Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka centrala telefoniczna do podanych warunków ?

03 Lip 2010 13:45 2124 6
  • Poziom 2  
    Witam

Właśnie zmieniamy siedzibę firmy i mam dylemat :

Stara siedziba :
    * w starej siedzibie był Alcalet 4200SP na wejściu 4 ISDN-y czyli 8 kanałów, wewnątrz : 4 analogowe i 8 cyfrowych

Nowa siedziba :
    * 2 ISDN czyli 4 kanały (tylko tyle udało się "wyrwać" od TPSA)

* pozostałe 9 numerów przeniosłem do wirtualnego operatora w internecie (dostawcy internetu)

* postawiliśmy na dachu nowej siedziby 25 metrowy maszt i uzgodniłem z dostawcą internetu że w zamian za korzystanie z masztu (postawi na nim oprócz odbiornika także nadajnik) dostarczy nam symetryczne łącze 2/2 Mbity/s

* dostawca internetu a zarazem operator moich 9 wirtualnych numerów zaproponował zestawienie mi centrali wirtualnej w cenie 50 zł abonament miesięczny + 5 zł za każdy numer zewnętrzny i wewnętrzny oraz koszt połaczeń :
    0,08 - lokalne i międzystefowe
    0,20 zł za połączenie do sieci komórkowych bez prezentacji nr
    0,30 zł za połączenie do sieci komórkowych z prezentacją nr

Potrzebuję dwóch wariantów roziwazań :

1. WARIANT I - oszczędnościowy :

* stara centrala 4200 SP powiększoną o dwie karty TLC4 - nie wiem czy jest to możliwe? (pytanie: czy ta centrala ma zapowiedź głosową)
    lub
    * zamienić na inną 4200 która obsługiwałaby 2 ISDN-y oraz min. 9 tel. stacjonarnych (te z internetu)

2. WARIANT II - nowa centrala cyfrowa (Alcatel. Slican np. 1668 lub Panasonic)
    wersja bardziej rozbudowana :

- cyfrowa
    - pełna integracja z GSM i VoIP
    - dosyć łatwa konfiguracja, programy w wersji polskiej
    - wbudowany modem zdalnej konfiguracji
    - nagrywanie rozmów
    - LCR, CTI, CMR
    - współprca z telefonami analogowymi,
    - ma CLIP'a, przesyła CLIP'a z linii miejskich analogowych
    - można oczywiście podłączyć aparaty ISDN jak i systemowe (takze przez interet)

- moduły VOIP muszą współpracować tak z autonomicznymi bramkami innych producentów jak i innymi kartami innych central innych producentów.

- trzymajmy sie jak najdalej od central które nie maja pełnej swobody w ustawianiu planu numeracyjnego (w tym na pełną dowolność numeracji wewnętrznej).

- cetrala obsługuje wszystkich operatorów SIP

- zasilanie awaryjne, modem do zdalnego nadzoru i program taryfikacyjny

- FSK na wszystkich numerach analogowych

[/b]

Dodano po 18 [minuty]:

Dodatkowo dodam, że

dlatego chcę wstawić oprócz centrali internetowej centralę rzeczywistą w siedzibie firmy, żeby wszystkie nr. można byłoby przełączać pomiędzy sobą (zarówno te z TPSA jak i te z internetu a zakładam centrala internetowa pozwalałaby przełączać pomiędzy sobą tylko te z internetu)

Uwagi :

* w nowej siedzibie firmy
    nr wewnętrznych będzie do 15-20

* dodatkowo jeszcze mamy oddział z dwoma numerami

- zakładam że najlepiej będzie postawić dwa numery z tych 9 wirtualnych i ustawic je w centrali internetowej, pytanie tylko czy po wstawieniu w siedzibie centrali rzeczywistej można będzie z każdego nr. wewnętrznego przełączyć się tzw. "wewnętrznie" do oddziału

* co do bramek GSM - mamy wynegocjowaną umowę z jednym z operatorów gsm, gdzie połączenia do wszystkich operatorów są w jednej małej stawce ok 0,16 zł, oraz mamy wspólny worek , czyli wystarczyłaby jedna bramka z jedną kartą (niepotrzebne karty sim od innych operatorów)
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    CCT1668L lub EU spełni te wymagania.
    konfiguruje sie tez po sieci LAN. Modem też ma.
  • Poziom 2  
    czy możesz mi podaać przybliżony koszt centrali

razem z kartą VOIP i GSM i innymi akcesoriami ?
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Mogę ale prosze dokładne info

Ile linii ISDN 2B+D we lub wy
    Ile linii analogowych LM (ASS)
    Ilu abonentów z aparatami systemowymi
    Jakie apartay systemowe proste z 8 klawiszami pamięci
    czy rozbudowane z 12 toma i mozliwościa dołaczania przystawek po 30 klawiszy
    Ile telefonów systemowych VoIP
    Ilu abonentów analogowych wewnętrznych
    Ile bramek GSM
    Ile kanałów VoIP potrzeba (max 8)
    (chodzi o przewidywaną ilośc połączeń po VoIP w jednym czasie maksymalnie)
    ??
    Jakie rozwiązanie centrala zawieszona na ścianie wersja "L"
    czy montowana do szafy komputerowej xU wersja "EU" ??
  • Poziom 11  
    Może też być model Slican CXS-0224 w wydaniu wiszącym lub rackowym.
    VoIP to u niego standard, ISDNy też wejdą, do 24 wewnętrznych, GSM też pójdzie. Można też podłączyć telefony IP co przy przenosinach do nowej siedziby zapewne jest lub będzie normalna sieć LAN.
  • Poziom 1  
    Jeśli temat jest jeszcze aktualny to moim zdaniem centrala IP z odpowiednimi kardami ISDN PRI/BRI bądź GSM spełni wymaganie musiałabym tylko posiadać dokładną specyfikację aby podać cenę orientacyjną.
  • Poziom 18  
    po pierwsze nie "kardy" a karty , a po drugie to nie forum biznesowe tylko techniczne - może od razu wszyscy wyślą oferty cenowe ?