Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Muszę dorobić brakujace sterowanie silnika szukam schematu.

01 Lip 2010 23:19 3447 5
  • Poziom 24  
    Witam jest tak, trak tj. urządzenie do cięcia kłód na deski uległo uszkodzeniu brak posuwu zespołu tnącego.Osoba która podjeła sie naprawy skapitulowała a jedynym skutkiem jej działań jest brak modułu który sterował stopień końcowy sterowania silnikiem.Szybko stwierdziłem że pewnie dlatego nie dała rady że silnik był zwyczajnie spalony a nie przyszło jej do głowy żeby to sprawdzić.Szybko naprawiłem stopień końcowy który jest nadzwyczaj prosty ale dalej narazie utknołem bo okazało się ze jest całkowita niemożność odzyskania modułu sterującego.Teraz muszę coś dorobić i poszukuję odpowiedniego rozwiązania ale takiego żeby działało nie gorzej jak orginał.Zrysowałem z natury stopień końcowy i jak się domyślam był podłączony do jakiegoś PWM bo wg. właściciela działało bardzo precyzyjnie,i coś takiego muszę dorobić szukam schematu.Silnik jest o konstrukcji identycznej jak silnik wycieraczek np.poloneza (magnesy trwałe w stojanie)ale trzy razy większy i napisane na nim jedynie 12V.
    Prozba oczywiście o pomysły.
    Muszę dorobić brakujace sterowanie silnika szukam schematu.
  • Poziom 13  
    Może coś od spawarki migomatu od sterowania silnikiem posuwu drutu. Nie mam schematu ale w mojej spawarce jest coś takiego i steruje silnikiem od wycieraczek na 12 V.
  • Poziom 24  
    Dzięki ale chyba trzeba coś bardziej wyrafinowanego bo tu występują znaczne wahania obciążenia i potrzebna jest jakaś forma stabilizacji obrotów, nie ujołem tego na szkicu ale z dolnego końca silnika do modułu szedł jeszcze jeden przewód pewnie jakieś sprzężenie zwrotne.Kiedyś widziałem gdzieś coś takiego na SG2525 ale teraz nie mogę tego odszukać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Układ wygląda interesująco ale ten L6203 jest dla moich potrzeb zdecydowanie za mało wydolny prądowo 4A tyle prawie pobiera mój silnik bez obciążenia.