Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S60 D5 2002r. nie ma mocy i nie przyśpiesza

01 Lip 2010 20:47 10336 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam taki problem iż, po nagrzanym silniku mojego Volva on nie ma mocy.
    Po prostu nie da rady przyspieszać jakby turbina nie funkcjonowała rozpędza się jak czołg.
    Przy zimnym silniku tak zwane jak zapalę samochód z rana i jadąc do pracy to jest wszystko ok, przyśpiesza tak jak jest napisane w książce 163KM.
    Jak ktoś ma wiedzę na ten temat to niech mi pomoże?
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 36  
    Od odczytu parametrów pracy silnika sprawę zacząć należy.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 1  
    Pojawiają się jakieś błędy?

Zacznij od zmiany filtra paliwa.
    Potem wyczyść MAFa

Jak to nie pomoże sprawdź pompowtryski, rury od doładowania i czy nie ma wycieku próżni
  • Poziom 9  
    Właśnie nie ma żadnych błędów nic się nie dzieje a mocy brak. Na dniach stawiam do mechanika moje cacko na rozrząd i wymianę właśnie filtrów oleju, powietrza paliwa, bo kabinowy nie dawno sam zmieniłem olej też zaleje Castrol EDGE 0w-30i zobaczę co po tym będzie się dziać jak co to na pewno napisze co się dzieje.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie po długiej przerwie. Właśnie moje VOLVO ma nowy rozrząd nowy olej Mobil1 0W-40 filtry nowe i nic dalej tak samo się zachowuje samochód podpowiedzcie coś co może być przyczyną .
  • Poziom 10  
    Witam .
    mam z moim d5 163 km podobny problem .
    Przyśpieszam ponad 160 km /h nagle brak reakcji na pedał gazu .Autro zawlnia do 100 km /h puszczam gaz cisnę odnowa auto jedzie nawet 210 km/h ,poszło by wiecej ale znów brak reakcji na pedał gazu.
    Pusczam pedał gazu na 10 sekund auto zwalnia daje gazu auto jedzie i przyśpiesza normalnie.
    Co może być przyczyną braku reakcji na dodawanie gazu przy wiekszych prędkościach ?
    Dodam ,że na dworze minus 18 stopni C . Paliwo Orlen nigdy tanie styacje .
    Czyżby woda w zamarza w filtrze paliwa i brakuje paliwa dla pompy ?
    Oczywiście zero komunikatów na komputerze
    Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Dolej uszlachetniacza na mrozy do paliwa lub troszkę benzyny, zajrzyj do filtra i zobacz czy nie zabity.