Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC>> wzmacniacz i projektor - problem z optyką

OloWeb 02 Lip 2010 22:38 749 0
    OloWeb
    Poziom 13  
    witam

PC (integratka płyta hdmi i optyczne audio Realtek) w pokoju obok wzmak z optyką IN i projektor z HDMI

Opis zdarzeń:
    1. testy blu-ray kilka filmów obejrzane... 15metrowe kable optyczne i hdmi rzucone po podłodze...

2. dziura w ścianie... kable przez dziurkę do pokoju obok podpinam pod PC obraz jest dźwięku nie mam :( (może PC, może kabel, może wzmak) wygląda że coś z kablem optycznym świeci... znaczy pod wpięciu do PC na drugim końcu mam czerwone światełko...

3. wpada kolega z Blu-Ray Stacjonarnym... test kable optyczne nie działa.... znaczy świeci jak u mnie ale również zero dźwięku... w ramach testów... kabel 2metrowy działa z moim wzmakiem...

4. kupuje nowy/kolejny kabel 15metrowy... zamiast sprawdzić na "sucho" od razu go zamontowałem w rynienkach i przez dziurkę do PC niestety... znowu cisza...

co to może być ?? kabel po podłodze działał, po przepuszczeniu prze dziurę już nie :(, optyka działa światło przechodzi, kable nie jest mechanicznie uszkodzony :(
    muszę jeszcze przetestować wyjście w PC przenosząc go do pokoju obok i sprawdzenie 2metrową optyką ale sądzę że wtedy zadziała
    czemu dwa różne kable 15metrowy optyczne nie działają ? totalnie zgłupiałem... możliwe że wyjście w PC uszkadza kable ??