Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner, głośniki, sub do 4k

ersiv 02 Lip 2010 19:24 1868 11
  • #1 02 Lip 2010 19:24
    ersiv
    Poziom 8  

Witam,
    potrafi ktoś doradzić na co się zdecydować?

Generalnie chciał bym mieć zestaw do muzy [+kino domowe w jednym, w przyszłości - dlatego na razie nie chce dvd/bd/etc i całego kompletu głośników], nie zależy mi teraz na 5.1, chciał bym mieć generalnie subwoofer, dobre frontowe głośniki i amplituner.

Taka kombinacja będzie działała sprawnie z amplitunerem 5.1/7.1?
    Chce kiedyś mieć 5.1 ale na razie mi na tym nie zależy.

Potrafię świetnie złożyć/doradzić w sprawie kompów :D ale w audio jestem zupełnym laikiem jedynie bardzo lubię słuchać przyzwoicie muzyki.

Potrafi ktoś pomóc/doradzić co wziąć, czym się sugerować i czy to w ogóle dobry pomysł? Budżet jak w temacie - maks, jak się da taniej i też rozsądnie to lepiej.

ps. jak ktoś ma zamiar pisać że dobry zestaw to za 20k to szkoda czasu :) ja sobie zdaje sprawę że na pewno był by dobry ale stać mnie na tyle i za tyle będzie dla mnie najlepszy

Dzięki

0 11
  • #3 03 Lip 2010 14:55
    ersiv
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź.

Przeczytałem, szczerze? Bardzo mnie to przekonało, zwłaszcza ten fragment

Czy muszą zatem kupować osobny sprzęt do muzyki z osobnymi kolumnami? Niekoniecznie. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego.

to jest dokładnie to co ja chcę :) dobre stereo a za jakiś czas (dość odległy mieć KD), nie wiedziałem że są takie opcje.

kolejna sprawa -załóżmy że decyduję się na stereo jak wygląda w takim wypadku sprawa z subwooferem o ile wiem to chyba nie ma takiej opcji, potrafi mi to ktoś wytłumaczyć i mniej więcej nakierować co kupić do tej kwoty, jakie firmy są godne zwrócenia uwagi?

Dodano po 45 [minuty]:

Znalazłem pierwszy lepszy amplituner stereo

MARANTZ SR 5023 - ma wyjście na subwoofer - a moc 2x80 W jak w takim wypadku dobiera się głośniki?

HARMAN/KARDON HK 3490 2x120 - to ma 2 odłączane wyjścia na sub o co chodzi? [ten HK bardzo mi się podoba szczerze mówiąc]

czy wyżej wymienione opcje są ok?

Czyli opcja 2.1 w wzmacniaczu stereo jest jak najbardziej realna ale pozostaje kwestia doboru głośników czy to wzmacniacz do głośników się dobiera - pomoże mi ktoś :) ? (wchodząc w szczegóły pomieszczenie ~18m2 docelowo ~35m2, muza tu ciężko powiedzieć - zależy od nastroju, ale dużo radia :) metal/rock, drumandbasow duzo i czasem hihop)

0
  • #4 03 Lip 2010 21:05
    ersiv
    Poziom 8  

To jest bez sensu cały dzień siedzę, czytam i coraz więcej wątpliwości :/
    4k to dla mnie nie mało i nie chciał bym żałować wyboru.

Wiem że chcę na początek:
    - głośniki do stereo plus subwoofer
    - amplituner (nie wiem czy stereo czy KD)

Tyle wiem i wychodzi mi na to że nic nie wiem :).
    Pomocy!

0
  • #5 03 Lip 2010 21:54
    Pablo1964
    Moderator

Do muzyki subwoofer jest zbędny (zakładając, że kupisz dobre kolumny). Zacząłbym od wzmacniacza stereo, później dokupiłbym amplituner KD. Chyba, że używany amplituner KD z wysokiej półki, wtedy w większości przypadków obejdzie się bez dodatkowego wzmacniacza.

0
  • #6 03 Lip 2010 21:57
    ersiv
    Poziom 8  

Ok coś już mi się klaruje ale nie wiem nic dalej co powiecie o czymś takim Harman Kardon HK3490, na początek lub w ogóle ominął bym subwoofer.

Jakie głośniki do tego dobrać, HK3490 kosztuje w granicach 1,7k więc miał bym max 2,3k na głośniki.

Skomentuje ktoś wybór?

0
  • #7 03 Lip 2010 22:05
    Pablo1964
    Moderator

HK3490 to dobry wybór do stereo lecz nie do przyszłej rozbudowy do 5.1. Jakiej muzyki słuchasz?

0
  • #8 03 Lip 2010 22:21
    ersiv
    Poziom 8  

Zależy od nastroju, dużo radia, ambient, elektroniczna, metal/rock, drumandbasow sporo i czasem hihop, lubię słyszeć bas (musi być dostrzegalny i mocny ale nie zagłuszać muzy, ma być wtedy kiedy być powinien ;)) i dość często lubię słuchać muzy głośno.

0
  • #9 03 Lip 2010 23:20
    dues
    Poziom 28  

Ja zacząłbym od kolumn, później dobrał do nich wzmacniacz-a tu radziłbym Ci zastanowić się nad używanym sprzętem. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo pieniędzy. Rozumiem że 4k chcesz przeznaczyć a całość tj. kolumny 5.1+wzmacniacz+amplituner? I jakie pomieszczenie? Raczej 18 czy 35m?

0
  • #10 03 Lip 2010 23:44
    ersiv
    Poziom 8  

Poddaje się :)

Dochodzi do mnie że jak kupie coś pod rozwijanie KD (amplituner i 2 głośniki) to pewnie kiedyś to rozwinę ale będzie to trwało i będę miał coś do grania ale nie będę się tym w pełni cieszył. Nie chcę uzależniać słuchania muzy/radia od kompa.

Załóżmy że zdecydowałem się na KD - gotowe zestawy, nie wiem czy dobrze robię ale składając coś może to się trochę przeciągnąć w czasie.

Szukałem trochę po krakowskich sklepach i znalazłem kilka zestawów
    np: (podał bym linki ale nie wiem czy można bezpośrednio do sklepu to przepiszę)

Yamaha RX-V365, Yamaha DVD-S663, Yamaha NS8900/NS-P8900 [3799zł]
    Yamaha RX-V365, Yamaha DVD-S663, Mission MV-6/MV-2/MV-C [3419zł]
    Yamaha RX-V365, Yamaha DVD-S663, Mission M33i/MHT System 3.0 [3514zł]

Yamaha RX-V465, Yamaha DVD-S663, Mission MV-6/MV-2/MV-C [3989zł]
    Yamaha RX-V465, Yamaha DVD-S663, Mission M33i/MHT System 3.0 [4084zł]
    Yamaha RX-V465, Yamaha DVD-S663, Yamaha NS50/NS-P60 [3562zł]

Yamaha RX-V565, Yamaha DVD-S663, Yamaha NS50/NS-P60 [3847zł]

Marantz NR1501, Marantz DV4003, Yamaha NS-50/NS-P60 [3329zł]
    Marantz NR1501, Marantz DV4003, Yamaha NS-7900/NS-P7900 [3799zł]

Co o tym myślicie, przy głośnikach Mission nie widzę bassreflexu więc nie wiem czy nie ma, czy jest z tyłu (lub może z boku a tu to już nie wiem jaki to ma wpływ na położenie), a kolumny będą pod ścianą. Do tego dokupił bym jednak subwoofer'a za miesiąc czy dwa. Wszystkie gotowe zestawy w tym sklepie opierają się na Yamaha albo Marantz - WYBÓR WG PRZEDZIAŁU CENOWEGO.

Dodano po 6 [minuty]:

dues napisał:
    Ja zacząłbym od kolumn, później dobrał do nich wzmacniacz-a tu radziłbym Ci zastanowić się nad używanym sprzętem. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo pieniędzy. Rozumiem że 4k chcesz przeznaczyć a całość tj. kolumny 5.1+wzmacniacz+amplituner? I jakie pomieszczenie? Raczej 18 czy 35m?

Całość na 5.0+amplituner+DVD (potem 1-2mc dokupić subwoofer), ewentualnie mógł bym na starcie odpuścić DVD i dokupić po subwooferze.

Kupowanie używanego sprzętu odpada, wydaje mi się że trzeba mieć o tym jakieś pojęcie a ja nawet o nowym sprzęcie nie mam sugeruje się wyglądem/parametrami/opiniami (a są bardzo rozbieżne) a to raczej nie świadczy o znajomości tematu.

Pomieszczenie aktualnie około 18 m2.

@Pablo1964, @dues wielkie dzięki za podjęcie dyskusji i pomoc

Dodano po 14 [minuty]:

Zwątpiłem dziś po raz kolejny, wypisałem zestawy z cenami z tego sklepu i przykładowo zestaw i ten sam sklep w detalu:

Yamaha RX-V365, Yamaha DVD-S663, Mission MV-6/MV-2/MV-C [3419zł]
    Yamaha RX-V365 [1019]
    Yamaha DVD-S663 [854]
    Mission MV-6/MV-2/MV-C [999]

TO WYCHODZI 2872 :)

Yamaha RX-V465, Yamaha DVD-S663, Mission MV-6/MV-2/MV-C [3989zł]
    Yamaha RX-V465 [1395],
    Yamaha DVD-S663 [854],
    Mission MV-6/MV-2/MV-C [999]

TO WYCHODZI 3248 :)

Czy wszędzie robi się DEBILI z ludzi??

Przyznam że tego się nie spodziewałem.

0
  • #11 20 Lip 2010 09:52
    ersiv
    Poziom 8  

Podsumowanie:

dzięki za rady, ale i tak całe moje wątpliwości rozwiały się przy słuchaniu ;)

Nie byłem pewien czy kino czy muza - słucham dużo muzy i jak w sklepie usłyszałem różnice ampli stereo [1,3k zł] i KD [4k zł], na tych samych kolumnach, ten sam kawałek, to zaniemówiłem.

Kupiłem denona dra700ae i kolumny cantona (490gle) widziałem dużo złych opinii na temat dźwięku z tych głośników ale mi przypadły do gustu.

Myślę że gdybym kupił KD przy moich wątpliwościach bardzo bym żałował gdybym usłyszał stereo za podobną kasę, a biorąc pod uwagę budżet pewnie nie prędko szarpnął bym się na nowe granie.

Dzięki, temat można zamknąć. (czy ja zamykam? :))

0
  • #12 20 Lip 2010 10:18
    Pablo1964
    Moderator

Słuszna decyzja. Życzę zadowolenia z udanego zakupu. :-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo