawnik, lekko pociągnęłam linką by nie odpalić a zobaczyć czy nóż nie obciera i szok!! Odpaliła. Pierwszy raz odkąd ją mam (zwykle jak był zimny silnik to było się trzeba naszarpać). Biorąc też pod uwagę że jestem kobietą to jestem z siebie mega dumna:D

Rycho bardzo dziękuję za cierpliwą pomoc:)

ps
    Miałam sprzedać ją, bo od pierwszego użycia ciężko odpalała (kupiłam ją od kogoś jak miała 3 miesiące) i po pierwszych 10 minutach koszenia odmówiła współpracy. W serwisie mi gość odmówił naprawy gwarancyjnej bo ponoć nie obejmowała tej usterki gwarancja, nie wspomnę że mnie skosił 200zł, powiedział że ciężko chodzić będzie bo taki jej urok:) Po rozkręceniu jej mam wrażenie że gość wtedy nawet jej nie rozkręcił tylko wymienił świecę. Teraz już koty za płoty..;)