Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hertz Dsk 165 Blaupunkt GTA 470 i Bi-Amping

kaczorjunior85 02 Lip 2010 15:08 1625 8
  • #1 02 Lip 2010 15:08
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

Witam
    Znajomy ma w aucie Opel Corsa zamontowane na dystansach i w wygłuszonych drzwiach w/w Hertze i ma je podpięte pod w/w Blaupunkta w mostku. Jednostka centralna to jakiś JVC co ma 2xRCA. I tu nasuwa się pytanie, gdyż kumpel coś o tym czytał, ja w sumie też, ale nie wiem... Czy ma to sens podłączać w trybie bi-amping?? W sumie dźwięk jest taki że jak się ustawi na radiu treble na -3, to wtedy sopran gra bardzo fajnie, ale za to głośnik średnio-niskotonowy gra gorzej. A jak się nastawi treble tak 0-3 to wtedy głośnik śr.-nis.tonowy gra dużo lepiej, ale sopran drażni. Czy bi-amping rozwiązał by ten problem, bo jesli nie to po co pchac jeszcze jedna pare rca i dodatkowe kable glosnikow...

0 8
  • Pomocny post
    #2 02 Lip 2010 15:45
    powalla
    Moderator CarAudio

Nie musisz ciągnąć nowej pary RCA , dasz rozdzielacz Y na końcu i też będzie OK .

Bi-amping umożliwi Ci potencjometrem LEVEL ustawić poziom wysokich tonów według swoich upodobań .

0
  • #3 02 Lip 2010 16:14
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

No rzeczywiście zapomniałem o tym, dzięki:D

0
  • #4 02 Lip 2010 18:07
    powalla
    Moderator CarAudio

Jednak jeśli chcesz z poziomu radia* regulować ilość wysokich tonów , to pociągnięcie jeszcze jednej pary będzie wskazane .

*funkcja FADER

0
  • #5 02 Lip 2010 18:37
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

Właśnie tak o tym myślałem, ale w sumie jak raz, a dobrze się to ustawi, to tak już powinno zostać.
    A jak myślisz jest ten wzmacniacz dobry dla tych hertz'ów, czy lepszy będzie jakis stary 4-ro kanałowy sony xm o mniejszej mocy, ale lepszej jakości np. XM-4045?

0
  • #6 02 Lip 2010 18:42
    powalla
    Moderator CarAudio

Serio pytasz? Nie pisz nawet tego GTA w jednej linijce z XMem ;) Jasne że bierz XMa . Widziałem niedawno xm3546 za 180zł , pięknie grający wzmacniacz i co ważne pomimo małej mocy ponadprzeciętnie wydajny prądowo (stabilny na kanale do 1ohm! ) ... polecam , ba kiedyś sam przesiadłem się z GTA470 na właśnie tego Xma i byłem w szoku jak taki mikrus może grać .

PS: te DSK już ma? Może nie jest jeszcze za późno na zmiany koncepcji ?

0
  • #7 02 Lip 2010 18:50
    sanders156
    Poziom 35  

Ale chyba w momencie podlanczanie w bi ampingu przydalby sie sposob zeby ciac tweeter i woofer i tak jak tweeter mozesz uciac za pomoca zwrotki tak przydaloby sie ograniczyc woofer zeby nie lecial pelnym pasmem

0
  • #8 02 Lip 2010 18:57
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

Dzięki za informacje. Od razu muszę mu przekazać że może się rozglądać za takimi xm... Te Dsk ma już zamontowane od ponad roku, kupił je nowe, więc narazie niech przy nich pozostanie, a wzmacniacz kupił za niecałe 100zł z spalaną przetwornicą. Przetwornice naprawiłem za ok. 25zł i śmiga do teraz bez problemu, więc myślę że bez problemu pójdzie go sprzedać, kupić sony i jeszcze zostanie na piwko:D

Dodano po 1 [minuty]:

sanders156 ale woofer też posiada zwrotke:D

0
  • #9 02 Lip 2010 19:06
    sanders156
    Poziom 35  

No tak... swoja droga to nie sprawiedliwe tez chcialbym zeby moje hertze mialy podwojna zwrotke lub chociaz przystosowana do bi-ampingu a tu lipa...

Dodano po 1 [minuty]:

Swoja droga tylko XM moze cos zaradzic na ten tweeter bo jest tragiczny i byc moze po podlaczeniu XM bedzie to wszytko jakos gralo... bez zastosowania bi ampingu

0