Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka elektrolux ESF 66710 - nie pobiera wody

melunia13 03 Lip 2010 18:09 5889 3
  • #1 03 Lip 2010 18:09
    melunia13
    Poziom 1  

nie bardzo wiem co się dzieje. Zmywarka najpierw nie odpompowała wody, a teraz odwrotnie nie pobiera jej. Do całego pakietu dostałam stos instrukcji, ale żadna nie jest napisana w języku polskim. Czy mogę liczyć na waszą pomoc?

3 3
  • Pomocny post
    #2 03 Lip 2010 21:00
    Trull
    Poziom 28  

Na sam początek sprawdź czy pracuje elektrozawór po rozpoczęciu cyklu (jest na końcu węża przy zaworze wody). Złap go ręką i sprawdź czy wibruje. Jeśli nie pracuje to masz 3 powody 1 spalony elektrozawór 2 uszkodzenie elektroniki 3 jest wyciek i zmywarka pracuje w trybie awaryjnym. Jeśli pracuje a woda nie jest pobierana to masz zablokowany zawór i trzeba go wymienić.

1
  • #3 04 Lip 2010 00:32
    peter falk
    Specjalista AGD

melunia13 napisał:
    nie bardzo wiem co się dzieje. Zmywarka najpierw nie odpompowała wody...

Chaotyczny ten opis. Skoro woda jest w zmywarce, to po co ma ją sobie sama pobierac jeszcze?
    Więcej konkretów poprosimy :)
    I czy przypadkiem nie jest na gwarancji jeśli wymaga serwisu? To dosyć "świeży" sprzęt.
    Instrukcja PL do pobrania ze strony internetowej Electroluxa
    http://www.electrolux-ui.com/2008/117/967890PL.pdf

0
  • #4 04 Lip 2010 20:57
    Trull
    Poziom 28  

Peter ma rację, skoro nie wypompowała to nie pobierze wody przyczyną może być np. zablokowana pompa (bardzo częsta usterka spowodowana kawałkiem szkła z pękniętej szklanki lub kawałkiem kości), lub nie drożny odpływ.

1
  Szukaj w 5mln produktów