Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT PALIO 1,4-problem z instalacją LPG

02 Jul 2010 12:13 1556 4
  • Level 18  
    Witam
    Mam problem z instalacją gazową. Otóż po przejechaniu kilku kilometrów silnik zachowuje się tak jakby brakowało gazu, następnie po przełączeniu na kilka minut na benzynę i ponownym przejściu na gaz znów może bezproblemowo przejechać kilka kilometrów, po czym sytuacja się powtarza. Sprawdziłem parownik jest wystarczająco ogrzewany/gorący/.Gaz tankowałem już na różnych stacjach i zawsze to samo.Proszę o pomoc, co i w jakiej kolejności sprawdzić.
    Przebieg na gazie 65tys.km.
    pozdrawiam
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 18  
    Filtr gazu przed reduktorem (parownikiem).
    Zawór gazowy na butli. Kiedyś miałem taką sytuację że tam zbierały się śmietki i hamowały przepływ gazu. Zakręcasz butlę i odkręcasz zawór z obudowy. Najpierw przewód żeby gaz wyciekł.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 18  
    witam
    MSWOLA dzięki za rady jutro posprawdzam.W międzyczasie rozmawiałem z gazownikiem, który zakładał mi instalacje.Zdecydowanie powiedział, że przyczyną jest nieprawidłowo działająca sonda lambda-do wymiany. Jestem ciekaw co sądzicie o tym koledzy.
    pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 18  
    Pod przewód sygnałowy od sądy (czarny) podłącz miernik. Napięcie w czasie jazdy na benzynie i gazie powinno pływać mniej więcej od 0,1 do 1 V. jeśli stoi np.: na 0,8V to pokazuję bogatą mieszankę i sterownik zmniejsza dawkę gazu (auto słabnie). W nagłych wypadkach jak i dla sprawdzenia można zastąpić silnik krokowy registrem.
  • Level 18  
    Przyczyną problemów był zabrudzony filtr przed reduktorem.Dziękuję za pomoc.
    pozdrawiam