Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renowacja subwoofera EV T18.

dj equid 03 Lip 2010 17:47 8323 12

• Renowacja subwoofera EV T18.

Witam chciałem sie pochwalić moim nowym nabytkiem którym jest EV t18. Posiadam ich 2 sztuki i były w stanie tragicznym. Kupiłem je za nie wielkie pieniądze i postanowiłem włożyć w nie trochę i sprzedać ponownie. Wymieniłem cały koc stopki kable kratę resztę wyczyściłem wyszlifowałem i pomalowałem. Wejscie na statyw na pierwszym zdjeciu wyglada nie za ciekawie oczywiscie poprawilem go i teraz wyglada ok. Dodam kilka fotek do oceniania i komentowania. Dodam jeszcze ze jest to mój pierwszy raz gdzie obijałem kocem ale wyszło dobrze.
    Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18. Renowacja subwoofera EV T18.

Fajne!
  • #2 03 Lip 2010 22:49
    JacobG
    Poziom 21  

Fakt, na początku wygląda wstrętnie :( Ale teraz do cudo :D Można wiedzieć jak odnowiłeś głośnik? No i ile dałeś za te 2 sztuki :?

• #3 03 Lip 2010 23:01
    Mitur23
    Poziom 23  

Co Jak go odnowił Zauważ, że on tylko był mocno zakurzony.. tak To Wygląda elegancko.. Z tym że Tu sie prezentuje Prace powstałe od podstaw.. no ale jak dla mnie możne byc..

• #4 03 Lip 2010 23:30
    dj equid
    Poziom 9  

1. Mieszkam w Anglii i nawet jak powiem ile zapłaciłem to przelicznik itd. No ale ok zapłaciłem około 140f za 2 skrzynie z głośnikami to jest zależy od 500-700zl sam nie wiem. Sam głośnik działał bardzo dobrze wyczyściłem go dokładnie i wygląda jak nowy.

2. Po pierwsze nie był zakurzony tylko brudny, koc sie kleił był zadrapany krata była powyginana w miejsce na statyw był połamany statyw same zdzieranie koca było ciężkie. Jak już mówiłem ten głośnik idzie do sprzedania a to jest jasne ze prędzej kupią oryginalny głośnik z numerem seryjnym niż DIY. A kto powiedział ze tu sie daje prace od podstaw ? było wiele tematów gdzie ludzie regenerowali altusy czy inne... a i tak na forum można oceniać tylko wygląd i dobór przetworników czy innych, ale dźwięku raczej sie nie da..

• #5 04 Lip 2010 15:39
    Hefajstos
    Poziom 35  

T18, to kawał dobrego basu, szkoda, żeby się marnował stojąc w takim stanie, jak przed twoją renowacją. Ważne tylko, żeby głośnik był dobry, inaczej twoja oferta sprzedaży będzie jak coponiektóre pięknie wyszpachlowane szroty na żerańskiej giełdzie samochodowej.

Czym go pędzisz? Grał już na sztuce?

--
    pozdrawiam
    Hefi

PS: Jak odtworzyłeś numer seryjny po malowaniu głośnika?

• #6 04 Lip 2010 17:12
    dj equid
    Poziom 9  

Sam głośnik był w stanie naprawdę dobrym nie malowałem go tylko wyczyściłem bardzo dokładnie jak widać na zdjęciu. Chodź jeśli chodzi o obudowę to było trochę więcej pracy. Numer seryjny jest w tylu obudowy na panelu wejść zakleiłem dokładnie i pomalowałem tylko plastiki. Jeśli chodzi o głośnik jest na magnesie.

Napędzam go KAM kca 1600s to jest średniej klasy wzmacniacz no ale niestety nie mam narzazie innego. I tak podłączyłem go tylko zęby sprawdzić jak gra, niestety jak to w domu wszystko lata i zagłusza bas... Głośnik niedługo będzie spakowany i czekał na kolejnego właściciela a ja zajmę sie drugim. Posiadam 3 sztuki glosnikow EVX-180 jeden działa, tak jak wcześniej kupiłem je za bardzo małe pieniądze. Będę robił dokładnie takie same obudowy jak ten EV t18. Robiłem testy właśnie z tym głośnikiem i powiem tak bass jest troszkę miększy i sam głośnik ma dużo większe wychylenia chodź z oryginalnym głośnikiem jest bas ma większe kopniecie jest bardziej twardszy chodź testowałem go na dworze i tylko 200 watt wzmacniacz.
    Pozdrawiam.

• #7 06 Lip 2010 23:10
    spirytusik84
    Poziom 23  

Witam taka nietypowa prośba czy mógł byś wrzucić szkic tych paczek z wymiarami co cy było można sobie taką zrobić !?

• #8 07 Lip 2010 03:03
    dj equid
    Poziom 9  

Witam nie ma problemu tu masz każde wymiary:
    Renowacja subwoofera EV T18.
    jeśli czegoś byś jeszcze potrzebował pisz pomogę jak tylko będę potrafił albo użyj Google.pl
    Pozdrawiam.

• #9 12 Lip 2010 11:37
    Marek Ulaszek
    Poziom 22  

Witam. A jakie odczucia przy dwóch sztukach. Czy niski bas też jest (tak ok 40Hz), czy tylko bardziej wyższy kick charakterystyczny dla tych paczek?
    Miałem okazje też kupić takie paczki, ale nie spodobało mi się, że waliły tylko wysokim basem.

• #10 12 Lip 2010 12:31
    dj equid
    Poziom 9  

Witam tak jak już mówiłem nie mam zwrotnicy aktywnej i nie mogę sprawdzić jak ten głośnik powinien grac, obciąłem go tylko na mixerze na filtrze ale to nie to samo. Porównywałem go z Wharfedale EVP-X18B moim zdaniem gra troszeczkę wyżej ale bassu jest dozo więcej. Również z odwrotka 1850 z Eminence omega pro 18 w tym przypadku bass niżej schodzi i jest głośniejszy. Testowałem to w około 60m2. Wszystko testowałem pojedynczo. Mi dźwięk osobiście sie podoba u mnie nie było takiego kick basu tylko normalny w miarę nisko schodzący bass.
    Pozdrawiam.

• #11 18 Sty 2012 15:44
    djlewy
    Poziom 9  

Mam pytanko. Jak z podłączeniem biegunów w tych paczkach, normalnie czy w przeciwfazie.

• #12 19 Sty 2012 10:01
    Hefajstos
    Poziom 35  

Osobiście uważam, że coś takiego należy ZAWSZE sprawdzić na słuch. Chyba, że paczka BR i stoi w jednej linii z górkami.

Nie wiemy co promieniuje bardziej - front głośnika czy otwór.

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #13 21 Sty 2012 09:48
    _eddie_
    Poziom 32  

Tak od siebie dodam, że mogłeś nie wracać do koca a całość zostawić w lakierze. Na front nie taka obleśna krata a normalna kratownica + bulpren.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME