Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat stilo radio cd napis NO CAN NETWORK

rafael_h 02 Jul 2010 18:35 7638 4
    rafael_h
    Level 2  
    Witam, kupiłem do swojego fiata stilo radio CD oryginalnie montowane w tych samochodach. Przed założeniem u poprzedniego właściciela działało bez problemu. Po podpięciu u mnie pojawia się komunikat NO CAN NETWORK 05 i odlicza do 00. Tak też zostaje. Miałem dotychczas zamontowane jakieś badziewne radio, ale też nie grało (auto kupiłem niedawno). Wiem, że były podobne problemy poruszane na forum, ale nie z cd i nie w samochodzie. Co mam zrobić żeby dogadał się z moim CAN-em, cokolwiek to znaczy ? Jest szansa na zrobienie tego przez laika?

Dzięki za pomoc!
    tolo
    Level 34  
    Sprawdź w pierwszej kolejności szynę CAN czy nie ma gdzieś przerwy.
    rafael_h
    Level 2  
    Proszę o podpowiedź jak mam sprawdzić tą szynę, czy jest to do zrobienia bez specjalistycznej wiedzy i narzędzi?
    snoppy
    Level 10  
    Miałem ten sam problem po zakupie auta, a przyczyną okazały się być przeróbki połączeń do kostki ISO, które wykonał poprzedni właściciel. Może sprawdź czy u Ciebie też ktoś nie mieszał?
    rafael_h
    Level 2  
    Dwie podpowiedzi były trafione :) Ktoś pogrzebał w kostce i wypiął przewody od can.

Radio gra - temat zamknięty! Dzięki za pomoc!

PS: Radio pytało o kod, udało mi się wygrzebać kod i ruszyło bez wizyty w ASO:) Polecam!