Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki procesor wybrać? Pentium 3.0 GHz, Pentium Dual-Core 2 x 22 GHz.

01 Lip 2010 23:31 3058 12
  • Poziom 12  
    Witam

Piszę z taki problemem, ponieważ nie wiem jaki procesor wybrać a mam do wyboru Pentium 3.0 GHz i Pentium Dual-Core 2x2.2 GHz(albo Core 2 Duo 2x2.2 GHz nie jestem pewien który dokładnie).

Proszę o pomoc w dobrym wyborze :D

Z góry dzięki. Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Zdecydowanie nie wybierać Pentium 3GHz (zakładając, ze jest to pentium 4).
  • Poziom 43  
    Bez danych dot. płyty głównej nie ma co wskazywać - nie wiadomo jak z obsługą.
  • Poziom 12  
    Tak to jest Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200) a ten drugi to Intel Dual 2 Core E2180 2x2.0 800/1MB/64bit (znalazłem kartę od niego).
    A co do płyty to Asus P5GD2-X.
  • Poziom 12  
    Ewentualnie mogę założyć płytę Gigabyte GA-G31M-2L. Dlatego pytam jaki procesor wybrać.
  • Poziom 24  
    Pod płytę Gigabyte GA-G31M-2L masz pełen wybór procesorów. Czy to ma być nowy czy używany procesor ? Jakie masz fundusze na procesor ? Do czego będziesz używał komputera ? Jaki zasilacz i reszta komponentów ?
  • Poziom 17  
    Zakładaj płytkę Gigabyte i ładuj do niej najmocniejsze co możesz - w tym wypadku Core 2 Duo.
    Nie rozumiem pytań do czego będziesz używał komputera itp. itd...
    Skoro może włożyć do kompa coś dobrego to niech wkłada nawet jeśli będzie go używał do internetu czy pisania w notatniku! :)
    Nie wiem jak Wy ale ja wolę mieć w kompie lepszy sprzęt tak "na zaś" :)
    I podaj tak jak pisze Zwierzak81 zasilacz i resztę konfigu :)
    Pozdrawiam! :)
  • Poziom 24  
    Jeśli używałbym komputer tylko do korzystania z internetu to nie kupowałbym Core2Quad tylko pozostał przy C2D. Moim zdaniem to jak mocny ma się sprzęt zależy od tego do czego sprzętu używam i ile chcę poświęcić środków. Podstawa to umiejętnie wydawać środki by mieć optymalnie dobraną konfiguracją.
  • Poziom 17  
    No tak a jak mu się nagle zachce zagrać w Just Cause 2 albo GTA IV to będzie psioczył że nie ma lepszego kompa... Ehh :)
  • Poziom 24  
    Najlepiej wziąć kredyt i kupić najmocniejszy sprzęt jaki tylko jest dostępny, bo jeśli nam się zachce.... To przecież pisałem, do czego ma służyć ten komputer ? Odpowiadając na to pytanie, wraz z pytaniem ile mamy środków, dochodzimy do rozwiązania co kupić. :) Poczekajmy na autora, co tak naprawdę ma poza płytą i pytaniem o procesor.
  • Poziom 17  
    Ale zobacz Zwierzak81 to jest logiczne, jeśli miał byś do wyboru jednordzeniowego p4 i core 2 duo, a tak napisał autor w pierwszym poście, to co byś wybrał? Ja niezależnie od tego jak się ma do tego reszta sprzętu (oprócz oczywiście zasilacza) brał bym to co jest lepsze JEŚLI MAM TAKĄ MOŻLIWOŚĆ. :) Nie mówię już o braniu kredytu bo to jest bez sensu... Core 2 Duo obsługuje nowsze technologie, ma więcej cache, ma dwa rdzenie, jest wykonany w nowszej technologii, ogólnie jest lepszy :)
  • Poziom 24  
    Tu masz rację, autor sprecyzował co ma do wyboru to faktycznie tylko C2D.