Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 6966

01 Lip 2010 22:26 7835 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 6966 rodziców. Podczas pracy zrobiła zwarcie - zadziałał wyłącznik różnicowo-prądowy. Po załączeniu wyłącznika prąd jest, ale zmywarka nie działa. Mruga przycisk włączania/wyłączania (dwa mignięcia - przerwa - dwa mignięcia - przerwa itd.). Zmywarkę włączyłem tylko przytrzymując długo przycisk włączania (pompa się załączyła i opróżniła wodę).
    Niestety przycisk dalej mruga. Co to za błąd i jak można zrestartować/zresetować tą zmywarkę.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 2  
    Ogólnie nie ma wody pod nią. Czy chodzi o wodę w środku - pod sitkami? Jeżeli tak to może mnie ktoś naprowadzić jak się tam dostać?
  • Poziom 12  
    Dwa mignięcia to błąd F2 - wyciek wody na miskę dolną.
    Aby się tam dostać trzeba odsunąć cokół meblowy dolny, odkręcić dwa wkręty po bokach i wyjąć do przodu blachę zasłaniającą (poniżej drzwi). Wewnątrz można zobaczyć pływak styropianowy. Jeśli jest pod nim woda - trzeba ją usunąć np. gąbką.
    Potem włączyć zmywarkę i popatrzeć czy jest jakiś wyciek.
    Poza tym (jeśli wody nie było) trzeba sprawdzić mikrowyłącznik nad pływakiem, może być zwarty na stałe, wreszcie przewody łączące ten wyłącznik z modułęm.