Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma Samsung PS 42C6H 42PF5320/10 - pionowy czarny pas.

zet120 02 Jul 2010 10:52 14210 5
 • #1
  zet120
  Level 14  
  Witam.
  Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyn usterki telewizora Samsung PS 42C6H . Telewizor trafił do naprawy z usterką polegająca na tym, że na ekranie pojawił się pionowy pas bez treści obrazu. Pas jest widoczny zarówno na śniegu, jak i podczas wyświetlania obrazu niezależnie od źródła sygnału. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące przyczyn oraz sposobu usunięcia ww. usterki.
  W załączniku zdjęcia przedsawiające usterkę.

  Plazma Samsung PS 42C6H 42PF5320/10 - pionowy czarny pas. Plazma Samsung PS 42C6H 42PF5320/10 - pionowy czarny pas. Plazma Samsung PS 42C6H 42PF5320/10 - pionowy czarny pas.
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  zbyszekskibinski
  Level 33  
  Ja mialem podobna 'jazde' z LG. W moim wypadku spalil sie ten oporniczek 10 Ohm bo IC mial zwarcie. (Wszystko stalo sie po wymianie LVDS board)- Jak takie bedziesz mial rezultaty-Matryca do wymiany, niemniej jednak kolego zawsze jest szansa, ze..popuscilo lutowanie ci na tym rezystorku- i stad ten pas.:D
 • #4
  mbectb
  Level 20  
  Niechcialbym snuc czarnych wizji ale najprawdopodobniej masz uszkodzony COF chip czyli ukladzik ktory znajduje sie na tasmie miedzy matryca a dolnym buforem jest to driver kolumn czesta usterka spowodowana nieprawidlowym odprowadzaniem ciepla do radiatora. W LG V5 i V6 zmora byly te rezystory ale w samsungu to zupelnie inna historia nigdy nie spotkalem sie z rezystorami na fleksie jest tylko chip a raczej krzemowy rdzen bardzo delikatny. Sprawdz jednak pierw czy kontakty na tej tasmie nie sa podkorodowane i przeczysc je zawsze jest szansa :)

  Pozdrawiam
 • #6
  schwalk
  Level 14  
  Ja również miałem ostatnio przeboje z podobnym modelem. Rozłożyłem klunkra (bo dostanie się do dolnego skana jest masakrą), poprawiłem taśmę, sprawdziłem - pasa nie ma. Skręcam do końca, stawiam na stole - pas jest. I ponownie rozbieranie... Pod driverem zimny lut- pomogło włożenie chusteczki higienicznej z gumką termoprzewodzącą i skręcenie dociskiem.