Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne paski na ekranie HTC Universal

azeros 01 Lip 2010 19:56 3351 12
  • #1 01 Lip 2010 19:56
    azeros
    Poziom 11  

Witajcie, mam PDA HTC Universal i na ekranie pojawiły się takie dziwne paski:
    http://img64.imageshack.us/gal.php?g=01072010001.jpg
    To wina taśmy LCD?
    Na pierwszym zdjęciu jest zaznaczone gdzie te paski są, na drugim już nic nie jest edytowane
    PS. Nie wiem czemu ktoś wywalił mój poprzedni temat...

0 12
  • #2 01 Lip 2010 20:04
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja usunąłem... czytałeś regulamin ? pkt.8.3 .

1
  • #3 01 Lip 2010 20:07
    azeros
    Poziom 11  

Przecież był w tym dziale co teraz. Chyba że mi się pomyliły działy.

0
  • #4 02 Lip 2010 12:27
    Michal.Krzykawski
    Poziom 14  

Na zdjęciu nie widać żadnych pasków, zrób dokładniejsze zdjęcie to może będzie widać w czym problem.

0
  • #5 02 Lip 2010 13:42
    azeros
    Poziom 11  

To są takie czarne plamy ciągnące się w górę, na pierwszym zdjęciu masz zaznaczone gdzie są, a na drugim już są pokazane bez zaznaczenia

0
  • #6 02 Lip 2010 13:54
    Michal.Krzykawski
    Poziom 14  

Plamy widzę - pasków szukałem i nie mogłem się doszukać :)

Taśma - jak dla mnie nie.

To wygląda tak jakby było na wyświetlaczu czy na warstwie dotykowej ? Czasami na digitalizerze od używania się robią takie plamy, miałem to samo w Wizardzie.

0
  • #7 02 Lip 2010 13:59
    azeros
    Poziom 11  

Na 100% na wyświetlaczu, one nie są tam zawsze. Czasami są w innych miejscach, zwykle tam gdzie są jaśniejsze miejsca np. literki. Gdzieś indziej czytałem że to może być wina kontrastu LCD, a wymiana wyświetlacza w tym telefonie kosztuje... i to dużo... dokładnie to 370zł :(

0
  • #8 02 Lip 2010 15:19
    Michal.Krzykawski
    Poziom 14  

No taśma to nie będzie na bank, jeżeli nie digitalizer to moim zdaniem faktycznie wyświetlacz. Co do wymiany wyświetlacza to jeżeli poświęciłbyś na to trochę czasu, kupił odpowiednie śrubokręty (Torxy - o ile jeszcze nie masz) to dałbyś radę sam wymienić. Na allegro znalazłem za 200 zł oryginalny z demontażu - możesz spróbować.

http://allUmieszczanie linków do serwisów aukcyjnych jest zabronione zgodnie z regulaminem.

Instrukcja serwisowa, rozkręcanie telefonu też tam raczej znajdziesz :

http://www.shope2.com/product_mamual/DOPOD/900/900readme.pdf

Powodzenia ;)

0
  • #9 02 Lip 2010 18:11
    azeros
    Poziom 11  

Sam nie wymienię, za dużo roboty i się boję że coś popsuję :/ Przez to może ekran całkowicie paść? Mogę z tym wytrzymać, tylko się boję że w końcu zupełnie padnie.
    EDIT: Ekran też trochę mruga, i stracił kontrast i nasycenie barw, wszystko takie jakby wyblakłe ;/ da się coś z tym zrobić czy zostaje tylko wymiana?

0
  • #10 03 Lip 2010 02:00
    Michal.Krzykawski
    Poziom 14  

Moim zdaniem wymiana, ale dziwne objawy, nie spotkałem się z czymś w stylu 'wypalenia się' albo zużycia LCD bo nie wiem jak inaczej nazwać taką sytuację. Popytaj w serwisach w swojej okolicy ile by wzięli za wymianę wyświetlacza i ile za wyświetlacz biorą, jeżeli ceny z kosmosu zapytaj czy jest możliwe przyniesienie telefonu z nowym wyświetlaczem i ile wtedy za sam montaż - różnie z tymi cenami bywa ;)

0
  • #11 03 Lip 2010 21:55
    azeros
    Poziom 11  

Tak, pytałem się. 370zł, więcej niż telefon jest warty ;/. Nie zamontują z mojego wyświetlacza bo muszą mieć pewność że część zamienna jest sprawna, bo w razie czego oni ponoszą za to odpowiedzialność. Czyli nie mam się czego bać że wyświetlacz po prostu padnie?

0
  • #12 06 Lip 2010 11:48
    Michal.Krzykawski
    Poziom 14  

Nie powinien paść, ale różnie bywa.
    Ja w każdym razie trzymam kciuki ;p

0
  • #13 06 Lip 2010 11:59
    dr.master
    Poziom 38  

azeros napisał:
    Tak, pytałem się. 370zł, więcej niż telefon jest warty ;/. Nie zamontują z mojego wyświetlacza bo muszą mieć pewność że część zamienna jest sprawna, bo w razie czego oni ponoszą za to odpowiedzialność. Czyli nie mam się czego bać że wyświetlacz po prostu padnie?

Zaryzykuj i zmień ten wyświetlacz na własną odpowiedzialność, ile sobie życzą za usługe :?:

0