Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane '99 1,4 16V + STELLA POWER - czasami gaśnie

rafalski84 02 Jul 2010 19:44 1860 6
    rafalski84
    Level 12  
    Witam, kulam się na gazie od jakiegoś czasu i dopiero niedawno, kiedy dni nieco przygrzewają a klima się przydaje, pojawił się problem. Jazda na LPG bez klimatyzacji jest zupełnie bezproblemowa natomiast po włączeniu klimatyzacji zdarza się, że auto zgaśnie gdy jadę na drugim biegu... podniosę nogę z gazu...(np podczas dojeżdżania do skrzyżowania) i wcisnę sprzęgło. W takich sytuacjach zdarza się, że obrotomierz pochyli się prawie do pierwszej kreski (5) ale bywa i tak, że zwyczajnie zgaśnie. W czym może być problem?
    Byłbym wdzięczny za opinie bardziej doświadczonych Pozdrawiam

Z danych książki serwisowej wynika co następuje:
    - instalacja sekwencyjna Stella Power
    - reduktor Cometa I
    - wtryskiwacz SW 4-sekcyjny Stella
    - komputer sterujący Elisa/Stella
    - Sensor ciśnienia gazu Elisa typ2.

• Helpful post
    ElpigazN
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podegnij litwę tak aby nie pracowała w poziomie. Poza tym zrzut z wymiarowania dysz.
    rafalski84
    Level 12  
    Dziękuję za wskazówkę, słyszałem już opinię na temat poziomego umieszczenia wtrysków, Twoje zdanie potwierdza radę. Wybrałem najlepszego fachowca w okolicy - polecanego przez wszystkich i nie wiem dlaczego zamontował ten element właśnie w ten sposób...
  • Helpful post
    ElpigazN
    A dlatego, że mu to wisi. Samo podgięcie nie załatwi twojego problemu. Trzeba podłączyć się interfejsem i zobaczyć co jest w "środku".
    rafalski84
    Level 12  
    A wiesz może gdzie mogę zaopatrzyć się w soft diagnostyczny? Kabel zdaje się już znalazłem taki. Bardzo chciałbym zobaczyć "z czym to się je" - nie mylić z samodzielnymi modyfikacjami - na to jestem za słaby.
  • Helpful post
    ElpigazN
    Szukaj na allegro.