Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena USB do laptopa

Mickwa14 01 Lip 2010 19:24 7843 9
 • #1 01 Lip 2010 19:24
  Mickwa14
  Poziom 13  

  Witam potrzebuje "mocnej" anteny i karty USB do laptopa. Antena będzie odbierała sygnał standardu b z zewnątrz. Antenę chciałbym umieścić w oknie, oddalona by była 30 m od hot spota.

 • #2 01 Lip 2010 19:28
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  Czy jak latpop przy oknie to sygnał OK ?
  Może nie potrzebujesz anteny tylko przedłużacz USB (do 5m max), laptop na biurku a kabelek USB do karty USB przy oknie.

 • #3 01 Lip 2010 21:24
  Mickwa14
  Poziom 13  

  Sytuacja jest taka ze Antena jest jakies 100 m od mojego domu i chcialem sie do niej podlaczyc , chodzi o to ze z laptopa wi fi jest za slabe nma odbior radiowki dlatego chcialem sie dowiedziec o jakiejs rozsadnej antenie do laptopa przez usb:)

 • #4 01 Lip 2010 21:30
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  > o jakiejs rozsadnej antenie do laptopa przez usb:)

  ehhh, czy ja Ciebie dobrze rozumiem, ty chcesz podłączyć antenę WIFI do portu USB ? bo takich "czarów" to nie ma.

  Czy też masz kartę WIFI USB i do niej chcesz antenę podłączyć ?

  Dodano po 33 [sekundy]:

  Jaka jest odległość od laptopa do okna ?

 • #5 01 Lip 2010 21:31
  Mickwa14
  Poziom 13  

  Nie mam anteny nie mam karty to chce kupic

 • #6 01 Lip 2010 21:54
  bogiebog
  Specjalista Sieci, Internet

  > Antenę chciałbym umieścić w oknie, oddalona by była 30 m od hot spota.
  ...
  > Sytuacja jest taka ze Antena jest jakies 100 m od mojego domu
  ...

  to jak daleko w końcu jest ta antena dawcy neta ?

 • #7 01 Lip 2010 22:12
  Stanley_P
  Poziom 26  

  Mickwa14 napisał:
  Sytuacja jest taka ze Antena jest jakies 100 m od mojego domu i chcialem sie do niej podlaczyc , chodzi o to ze z laptopa wi fi jest za slabe nma odbior radiowki dlatego chcialem sie dowiedziec o jakiejs rozsadnej antenie do laptopa przez usb:)


  Czy przy oknie masz dobry odbiór z hotspota na laptopie? Jeśli tak, to może zainteresuj się zainstalowaniem przy oknie Airlive G.DUO (krótka recenzja TUTAJ), lub tandemu dwóch AP, który zaraz zaproponuje Ci @bogiebog. Fakt, koszt takiego rozwiązania będzie wyższy, ale w zamian za to nie będziesz uwiązany kabelkami. Sygnał WiFi będzie silny w promieniu przynajmniej kilkunastu metrów, będzie też można bez problemu podłączyć więcej urządzeń (np. ze swoim laptopem przyjdzie koleżanka ;-)).

  Pozdrawiam -

  Stanley

 • #8 04 Lip 2010 12:54
  sokimicro
  Poziom 2  

  tez polecam airlive chociaz by z powodu ze mozna w sklepach jeszcze kupic karty ktore maja 200 mw (np. WL-1600USB) ... choc jesli masz wiecej pieniazkow to ze wzgledow jakosciowych (chociaz by wyzsza czulosc) polecam karty na dobrych chipsetach atheros czy prism. WL-1600USB

 • #9 04 Lip 2010 18:56
  Stanley_P
  Poziom 26  

  sokimicro napisał:
  tez polecam airlive chociaz by z powodu ze mozna w sklepach jeszcze kupic karty ktore maja 200 mw (np. WL-1600USB) <...>


  Z tym, że zamiast klasycznej karty dołączanej do laptopa, może nie tyle polecałem, ile proponowałem wzięcie pod uwagę zastosowanie czegoś a'la "przekaźnika" Wifi ("wzmacniacza", "repeatera"). Czyli rozwiązania, polegającego na zastosowaniu urządzenia (lub dwóch urządzeń), zawierającego dwa niezależne układy radiowe. Pierwszy odbiera sygnał z zewnętrznego AP (hotspota, dostawcy internetu radiowego), drugi zaś rozdziela internet i nadaje sygnał lokalnie (można powiedzieć, że "wzmacnia"). Dwa układy radiowe zapewniają niezależność odbieranych/nadawanych kanałów (minimalizacja zakłóceń), ponadto do pierwszego można dołączyć np. antenę kierunkową, aby dobrze odebrać sygnał od dostawcy, drugie wyposażyć w antenę dookólną, aby optymalnie rozesłać sygnał do wielu urządzeń znajdujących się wokół.
  Urządzeniem zawierającym dwa takie układy w jednej obudowie jest wspomniany G.DUO.
  Proponowane rozwiązanie prawdopodobnie okaże się trochę droższe niż zakup karty WiFi, lecz posiada wspomniane już wcześniej zalety: przede wszystkim brak uwiązania kablami, zasięg w promieniu kilkunastu-kilkudziesięciu metrów od umiejscowienia "przekaźnika" oraz możliwość podłączenia wielu odbiorników, np. laptopów, telefonów z WiFi, a także kablem komputerów stacjonarnych, konsol, telewizorów z wejściem sieciowym, itp., itd. Natomiast kartę WiFi możemy podłączyć tylko do jednego komputera...

  Odnośnie podnoszenia mocy ponad obowiazujące normy - trzeba jednak pamiętać, że jest to niezgodne z prawem, powoduje niepotrzebne "sianie", "zaśmiecanie" eteru, oraz w pewnych sytuacjach zamiast polepszyć może wręcz pogorszyć transmisję danych.

  Pozdrawiam -

  Stanley

 • #10 30 Paź 2010 08:52
  fryder32
  Poziom 9  

  Dobrą kartą z anteną jest ALFA AWUS 036H. Posiadam takową- zbiera dwa razy lepiej niż wbudowana w laptopie. Ponadto możliwość podłączenia jej przez przedłużacz usb i zamontowania na szybie okna poprzez dołączoną w komplecie przyssawkę. Szukaj na aukcjach w necie

  pozdr

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME