Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można na kablu do głośnika dać rezystor kilkuomowy?

01 Lip 2010 20:05 1522 5
  • Poziom 12  
    Mam radio JVC. 4x45Watt.

Na tylnych głośnikach mogę dać volume na maxa i gra bez problemu.

Natomiast na przednich głośnikach dając volume na połowę radio zaczyna przygasać i najczęściej się wyłącza - a te przednie głośniki to małe fabryczne montowane w WV golf 2, a te tylne co mam i nie mam z nimi problemu to głośniki kolumnowe od wieży.

Chciałbym słuchać na 4 głośniki - ale wtedy jak ustawię fader na 4 lub same 2 przednie to radio przygasa i się wyłącza. - może głośniki mają za mało Omów w cewce? To powoduje "prawie" zwarcie na wzmacniaczu? Czy mogę temu zapobiec montując na kablu od głośników rezystory kilkuomowe?
  • Sklep HeluKabel
  • Warunkowo odblokowany
    Oczywiście że można dać rezystor tylko jakiś o większej mocy. Kto wie co może się po takiej operacji stać :D.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 33  
    Lepiej wepnij szeregowo kondensator np 100 uF lub 2 w szeregu po 220 uF poeksperymentuj , co prawda głośniki trochę przestaną odtwarzać niskie tony ale myślę że to lepsze wyjście niż ich przyciszenie po założeniu rezystora bo to właśnie się stanie, będą grać ciszej.
  • Poziom 31  
    Odcięcie niskich tonów wydaje się tu dobrym rozwiązaniem, ale kondensator musi być koniecznie elektrolityczny bipolarny !! (foliowych i styrofleksowych nie proponuję bo przy takiej pojemności cena..... jest duża)

Po pierwsze to zrób porządne zasilanie do radia skoro przygasa. A po drugie wymień fabryczne badziewie zwane głośnikami na jakieś normalne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szeregowy rezystor wstawiony w tor głosników to baaaardzo skomplikowane zagadnienie (choć w opcji bez użycia zwrotnicy dziać się nic nie powinno ... złego :D ).
    Proponuję jednak kondensator jak radzą.

Albo masz coś nie tak z zasilaniem radia (kable cienkie itp.) albo te głosniki są be.
  • Poziom 22  
    Albo jest gdzieś częściowe zwarcie po drodze na kablach głośnikowych, np. do masy samochodu...
    Zacząłbym od sprawdzenia właśnie tego i poprawności instalacji.