Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stworzenie pliku instalacyjnego, program w c++

main88 01 Lip 2010 21:52 3776 7
  • #1 01 Lip 2010 21:52
    main88
    Poziom 12  

Witam,
    dotychczas pisałem programy w VC++, miałem wykonawczy plik .exe, ale chciałbym zrobić tak, żeby program można było użyć tylko po uprzedniej instalacji.
    Chciałbym więc stworzyć taki plik setup.exe, który by służył do instalacji.
    Szukałem w google, ale problem wydaje mi się trudny do zdefiniowania w przeglądarce, wystarczy wyślijcie materiały, z których będę mógł się tego nauczyć.

0 7
  • #3 01 Lip 2010 22:40
    marcinj12
    Poziom 40  

Możesz też wykorzystać Inno Setup: freeware, potężne możliwości konfiguracji dla zaawansowanych, a jednocześnie oferuje kreator "krok po kroku", przykłady i dobrą dokumentację.

0
  • #4 01 Lip 2010 22:53
    main88
    Poziom 12  

Właśnie o takie coś mi chodziło, jeśli przysporzy to kłopotów to napiszę tutaj na forum.

0
  • #5 01 Lip 2010 23:39
    Dr.Vee
    VIP Zasłużony dla elektroda

Raczej postaraj się, żeby programu można było używać BEZ instalacji.
    Znacząco to ułatwia życie i nie trzeba później czyścić rejestru itp.

1
  • #6 02 Lip 2010 00:48
    marcinj12
    Poziom 40  

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeżeli w procesie pisania instalatora nie każesz zrobić mu wpisów do rejestru, to instalator "sam z siebie" nic tam nie doda? No, może oprócz wpisu do dodaj/usuń programy, ale to wyczyści przy deinstalacji...

0
  • #7 25 Lip 2010 19:01
    elkam
    Poziom 14  

Polecam Inno Setup 5, lepiej i elegancko jest powiadomić system, że instalujemy program, który będzie uruchamiany w systemie ( bez wzgledu na to czy wprowadzane są zmiany do rejestru systemowego, czy też nie), mozna dodać w opcjach tego skryptu funkcję odinstalowania programu szybko i skutecznie. Popieram opinię marcin12 :D
    pozdrawiam

0
  • #8 08 Kwi 2011 16:21
    main88
    Poziom 12  

użyłem Inno Setup, polecam to rozwiązanie

0