Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybieranie zestawu nagłaśniającego do zespołu

mercury94 02 Lip 2010 23:10 1973 17
  • #1 02 Lip 2010 23:10
    mercury94
    Poziom 8  

Witam.
    Mam zespół rockowy havy metalowy.
    Potrzebuję kolumn plus power mixer do 2000 zł - 2200 zł.
    Nasze pomieszczenie to zwykły pokój ani duży ani mały nie znam dokładnych wymiarów pokoju. Chciałbym, aby te kolumny plus powermixer były dosyć głośne i żeby przewyższały perkusje.
    Proszę o podawanie mi nazw zestawów bądź linków z aukcjami lub stronami producenta ...
    Z góry dziękuję:)

0 17
  • #2 02 Lip 2010 23:17
    krzysiuc
    Poziom 25  

Kolego będzie to ciężko, potrzebujesz sporej mocy, ale perkusji nie zagłuszysz, możesz jedynie na równym poziomie wyciągnąć wokal. Za te pieniążki to tylko kolumny kupisz, najtaniej to STXy PA 600, do tego powemikser i już zaczynają się schody...

0
  • #3 02 Lip 2010 23:40
    kapitan planeta
    Poziom 28  

inna para kaloszy, , założę się że od samej perkusji wam dzwoni w uszach... jak wam się uda dorównać perkusji z gitarami, syntezatorem i wokalem w takim pomieszczeniu i przy takiej muzyce to będzie bardzo głupia zabawa, gwarantowana awaria słuchu nawet już po pierwszej sesji !!!

0
  • #4 03 Lip 2010 00:01
    mercury94
    Poziom 8  

kapitan planeta napisał:
    inna para kaloszy, , założę się że od samej perkusji wam dzwoni w uszach... jak wam się uda dorównać perkusji z gitarami, syntezatorem i wokalem w takim pomieszczeniu i przy takiej muzyce to będzie bardzo głupia zabawa, gwarantowana awaria słuchu nawet już po pierwszej sesji !!!

Aha ale bedziemy sie przenosic do troche wiekszego pokoju a mozesz mi poradzic jakies wzmacniacze ??? tzn zestaw czy cos ? bardzo bym prosil

0
  • Pomocny post
    #5 03 Lip 2010 02:58
    kiedysktos
    Poziom 11  

Ja na Twoim miejscu zakupiłbym kolumnę aktywną plus mikser, ilością wejść odpowiadający waszym potrzebom. Mikser np. Soundcraft.

Albo para kolumn, ale bardzo tanich, jak STX PA-450-4-FR-Active (150W jedna). Reszta kasy na mikser i kable.

Można jeszcze rozważyć rozmowę z perkusistą, bo dobry perkusista potrafi zagrać cicho. Może pomóc dobranie odpowiednich (lżejszych) pałek. Dbajcie o uszy; są stopery dla muzyków, równo tłumią pasmo, i są tanie, a jak masz perspektywę osłabienia słuchu, to są niewiarygodnie tanie.

0
  • #7 03 Lip 2010 17:11
    mercury94
    Poziom 8  

Hefajstos napisał:
    Brałbym to, co proponuje Krzysztof:
    http://stx.pl/pa-600-8-fr.html

Do tego t.amp E800, ADS 800LX albo coś lepszego.

--
    pozdrawiam
    Hefi

A co myslisz o firmie box ? kiedys koels w sklepie muzycznym porpowal mi jakies 2 kolumny plus mixer za 2100 tylko nie pamitam jakie ale co ogolnie myslicie o kolumnach box ? Mam cos jescze znalazlem na allegro kolumny marshalla plus mixer co o tym mislicie?

http://www.allegro.pl/item1098346206_zestaw_naglosnieniowy_2_x_225_watt.html

0
  • #8 03 Lip 2010 17:24
    kapitan planeta
    Poziom 28  

kolesie chcą nagłośnic zespół co im po wzmacniaczu samym to nie MP3 musi być wzmacniacz plus mikser mający co najmniej tyle kanałów ile jest instrumentów plus wokalisci co już na powoduje że z tym nie zmieścicie sie w budzecie a jeszcze kolumny i kable

kolumny PA600Fr co oni na tym zagrają ? wokal ok przejdzie wiosło może i też natomiast ziom który bedzie szarpać bas to już nie ma szans bo te paczki poniżej 100Hz są cienkie jak barszcz nie wspominając o jakości dzwieku z tych kolumn mianowicie jakim "piachem" one walą przy muzyce

Zwykle jest tak że basista ma swoją pakę gitarzysta swoją wokalista z klawiszowcem mogą grać razem oczywiscie można to zamienić na jeden wspólny zestaw głosnikowy ale pod warunkiem że jest to zestaw pełno pasmowy a nie paczka średnio tonowa na 12" głośniku

proponuje zapoznać sie z ofertą LDM PLP-315 kosztują w sklepie koło 1000zł szt ale może udało by sie mam dorwać na aledrogo PLP-515 uzywane. (nowe 1300/szt)
    później dokupisz do tego wzmacniacz no i odpowiedni mikser tak aby każdy sie podpiął ze swoimi klamotami i było jeszcze miejsce dla nieoczekiwanych gości

Nie kupuj najtańszego dziadostwa bo zapłacisz a i tak bedzie kaszana... głupi płaci 2x kup sobie pierw kolumny po tym wzmacniacz po tym mikser i jakoś wyjdziecie na prostą z tym kapitałem nie jest realne żeby kupić cały zestaw na raz nie bądź głupi

0
  • #9 03 Lip 2010 17:52
    mercury94
    Poziom 8  

kapitan planeta napisał:
    kolesie chcą nagłośnic zespół co im po wzmacniaczu samym to nie MP3 musi być wzmacniacz plus mikser mający co najmniej tyle kanałów ile jest instrumentów plus wokalisci co już na powoduje że z tym nie zmieścicie sie w budzecie a jeszcze kolumny i kable

kolumny PA600Fr co oni na tym zagrają ? wokal ok przejdzie wiosło może i też natomiast ziom który bedzie szarpać bas to już nie ma szans bo te paczki poniżej 100Hz są cienkie jak barszcz nie wspominając o jakości dzwieku z tych kolumn mianowicie jakim "piachem" one walą przy muzyce

Zwykle jest tak że basista ma swoją pakę gitarzysta swoją wokalista z klawiszowcem mogą grać razem oczywiscie można to zamienić na jeden wspólny zestaw głosnikowy ale pod warunkiem że jest to zestaw pełno pasmowy a nie paczka średnio tonowa na 12" głośniku

proponuje zapoznać sie z ofertą LDM PLP-315 kosztują w sklepie koło 1000zł szt ale może udało by sie mam dorwać na aledrogo PLP-515 uzywane. (nowe 1300/szt)
    później dokupisz do tego wzmacniacz no i odpowiedni mikser tak aby każdy sie podpiął ze swoimi klamotami i było jeszcze miejsce dla nieoczekiwanych gości

Nie kupuj najtańszego dziadostwa bo zapłacisz a i tak bedzie kaszana... głupi płaci 2x kup sobie pierw kolumny po tym wzmacniacz po tym mikser i jakoś wyjdziecie na prostą z tym kapitałem nie jest realne żeby kupić cały zestaw na raz nie bądź głupi

Dziekuje za pomoc. A co myslisz o tym zestawie ???

http://www.allegro.pl/item1098346206_zestaw_naglosnieniowy_2_x_225_watt.html

0
  • #10 03 Lip 2010 18:15
    kapitan planeta
    Poziom 28  

z marshallem to nie ma nic wspólnego, fake jak sie patrzy

marshall z tego co wiem to nigdy nie robił kolumn a tym bardziej z uchwytami, terminalem oraz badziewnym okrągłym grillem z alegro ! o rany ale ludzie są naiwni

chcesz być zadowolony i mieć dobry sprzęt który nie tarci na wartości przy odsprzedaży to zrób jak ci radze

0
  • #11 03 Lip 2010 18:37
    mercury94
    Poziom 8  

kapitan planeta napisał:
    z marshallem to nie ma nic wspólnego, fake jak sie patrzy

marshall z tego co wiem to nigdy nie robił kolumn a tym bardziej z uchwytami, terminalem oraz badziewnym okrągłym grillem z alegro ! o rany ale ludzie są naiwni

chcesz być zadowolony i mieć dobry sprzęt który nie tarci na wartości przy odsprzedaży to zrób jak ci radze

A jezeli kupie juz te 2 kolumny to jaki mam sobie kupic power mixer dasz jakis link do power mixera dobrgo ?

0
  • #12 06 Lip 2010 16:54
    TheMuzyk
    Poziom 10  

A nie lepiej mixer + wzmacniacz. Zrobisz jak chcesz ja aby pytam, możesz sobie kupić mixer z dużą ilością wejść ( może zespół się powiększy). A co do kolumn może lepiej by dokupić tuby basowe. Sam mam STXy 180 z pmx 6s. Myślę że do takiego zestawu dokupić subbasy i grało by idealnie. No wiesz powermixer możesz sobie wybrać ale jeśli chodzi o kolumny to polecam. Przy takim małym pomieszczeniu różnica między tymi co oferujątobie inni a f180 będzie mała, gdyż i tak będzie wszystko tłumić, dudnić. zależy od akustyki itp. Gdyby sprzęt był na jakieś większe pomieszczenia to zgodziłbym się wziął bym większe, a tak to tylko pakowanie pieniędzy w błoto... a co d osubbasów przy tych kolumnach są raczej potrzebne.

przykładowo:

INSTRUMENTY>> POWERMIXER:
    WYSJCIE NA - 2 KOLUMNY NP(stx)

NASTĘPNIE Z POWERMIXERA WZMACNIACZ
    WYJSCIE NA TUBY.

LUB MIXER +WZMACNIACZ. POWERMIEXER JEST PRAKTYCZNIEJSZY, ZAJMUJE MNIEJ MIEJSCA, LECZ GDY COŚ ZEPSUJE SIĘ W NIC TRZEBA WYWALIĆ CAŁY... POZDRAWIAM :d

0
  • #13 06 Lip 2010 19:21
    mercury94
    Poziom 8  

TheMuzyk napisał:
    A nie lepiej mixer + wzmacniacz. Zrobisz jak chcesz ja aby pytam, możesz sobie kupić mixer z dużą ilością wejść ( może zespół się powiększy). A co do kolumn może lepiej by dokupić tuby basowe. Sam mam STXy 180 z pmx 6s. Myślę że do takiego zestawu dokupić subbasy i grało by idealnie. No wiesz powermixer możesz sobie wybrać ale jeśli chodzi o kolumny to polecam. Przy takim małym pomieszczeniu różnica między tymi co oferujątobie inni a f180 będzie mała, gdyż i tak będzie wszystko tłumić, dudnić. zależy od akustyki itp. Gdyby sprzęt był na jakieś większe pomieszczenia to zgodziłbym się wziął bym większe, a tak to tylko pakowanie pieniędzy w błoto... a co d osubbasów przy tych kolumnach są raczej potrzebne.

przykładowo:

INSTRUMENTY>> POWERMIXER:
    WYSJCIE NA - 2 KOLUMNY NP(stx)

NASTĘPNIE Z POWERMIXERA WZMACNIACZ
    WYJSCIE NA TUBY.

LUB MIXER +WZMACNIACZ. POWERMIEXER JEST PRAKTYCZNIEJSZY, ZAJMUJE MNIEJ MIEJSCA, LECZ GDY COŚ ZEPSUJE SIĘ W NIC TRZEBA WYWALIĆ CAŁY... POZDRAWIAM :d

Mam pytanie a po co sa tuby basowe do wokalu ja tylko bede uzywal tych kolumn do dwoch wokalow wiec moglbys mi pomoc i poweidziec po co :) dzieki z gory

0
  • #14 06 Lip 2010 19:29
    TheMuzyk
    Poziom 10  

aha sorki... niedoczytałem moja wina , przepraszam. To wystarczy bez tub. :D

0
  • #15 06 Lip 2010 20:32
    mercury94
    Poziom 8  

TheMuzyk napisał:
    aha sorki... niedoczytałem moja wina , przepraszam. To wystarczy bez tub. :D

Hehe niema sprawy :) . Mam jescze jedno pytanie czy te kolumny sa dobre bo podobno sa bardzo dobre tutaj widze promocje bo tak to chodza po duzo wiecej niz jest napisane .. Z gory dzieki za pomoc :).

0
  • #16 07 Lip 2010 09:44
    TheMuzyk
    Poziom 10  

Tak posiadam te kolumny z powermixerem pmx-6s (STXf180). Sprawują się świetnie, czysty bas i wyraziste brzmienia, naprawdę polecam. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Za cały zestaw dałem 1,1 tys. zł. kolumny 2x300 zł. Tak o.

Dodano po 17 [minuty]:

Ja osobiście kupiłem mój sprzęt na Ulicy Kunickiego.

0
  • #17 12 Lip 2010 21:24
    kotowaty
    Poziom 15  

Jeśli faktycznie chcesz nagłosnić w średnim pokoju dwa wokale to za 2200zł to nie będzie problem ponieważ do tego wystarczą kolumienki o skuteczności 92-93dB za tą kwotę możnaby się skusić na sprzęt estradowy na mniejsze imprezki: STX PA-600-8-FR (sam mam takie tylko że aktywne diy): http://stx.pl/pa-600-8-fr.html 1300zł oraz T.Amp TA1050 http://www.thomann.de/pl/tamp_ta1050ii_endstufe.htm za 810złlub T.Amp E800 http://www.thomann.de/pl/the_tamp_e800.htm za 600zł do tego PHONIC Am-220 http://www.thomann.de/pl/phonic_am_220.htm za 230zł

0
  • #18 12 Lip 2010 21:56
    mercury94
    Poziom 8  

kotowaty napisał:
    Jeśli faktycznie chcesz nagłosnić w średnim pokoju dwa wokale to za 2200zł to nie będzie problem ponieważ do tego wystarczą kolumienki o skuteczności 92-93dB za tą kwotę możnaby się skusić na sprzęt estradowy na mniejsze imprezki: STX PA-600-8-FR (sam mam takie tylko że aktywne diy): http://stx.pl/pa-600-8-fr.html 1300zł oraz T.Amp TA1050 http://www.thomann.de/pl/tamp_ta1050ii_endstufe.htm za 810złlub T.Amp E800 http://www.thomann.de/pl/the_tamp_e800.htm za 600zł do tego PHONIC Am-220 http://www.thomann.de/pl/phonic_am_220.htm za 230zł

Mam pytanie a co lepsze power mixer czy mixer i koncowka mocy ??

0