Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Lanos, Hatch 5d 1.5 16v 99r 140tys - strzela na gazie

01 Jul 2010 22:09 11439 10
  • Level 10  
    Witam,
    Z góry przepraszam jeśli założyłem posta w nieodpowiednim miejscu :/

Mam ogromny problem, lanos strzela mi na gazie, przeżywałem już to nie raz i zawsze sobie radziłem przy pomocy własnej, mechanika lub gazownika.
    Tym razem sam nie wiem co się dzieje :/
    LAnosik przy gwałtownym wciśnięciu gazu, np. na skrzyżowaniu strzela i gaśnie :/
    Wymiany których dokonałem w ostatnim czasie, po sugestiach własnych oraz wcześniej wymienionych fachowców:
    - świece (były podlewane przez olej więc wymieniłem, poza tym strzały to 1 oznaka świec)
    - wymieniłem uszczelkę pod pokrywą aby nie zalewało świec
    - kable wymieniałem w lutym
    - filtr powietrza
    - nowy parownik (po sugestiach gazownika)
    - "wyregulowana" instalacja gazowa
    - wymieniony olej i filtr oleju
    - cewkę wymieniałem w ubiegłym roku w lipcu, gazownik powiedział że to też może być przyczyna bo cewki w lankach padają, więc kupiłem nową.

... a LANOS jak strzelał tak robi to nadal :(
    Na benzynie chodzi w miarę, jednak nie ma specjalnej rewelacji. Mam wrażenie że wchodzi na obroty, ale w ogóle nie idzie, niby jest tutaj te 100koni - lata - gaz(choć na benzynie lepiej nie lata) mam wrażenie że nie ma w sobie życia :(
    Proszę o pomoc i sugestie
    Z góry bardzo dziękuję
  • OptexOptex
  • Level 18  
    moze problem tkwi w mikserze,zalezy jaki masz(wpuszczony w przewod?),czesto "fachowcy" za mocno wkrecaja kolanko doprowadzajace gaz i bum...
  • OptexOptex
  • Level 10  
    Wcześniej było ok :/ jeździł na gazie jak ta lala :) dzisiaj wymmieniłem krokowy po sugestii mechanika i dalej nic... eh

Dodano po 53 [minuty]:

Właśnie rozkręciłem filtr gazu, nie był wymieniany od 2 lat, z żółtego zwoju znalazłem tam czarny spróchniały, czy może to mieć wpływ na strzały? Jutro podskocze po nowy, ciekaw jestem jaki będzie efekt :/ dobija mnie to że tyle rzeczy już wymienionych a tu nadal strzały :/
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Oczywiście, że taki filtr może powodować strzały. Po wymianie konieczna regulacja.
  • Level 36  
    Spróbuj zrobić coś takiego: odpal silnik, otwórz maskę, stań przy samochodzie, złap za linkę gazu, szarpnij tak, aby strzelił, a w między czasie szukaj przekoku iskry z kabla do obudowy silnika.

To tylko taka drobna sugestia, ale miałem tak w renault, katowana była takimi wybuchami chyba z rok, po czym przypadkiem zauważyłem, że wybuch jest poprzedzony "upłynnością" iskry do masy. Wtedy zbiera się mieszanka gazu, a potem następuje jej zapłon iskrą pojawiającą się na świecy.
  • Level 18  
    Ture11 a jak przypadkiem anty wybuchem pójdzie ogień i brwi opali :D

Jak już tak wiele wymienione to pozostaje jeszcze powietrze w kołach, koniecznie w zapasowym i olej w skrzyni biegów.

Sprawdź ustawienie rozrządu, może przeskoczył pasek i to jest powodem słabości (brak mocy) silnika.

Skoro ktoś przeprowadził właściwą regulacje to powinno byś wszystko Ok, nie rozumie kolejnych sugestii prowadzenia jakiś wymian (może się to skończyć na wymianie auta). Jeśli zapchany jest filtr nie da się przeprowadzić poprawnej regulacji, jeśli wadliwie działa silnik krokowy tym bardziej.
    Pewnie gazownik przeprowadzał regulacje tylko na postoju.

Przy złej regulacji lub słabej iskrze pomaga zmniejszenie przerw na świecach np. do 0,8mm Najlepsze świece do gazu to jedno elektrodowe.

Jaki jest sterownik gazu ?.

Szanowny Moderetorze coś zjada moje posty. Ciekawe czy z głodu czy z braku poczucia humoru.
  • Level 10  
    Wymieniłem kable na nowe, "dedykowane do gazu" wymieniony filtr gazu, dolot oczyszczony i uszczelniony, już drugi gazownik regulował... przyczyną mógł być katalizator, ale po dzisiejszym przeglądzie katalozator jest ok, wymieniłem tylko końcowy... a LANEK jak strzelał tak robi to nadal :/ sterownik sprawdzę jak będę w domu.. Instalacja BRC
  • Level 1  
    witaj na twoj problem mam sposob wykrec swiece i zmniejsz przerwe na swiecach i pomoze a jesli sie dusi musisz mu ograniczyc lub zwiekszyc powietrze .mysle ze powinno pomoc u mojego wlasnie w tym byla przyczyna...tez bylem u nie jednego mechanika i nie wiedzial co mu jest lecz kolega mi podpowiedzial i teraz jest super normalnie inny samochod....powodzenia:D:D:D:D:D
  • Level 13  
    Odświeżę temat. Mam bardzo podobne auto, tylko, że w sedanie i mniejszym przebiegiem.
    Mam taki sam problem jak założyciel tego tematu. Jest to irytujące zwłaszcza jak próbuję się włączyć do ruchu, następuje wybuch i znów muszę czekać nie wiadomo ile na kolejną okazję. Dodatkowo po wybuchu i zgaśnięciu silnika ciężko mi go z powrotem zapalić, dopiero za 3 razem udaje mi się go zapalić.
    Wybuchy również występują przy jeździe, tylko wtedy auto nie gaśnie.
    Jaki powinien być pierwszy krok?
    Auto na gazie jeździ 2,5 roku, świece i kable WN były wymieniane jakieś dwa lata temu.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Level 23  
    Zacznij od wymiany świec i przewodów,kiedy regulowałeś instalacją LPG i ile ma przejechane km reduktor?
  • Level 13  
    Pewnie z rok temu. Reduktor ma 30k km.
    Świece i kable tylko na tyle na gazie starczają?