Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik - Matryca LCD

01 Wrz 2004 17:42 1534 2
  • Poziom 16  
    Witam!
    Posadam laptopa ACER EXTENSA 390C z 166MHz zegarem :), w ktorym wysiadla matryca LM-JK53-22NFR i poszukuje zamiennika lub sklepu gdzie moge kupic za rozsadna cene(nie przekraczajaca wartosci laptopa :) ) nowa lub uzywana matryce, szukalem na allegro, ale nie znam zamiennika, a takiej jak ja mam nie bylo.
    Wiec prosze mi podac chciaz zamiennik lub sklepik, cokolwiek bo to jest moj pierwszy laptop i staruszka chce znowu przywrocic do zycia! 3 dni temu mi padla matryca przy lutowaniu sciezki na tasmie laczacej matryce z pl. glowna, chyba zwarcie spowodowalo usterke ale nie jestem pewny... nic prawie nie widac, lampa dziala, sa tylko widoczne pod katem niektorych miejscach kolorowe pionowe kreski! Qrde pomocy! jestem sentymentalny jesli chodzi o sprzet wiec prosze o namiar na zamiennik, lub sklepik, bede wdzieczny!
    Dzieki serdeczne i Pozdrawiam!
  • Poziom 18  
    witam
    wydaje mi się , że raczej masz uszkodzoną tasmę łączacą matrycę z płytą główną ( piszesz, że ją lutowałeś), powinieneś najpierw ją sprawdzić, czy nie uszkodzone sa przejście. Mam chyba podobną matrycę, ale musiałbyś mi przesłać emailem zdjęcie pinów na matrycy, moja ma końcówkę oznaczenia -22NTK/ to w przypadku , gdyby taśma była dobra/
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam Pana!
    Czuje ze chyba uratuje mi Pan staruszka :) tasma jest ok poniewaz to co lutowalem to tylko jedna sciezka, ktora odpowiedzialna jest za dolna czesc matrycy, bez niej obraz byl dobry w gornej czesci a w dolnej pojawialy sie tylko (parzyste) pionowe kolorowe kreski :( . Boje sie tylko ze moglo pojsc cos ze sterowaniem na plycie glownej, Brakuje tez sterowania kontrastem, przedtem bylo a teraz jak przelacze na monitor zewnetrzny to moge ustawiac jasnosc a kontrastu nie widocznie kontrast dzialal jak bylo polaczenie z matryca a teraz nie ma... Bylo tak: naprawilem uszkodzona sciezke i troszke obracalem matryca, czyscilem staruszka :), az nagle po wlaczeniu ciemno, tylko przepuszcza czesc swiatla odbitego, brak jakby zasilania na martrycy,tylko pod katem cos widac ale to tylko pionowe kreski(malo ich jest) kolorowe i nic wiecej.Jak dotykam palcem ukladu sterowania to widac jak sie rozjasnia i zaczyna przepuszczac swiatlo...wiec sadze ze to sterowanie poszlo...mam nadzieje ze tylko matrycy bo zbliza sie szkola (studiuje na Politechnice Gdanskiej) i potrzebny mi jest do pisania i kompilowania programow :( a z piniazkami ciezko zwlaszcza teraz na poczatku roku :(.
    Jezeli moglby Pan mi odsprzedac matryce, prosze podac mi ewentualna cene.
    moj adres e-mail: b.psv.m(malpa)poczta.fm
    P.S. mi sie zdaje ze serie LM-JK53-22 maja taki sam rozstaw pinow i podobne tasmy...postaram sie zdjecie podrzucic w sobote.

Display type: Torisan LM-JK53-22 (color)
    Inverter type: Not specified
    Cable type: 72590100
    System: 686LCD/S, FPUM-3, AC-2
    Display driver: 800x600 STNa, 5V
    Status: Verified