Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja membran czy kupno nowych głośników?

grzeh11 02 Lip 2010 10:18 1847 6
  • #1 02 Lip 2010 10:18
    grzeh11
    Poziom 9  

Witam

Ostatnio dostałem w swoje ręce stare kolumny prawdopodobnie Unitry ale głośniki nisko tonowe mają wgniecione środki i zawieszenie odpada gdy pod głosi się mocniej. Zastanawiam się czy kupować nowe głośniki czy regenerować membrany. Co bardziej się opłaca?

Zdjęcia kolumn i głośników
    Regeneracja membran czy kupno nowych głośników? Regeneracja membran czy kupno nowych głośników? Regeneracja membran czy kupno nowych głośników? Regeneracja membran czy kupno nowych głośników? Regeneracja membran czy kupno nowych głośników?
    Regeneracja membran czy kupno nowych głośników?

Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 02 Lip 2010 13:25
    worwag
    Poziom 17  

nie widać, żeby wysokotonowe miały wgniecione środki, ale widać, że te głośniki już były wymieniane i to na niezbyt oryginalne, np średniotonowe na wysokotonowe, w dodatku nie pasujące wielkością. Moim zdaniem to będzie ożywianie trupa.

-1
  • #3 02 Lip 2010 13:32
    grzeh11
    Poziom 9  

Te kolumny nie trafiły do sprzedaży , bo jakieś niedoróbki w środku obudowy były i mój wujek je zrobił a czy były w nich głośniki to nie wiem chyba raczej były dokupywane. Grają jak na ten stan to dobrze tylko chcę wiedzieć czy wymiana membran pomoże im.

0
  • #4 02 Lip 2010 13:42
    earphones
    Poziom 15  

kup lepiej nowe, szkoda bawienia sie regeneracje

0
  • #5 02 Lip 2010 13:49
    grzeh11
    Poziom 9  

A jakie by tu głośniki pasowały? Bo słyszałem że najlepiej to polskie głośniki kupić.

0
  • #6 02 Lip 2010 15:34
    worwag
    Poziom 17  

Powiem tak. Bez prawidłowo dobranej zwrotnicy, to nawet głośniki za tysiące złotych będą grały źle.
    Ale możesz spróbować znaleźć na forum gotowy trójdrożny projekt z dwoma niskotonowymi, średniotonowym i wysokotonowym i zaprojektowaną zwrotnicą, które, jeżeli będą pasować wymiarami, to mogłyby zagrać poprawnie.
    Tylko pytanie, czy jest sens pakować nowe głośniki do obudowy, która, sądząc po wyglądzie, najlepsze lata ma już dawno za sobą.

0
  • #7 02 Lip 2010 15:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów