Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak ogrzać wodę w nowym domu ????

kosek111 01 Jul 2010 23:45 2737 6
    kosek111
    Level 1  
    Witam,
    zacząłem budować dom o powierzchni 140 m użytkowej, na dole będzie salon wraz z kominkiem (tak myślę ogrzać cały dom), kuchnia oraz pokój + góra 3 pokoje i łazienka. brak jest na działce gazu (prąd i wodę mam), nie mam pojęcia na temat instalacji. proszę o pomoc w jaki sposób mogę podgrzać wodę (do kompania, mycia naczyń itd). czy istnieje podłączenie butli propan butan do piecyka gazowego? lub jakieś inne wyjście?
    SQ9PXB
    Level 27  
    Piec węglowy z plaszczem wodnym, ew. podgrzewacz elektryczny-przeplywowy.

Pozdrawiam

p.s. pozdrowienia dla Artusia
    ogi4
    Level 16  
    Solary z zasobnikiem min.300l plus grzałka w połowie zasobnika, prąd dwutaryfowy.
    gazokizior
    Level 13  
    Solar do ogrzania wody i kocioł kondensacyjny do współpracy z solarem i kominkiem.
    EkoGrzew
    Level 19  
    jesli zamierzasz ogrzewac tylko kominkiem i dobrze dobierzesz parametry to na potrzeby cwu proponuje pompe ciepla powietrze-powietrze tylko do produkcji cwu. koszty zakupu takiego zestawu z zasobnikiem 300 L (wystarczajace dla 2doroslych+2dzieci) ksztaltuja sie ponizej poziomu jak zestaw kolektorow slonecznych. zuzycie energii elek takze. taryfa nocna i dzienna.
    pozdrawiam
    ps
    a ten kominek to z plaszczem wodnym?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    kosek111 wrote:
    ...czy istnieje podłączenie butli propan butan do piecyka gazowego? lub jakieś inne wyjście?

Oczywiście, że można. Jeżeli kupisz Termeta, to zamawiaj na swój gaz i taki do Ciebie przyjedzie

radoslav1 wrote:
    a ten kominek to z plaszczem wodnym?

Kotłownia w salonie ??? Kominek też nie może być jedynym źródłem ciepła