Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozpiska wtyków mikrofon 6 PIN - YOSAN TURBO

wmbdx 02 Jul 2010 19:50 7600 5
    wmbdx
    Level 10  
    Nie widzę na elektrodzie rozpiski dla wtyku mikrofonowego dla CB radia YOSAN TURBO więc podzielę się zdobytą wiedzą.
    A więc tak:
    Yosan Turbo posiada 6 pin-owe wejście mikrofonowe.
    Patrząc od przodu na wtyczkę gdzie "ząbek" jest u góry mamy kolejno zgodnie z ruchem w prawo:
    1. przełącznik kanałów
    2. przełącznik kanałów
    3. nadawanie
    4. modulacja
    5. odbiór
    6. masa (środkowy bolec)
    mayzel
    Level 13  
    Witam , tak przy okazji.. na czym polega różnica między "nadawaniem" a "modulacją"? pytam bo mnie zastanawia to . Mogłoby się wydawać że powinny mieć ta samą funkcję - jak się "nadaje" to inaczej trwa "modulacja".
    Pytanie jest jak najbardziej w kontekście naukowym :)

Irek
    wmbdx
    Level 10  
    Ok, a wiec tak, Modulacja to "dżwięk" przekazywany z mikrofonu do radyjka, Nadawanie to przełaczenie radyjka w tor nadawczy a wiec pozwalający na emitowanie sygnalu radiowego.
    mayzel
    Level 13  
    Teraz to jasne, dzięki za wyjaśnienie, tak przy okazji to ta sama "drutologia" jest chyba w Alanie 28, tak przynajmniej coś z pamięci mi sie kojarzy..... a może jestem w błędzie?... 8-)

Irek
    baskom
    Level 20  
    Kolega mayzel Jest w błędzie w Alanie 28 rozpiska wygląda tak jak na załączonym obrazku.
    Czyli :

1 - mikrofon
    2 - masa GND
    3 - RX
    4 - TX
    5 - kanały up/down
    6 - zasilanie do przełącznika kanałów

Zresztą było już nie raz na Elce. Pozdrawiam Bas.
    Rozpiska wtyków mikrofon 6 PIN - YOSAN TURBO
    mayzel
    Level 13  
    Tak jest , moja pomyła, pisałem to z pamięci bo cos mi świtało z przełaczniem kanałów, tylko że nie w ten sposób w jaki myśłałem... Dzięki BAS przy okazji za podrzut schematu z Alana, akurat temat potrzebny dla mnie w tym momencie :D

Irek