Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc w zakupie pieca do c.o. i wody

02 Lip 2010 18:12 4230 15
  • Poziom 9  
    Witam. Zwracam się z prośbą do forumowiczów "siedzących "w temacie ogrzewania.
    Mieszkanie 65,5 m ocieplone z zewnątrz, okna pcv, nowe grzejniki.Przy kontroli firma kominiarska stwierdziła że musze do pieca dostarczyć powietrze co wiąże się z dziurawieniem ściany w łazience.Na spotkaniu wspólnoty przybył przedstawiciel firmy Viessmann i zaproponował piec Vitopend 100-W
    lub Vitodens 100-W. Troche pogrzebałem w internecie i te piece nie mają za dobrej opinii. jakie modele innych firm możecie polecić .
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kocioł tzw. turbo czyli z zamkniętą komora spalania. Polecam Tak jak Ci polecili.
  • Poziom 9  
    Wiem że z zamkniętą komorą spalania, tylko pytałem o sprawdzone przez użytkowników piece innych firm niż viessmann.Jeżeli zajmujesz się systemami grzewczymi to może coś polecisz?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Ja bym zamontował Vitodens 100-W bo ma wymiennik z nierdzewki (Buderus ma alu-krzem). Nierdzewkę ma też Termet i z tego co wiem to chyba Vaillant.
  • Poziom 19  
    Cześci w kotłach gazowych czesto pochodzą od tych samych dostawców(kooperantów).
    Za pompe , wentylator , lub płyte sterującą możesz zapłacic kilkukrotnie wiecej jezeli bedzie miała logo drozszego producenta.Podobnie jest w serwisach samochodowych. Pamiętaj że serwis również zarabia na cześciach .Za usługi serwisantów marek drozszych zapłacisz również więcej-skoro producent celuje w zamozniejszych klientow serwisant rónież zastosuje odpowiedni przelicznik(nawet ceny przeglądów gwarancyjnych różnią się znacznie).Kieruj sie również dostępnością serwisu w twojej okolicy.
    Moja propozycja dla Ciebie to:
    Termet, Fondital, Beretta , Biasi
    W zależności od zasobnosci portfela i sposobu grzania CWU wybierzesz kocioł z którego napewno bedziesz zadowolony.
    W razie wątpliwości napisz na PW
    Pozdrawiam
    szymonjasiu napisał:
    Cześci w kotłach gazowych czesto pochodzą od tych samych dostawców(kooperantów).
    Za pompe, wentylator, lub płyte sterującą możesz zapłacic kilkukrotnie wiecej jezeli bedzie miała logo drozszego producenta.

Ciekawe !?

szymonjasiu napisał:
    Pamiętaj że serwis również zarabia na cześciach .Za usługi serwisantów marek drozszych zapłacisz również więcej-skoro producent celuje w zamozniejszych klientow serwisant rónież zastosuje odpowiedni przelicznik(nawet ceny przeglądów gwarancyjnych różnią się znacznie).

Bardzo ciekawe !?

szymonjasiu napisał:
    Kieruj sie również dostępnością serwisu w twojej okolicy.

Nie również ale przede wszystkim.

szymonjasiu napisał:
    Moja propozycja dla Ciebie to:Termet, Fondital, Beretta , Biasi

Termet - jeszcze. Ale reszta raczej nie jest godna polecenia.

szymonjasiu napisał:
    W zależności od zasobnosci portfela i sposobu grzania CWU wybierzesz kocioł z którego napewno bedziesz zadowolony.

Na pewno ?

szymonjasiu napisał:

Boisz się konfrontacji na łamach forum ?!
  • Poziom 9  
    Dziękuje wszystkim za pomoc. Sprawdze pozostałych producentów .
  • Poziom 13  
    Kup sobie Ulricha - ich kotły kondensacyjne pracują po 8 lat bez awarii nawet bez przeglądów czego oczywiście sprawdzać samemu nie polecam tzn. trzeba przeglądy zlecać najlepiej co roku.
  • Poziom 11  
    Ja natomiast ZDECYDOWANIE polecam NASZ KRAJOWY produkt TERMET .Pod wzgledem parametrow niezawodnosci oraz serwisu nie odbiega od innych producentow.Zdecydowanie polecam produkty Termet ktore sa nr1 dbajmy o swoj rynek i zwalczmy snobizm.Kazde urzadzenie gazowe lub wiekszosc z nich jest zbudowane na podstawie takich samych elementow.Roznica miedzy nimi to jedynie kilka procet (obudowa rurki i nic po za tym).
  • Poziom 9  
    Termeta muszę cenowo sprawdzić,a w tej chwili zastanawiam się nad piecem Ulrich futura +19kW lub kondensat Ulrich Ko21,i ciężko podjąć decyzję,co sklep to inne opinie.
  • Poziom 10  
    Od roku posiadam piec KO21 pierwsza usterka przy pierwszym uruchomieniu był uszkodzony czujnik ciśnienia wody (zabezpieczenie pompy przed sucho-biegiem) po wymianie jest wszystko ok. Ja wybrałem KO 21 bo w dłuższej perspektywie się bardziej opłaca. Wcześniej posiadałem piec z lat 80 który zużywał 28m3 na dobę teraz zużywa mi 12m3 na dobę różnicę już widać. Dodatkowo zamontowałem dodatkową (wymaganą przy kondensatach i nie tylko)rurę nierdzewkę w kominie i z tego samego komina zassysam powietrze ogrzane do pieca.

Ja wybrałem droższy KO21 ale w przeciągu dwóch lat zaoszczędzę na gazie.
  • Poziom 9  
    Też raczej skuszę sie na kondensat,tym bardziej ,że mam mozliwość montażu rury zasysającej powietrze do pieca w ścianie łazienki,tym sposobem już zaoszczędzę .A jak wygląda sprawa z serwisem piecy Ulrich Wandich,miał ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
    szymonjasiu napisał:
    Za pompe , wentylator , lub płyte sterującą możesz zapłacic kilkukrotnie wiecej jezeli bedzie miała logo drozszego producenta.Podobnie jest w serwisach samochodowych. Pamiętaj że serwis również zarabia na cześciach .Za usługi serwisantów marek drozszych zapłacisz również więcej-skoro producent celuje w zamozniejszych klientow serwisant rónież zastosuje odpowiedni przelicznik(nawet ceny przeglądów gwarancyjnych różnią się znacznie).Kieruj sie również dostępnością serwisu w twojej okolicy.
    Moja propozycja dla Ciebie to:
    Termet, Fondital, Beretta , Biasi
    Pozdrawiam

Dokładnie, zgadzam sie prawie ze wszystkim.
    Np: czujnik przegrzewu do viessmanna - 230zł, czujnik przegrzewu do immergasa, beretty 60zł a jest praktycznie taki sam.

Ja proponuje berette lub Immergasa ale ważne też czy serwis jest w poblizu.

Przedstawiciel moze dac wam dobre ceny na vissmanna przy zakupie grupowym ale serwis odbierze te zniżki z duza nawiązką :D