Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zakończyć instalację głośnikową?

marcofree 03 Lip 2010 15:08 2513 6
  • #1 03 Lip 2010 15:08
    marcofree
    Poziom 13  

Witam Panów fachowców na forum. Problem wygląda tak:
    W mieszkaniu zrobiłem oprzewodowanie głośnikowe (salon).
    Łączna suma głośników: 6
    Zakończyłem to wszystko puszkami zespolonymi 3xfi60 w miejscu przewidzianym na kino domowe.
    Po dwa przewody w każdej puszcze.
    Jak wygląda sytuacja połączenia np. kina domowego lub innych odtwarzaczy
    z moimi przewodami w puszkach?. Normalne połączenie przewodami
    z gniazda głośnikowego w puszcze do odtwarzacza czy jak?
    Istnieje jakiś inny bardziej estetyczniejszy
    sposób łączenia tych elementów instalacji.
    Głównie rozchodzi się o estetykę. :D

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Lip 2010 18:29
    Arturo2005
    Poziom 33  

Praktycznie każda firma produkująca osprzęt ma w swej ofercie gniazda głośnikowe, i to pojedyncze i podwójna.

0
  • #4 11 Mar 2012 23:34
    marc
    Poziom 10  

Sprawa wygląda na banalnie prostą ale bardzo często instalacja robiona jest przewodami 2x 2,5 i 2x4 mms2 tymczasem wszystkie gniazda maja połączenia do 0,75mm2. Może ktoś wypowie się jak zakończyć estetycznie grubsze przewody?

0
  • #5 12 Mar 2012 00:44
    relisys-js
    Poziom 12  

Można też zakupić gniazda, które nie posiadają zacisków śrubowych, tylko poprostu się lutuje, do tej pory takich używałem i nikt nie narzekał. Estetyka + pewność połączeń.

0
  • #6 12 Mar 2012 08:27
    e-sparks
    Specjalista elektryk

relisys-js napisał:
    Można też zakupić gniazda, które nie posiadają zacisków śrubowych, tylko poprostu się lutuje, do tej pory takich używałem i nikt nie narzekał. Estetyka + pewność połączeń.
    Rozumiem, że piszesz o połączeniu pod gniazdem w puszce. Z reguły takie elementy, do których można przylutować przewód głośnikowy są wykonane z blaszki stalowej (żelaznej), do tego lutowanie.....
    puryści audio-hi-hi by Cię za to udusili.

Jedynie słuszne rozwiązanie to miedziane końcówki do prasowania - mogą być izolowane - i zacisk śrubowy.

Nikt nie narzekał, bo nikt nie mógł porównać obu metod, ponadto fani czystego dźwięku raczej instalacji głośnikowej do ściany nie chowają.

Pozdrawiam, Wiesław

0
  • #7 20 Mar 2012 22:30
    marc
    Poziom 10  

Oczywiście rozmawiamy jako normalni audiosłuchacze. Nie miałem okazji porównania efektów dźwiękowych (przy jednoczesnym odsłuchu) przy różnych połączeniach ale wydaje mi się że moje ucho podobnie jak większości nie wyłapało by różnicy.
    Gniazda głośnikowe p/t Znajdziesz pod-

Kod: jezyk_programowania
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    http://www.dobregniazdka.pl/kategoria/dobregn...1?filter[name]=gniazda%20g%C5%82o%C5%9Bnikowe
    Należy zwracać uwagę do jakiej grubości przewody można podłączać w danym modelu - chodzi tutaj przede wszystkim o gniazdka na zaciski

0