Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe stawki za roaming w Unii Europejskiej

pseven 03 Jul 2010 14:28 1662 4
 • Nowe stawki za roaming w Unii EuropejskiejNa podstawie nowej uchwały Parlamentu Europejskiego począwszy od 1 lipca 2010 w 27 krajach Unii Europejskiej będą obowiązywać obniżone limity opłat za komórkowe połączenia międzynarodowe. To już drugi krok unijnych regulatorów, mający na celu ograniczenie stawek naliczanych za połączenia drogą roaming`u. W minionym, 2009 roku Parlament Europejski przyjął regulację, na podstawie której europejscy operatorzy telefonii komórkowej, musieli obniżyć stawki za połączenia poprzez roaming, do maksymalnych kwot wynoszących: 0,43 euro za minutę wychodzącego połączenia, 0,19 euro za minutę połączenia odebranego i 0,11 euro za jeden, wysłany SMS. Od 1 lipca 2010 podróżujący obywatele Unii Europejskiej nie zapłacą więcej niż: 0,39 euro za minutę wychodzącego połączenia i 0,15 euro za minutę połączenia przychodzącego. Zmianie ulegną również opłaty za transmisję danych, które operatorzy naliczają między sobą. Do tej pory obowiązywał limit w wysokości 1 euro za 1 MB przesłanych danych. Od teraz kwota limitu wynosi 0,80 euro, a począwszy od 1 lipca 2011 będzie wynosiła już tylko 0,50 euro.

  Źródło:
  http://www.gsmarena.com/european_union_welcomes_new_even_lower_roaming_charges-news-1781.php

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8990 posts with rating 1986. Been with us since 2009 year.
 • #2
  mkubol
  Level 24  
  0, 11 euro za sms to dlaczego heyah ma 54gr za sms? Euro juz jest po 5 zł czy jak?
  jestem akurat w niemczech i nic się nie zmienilo od 1 lipca!!!
 • #3
  szeryf.rm
  Level 22  
  Nie to żebym nie chciał taniej, ale nie ma to jak wolność gospodarcza i skończenie ze scentralizowanym ustalaniem cen, prawda?
 • #4
  Frog_Qmak
  Level 25  
  akurat w tym wypadku to dobrze, operatorzy i tak nie upadną, a zwykłym ludziom wyjdzie to na dobre. Stawki są, jak za luksusowe towary, mimo, że we współczesnych czasach bariery technologiczne stosunkowo niewielkie, popyt jest, także i "koszą".
 • #5
  szeryf.rm
  Level 22  
  Ja się też cieszę, ale to, że obaj się cieszymy i nikt nie straci to nie znaczy, że w wolnorynkowej gospodarce ktokolwiek powinien dyktować ceny. Zwłaszcza, że ostatnio robili tak wielką nagonkę na zmowy cenowe.