Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek mocy [VW passat 1,9TDI 130km 2001r.]

01 Lip 2010 23:00 10034 8
  • Poziom 9  
    VW Passat 1.9 TDI 2001r 130KM 230000km

Witam wszystkich.
    Otóż podczas jazdy na trasie auto straciło całkowicie moc, jak udało mi się doczołgać do prędkości 120km/h to byłem szczęśliwy, zero przyspieszenia.
    Na desce rozdzielczej nie zapaliła mi się żadna kontrolka.
    Dopiero jak dojechałem i zostawiłem auto na noc, rano wróciło przyspieszenie ale dopiero powyżej 3000 obrotów i tak zostało do teraz.
    Byłem podłączyć auto do komputera i wyskoczył błąd 17964 Układ kontroli ciśnienia doładowania.
    Mechanik zauważył że wężyk odchodzący od turbiny był zagięty i zlepiony po wymianie błąd się już nie pojawiał, niestety auto jak było mułowate tak jest i wciąż zaczyna "ciągnąć" dopiero od ok 3000 obrotów/min.

Proszę o podpowiedź co może być przyczyną i jakie testy powinienem przeprowadzić.
    Oczywiście jak każdy użytkownik TDI boję się że może to być turbina ;) więc staram się też ocenić prawdopodobieństwo uszkodzenia poszczególnych elementów.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    zrob komplet logow dynamicznych

001/003/004/008/010/011 ....

poza tym przeszukaj caly dolot i podcisnienia .. moze gdzies jest nieszczelnosc ...
  • Poziom 10  
    masz uszkodzoną sztangę zapewne albo zapieczone kierownice VNT w suszarce. jak był zaślepiony to gratuluję, jak to jeździło wogóle ?!?
    zapraszam na diagnostykę w razie czego.
  • Poziom 21  
    sprawdz jeszcze przewody od tandem pompy ... moze jest nieszczelnosc na podcisnieniach ...
  • Poziom 9  
    Byłem u mechanika, stwierdził że nie ma nieszczelności, niestety nie umiał ustalić przyczyny.

Zrobiłem dzisiaj logi dynamiczne, pewnie nie idealnie bo droga na której je robiłem nie pozwalała wkręcić się do 4500, zresztą jak mi koło 80-90km/h odcinało doładowanie to zeby dojść do 4500 na 3 biegu potrzebowałbym kilka kilometrów prostej :).
    Tylko przy 008 grupie nie odcięło mi doładowania i mogłem pociągnąć prawie do końca.
    Mam nadzieję że jednak będzie coś dało się wywnioskować.
    Tak więc proszę o opinię ekspertów ;)
  • Poziom 9  
    A tutaj obrazki żeby się lepiej oglądało:

Spadek mocy [VW passat 1,9TDI 130km 2001r.] Spadek mocy [VW passat 1,9TDI 130km 2001r.]
  • Poziom 9  
    Oj coś strasznie słabo z tą waszą pomocą, chyba wywiało wszystkich na wakacje.

Dla ułatwienia podam że to nie turbina bo zregenerowałem i wymieniłem a auto zachowuje się jak bym nic nie zrobił, dlatego nawet nie robię nowych logów.

Ktoś mi powiedział że z logów może wynikać przepływka co wy na to?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    wina lezy po stronie turbosprezarki/jej sterowniu/ukladzie dolotowym badz tez podcisnien ....

katalizator jest ?
  • Poziom 9  
    Wina leżała po stronie zaworu n-75

Pozdrawiam