Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet na kartę jako internet stały - czy to wypali?

03 Lip 2010 18:45 3041 21
  • Poziom 9  
    Obecnie używam WiFi 2Mb/s płacę za to 50zl/mies. Cena nie wygórowana jak za 2 mega, ale to ciągłe zrywanie połączenia mnie dobija. Dlatego zastanawiam się nad zmianą. Możliwości jakie posiadam to Neostrada, ale wkurza mnie to że skoro nie mam telefonu stacjonarnego to muszę im płacić 29 zł za utrzymanie linii, dlatego neo nie wezmę.
    Inne wyjście to internet mobilny - i tu sobię pomyślałem:
    skoro
    1) nie jestem osobą która ma mannie ściągania wszystkiego co popadnie, znaczy się w ogóle nic nieściągań przez p2p, torrenty, także limity jakie narzucają operatorzy np. 4-7GB to dla mnie świat i ludzie. Neta używam tylko do grania przez sieć i do nauki.
    2)mieszkam w mieście około 70 tys. mieszkańców i problemów z zasięgiem 3G nie ma jeśli chodzi o orange, playa i plusa.
    3) neta chcę używać wyłącznie w domu
    4) nie chcę wiązać się umowami
    5)płacić za neta 50-75zl/miesiąc

to chyba dobrym rozwiązaniem będzie internet na kartę? Rodzi się tu jednak pewien mankament, neta będę używał w pomieszczeniu. Modemy jakie oferują operatorzy są podpinane prze usb albo PCMCIA (chyba tak to się pisze :P ) bezpośrednio do kompa, co może ograniczyć sygnał i tansfer. Można oczywiście w przypadku modemu USB podłączyć kabel ( 5m dł. kabla to chyba max. dla USB, co zupełnie mi wystarczy), by podprowadzić modem pod okno, jednak czy to wystarczające by zapewnić dobrą jakość sygnału?
    1)Czy nie da się zastąpić typowego modemu jakąś kartą sieciową
    2) albo czy są typy modemów do których dało by się podłączyć antenę zewnętrzną
    3)może zastąpienie modemu oferowanego przez dostawcę, telefonem komórkowym da zadowalające efekty?
    4) czy może są jeszcze jakieś inne rozwiązania?
    Dodam jeszcze że w moim rejonie tylko w plusie w pomieszczeniu mam zasięg taki jak w pomieszczeniach, czyli HSPA. Jednak wolał bym orange, ponieważ w ich ofercie na kartę doładowanie za 100 zł minimum, daje nam 150 dni na wykorzystanie tej kwoty + do tego 6GB bonusu, na którego wykorzystanie również mamy 150 dni, natomiast w plusie jest podobnie z tym że na wykorzystanie dodatkowego limitu mamy 720 godzin, czyli 30 dni. Nie wiem jak jest w play, jeszcze nie sprawdzałem.
    Co wy na to, co sądzicie o takim rozwiązaniu, czy to wypali? Doradźcie mi jak wykombinować z tym modemem by łapał sygnał z zewnątrz, jak ewentualnie wzmocnić sygnał, jakie zastosować do tego karty, modemy i anteny? Będę wdzięczny za wasze opinnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Na mobilnym to raczej nie pograsz, duże pingi. Jak chcesz mieć mobilny to najlepiej weź sobie na próbę na 7 dni bez zobowiązań i przetestuj czy Ci to wystarcza.
    Co do modemu to w żadne przedłużacze na USB się nie baw tylko kup sobie modem z wyjściem na antenę zewnętrzną do tego 5m. kabla i antena panelowa skierowana na BTS (antena i BTS powinny się widzieć).

A dlaczego link zrywa na radiowym? Może da się to naprawić, no chyba że koniecznie chcesz przejść na mobilny?
  • Poziom 14  
    Jak zaczniesz grac to Ci transferu nie starczy :)
    Pewnie korzystasz z internetu radiowego z antena na czestotliwosci 2,4 Ghz? Moze Twoj dostawca moglby Cie przelaczyc na 5 ghz? Mniejsza zaklocenia i stabilniejszy necik.
  • Poziom 14  
    Witam, nie polecam nigdy internetu mobilnego bo mam przykre doświadczenia głównie to o czym piszesz, zrywanie połączenia lub momentami transfer bliski 10k.

Na chwile obecną widziałem jak działają sieci które wymieniłeś i dlatego ci odradzam.

W przypadku kiedy musiał bym zakupić internet mobilny to wybrał bym Cyfrowy Polsat (CP), widziałem jak działa, jeśli masz zasięg to internet jest stabilny a transfer ponad 4M i jeśli nie masz zamiaru przemieszczać się z internetem to będzie ci raczej odpowiadał. CP ma na chwile obecną małe pokrycie terenu dlatego nie do końca jest taki mobilny ale się nadal rozwija.

Zapoznaj się z ofertą bo ja nie wiem jakie są koszty.

Co do testów to nie do końca to jest tak że będzie w tym tygodniu tak samo jak za np. 2 miesiące. Ja po sygnale na telefonie komórkowym widzę zmianę siły sygnału, nie wiem czym spowodowaną .. polaryzacja powietrza? obciążenie sieci? większa moc nadajników niż dopuszczają normy a kiedy jest ryzyko kontroli zdalnie zmniejszają siłę?
  • Poziom 9  
    Z tym zrywaniem połączenia to jest dziwnie, bo kiedyś (jakiś rok temu, może niecały rok) oczywiście zdarzało się że zrywało połączenie ale to było w granicach rozsądku. Zrywało raz na parę godzin lub jak były okresy złej pogody, czy burze, ale to zrozumiałe, że wtedy tak może się dziać to w końcu WiFi, radjówka 2.4GHz.
    Teraz to jest tragicznie potrafi zrywać co praę minut, bądź nie działać w ogóle przez kilka godzin. Nie wiem co może być tego przyczyną, wcześniej na starym kompie miałem XP, teraz kupiłem nowego kompa i mam winde 7 home basic (swoja drogą słabiutka wersja dla zielonych:D), może to coś przez tą 7-emkę. W xp mogłem w konfiguracji karty ustawić pełny dupleks dla sieci 100Mb, a w 7 jak to robię to kaplica net przestaje działać, muszę pozostawić ustawienia automatyczne.

Wolał bym zostać przy tym internecie, aby tylko jakoś stabilniej działał. Oczywiście porozmawiam o tym problemie z dostawcą, ale nie szkodzi bym jednoczesnie teraz coś poszukał i potstował inne rozwiązania. Czy będzie możliwe przejscie na 5GHz? Nie wiem zapytam się, ale czy to coś da? Moja antenka jest oddalona jakieś 100-150m od AP, który z kolei jest oddalony jakieś 2-3km od głównego nadajnika, widoczność powinien mieć dobrą jest wysoko umieszczony, tylko, że sygnał biegnie ponad dziesiątkami jak nie setką budynków i nie wiem czy zmiana anteny u mnie na 5Ghz da coś jeśli wina może leżeć po stronie AP. Mam kazać dostawcy zmieniać całą infrastrukturę? :)
  • Poziom 26  
    sezamnet napisał:
    Witam, nie polecam nigdy internetu mobilnego bo mam przykre doświadczenia głównie to o czym piszesz, zrywanie połączenia lub momentami transfer bliski 10k.

Na chwile obecną widziałem jak działają sieci które wymieniłeś i dlatego ci odradzam.

W przypadku kiedy musiał bym zakupić internet mobilny to wybrał bym Cyfrowy Polsat (CP), widziałem jak działa, jeśli masz zasięg to internet jest stabilny a transfer ponad 4M i jeśli nie masz zamiaru przemieszczać się z internetem to będzie ci raczej odpowiadał. CP ma na chwile obecną małe pokrycie terenu dlatego nie do końca jest taki mobilny ale się nadal rozwija.

Zapoznaj się z ofertą bo ja nie wiem jakie są koszty.

Co do testów to nie do końca to jest tak że będzie w tym tygodniu tak samo jak za np. 2 miesiące. Ja po sygnale na telefonie komórkowym widzę zmianę siły sygnału, nie wiem czym spowodowaną .. polaryzacja powietrza? obciążenie sieci? większa moc nadajników niż dopuszczają normy a kiedy jest ryzyko kontroli zdalnie zmniejszają siłę?

Ja to bym raczej nie reklamował na siłe Polsatu...

Dodano po 33 [sekundy]:

Tymbardziej, że do grania nie potrzebujesz tych 4 Mb/s... Najważniejszy jest niski ping.
  • Poziom 18  
    Kolego INovik ja na twoim miejscu poprawiałbym radiówkę. Podaj jakie masz urządzenia (AP marka model, długość kabla, rodzaj i marka anteny), podaj jaka antena jest na bazie u twojego ISP, powiedz czy jest widoczność optyczna między antenami (czy obie anteny się widzą, najlepiej gdybyś zrobił zdjęcia).
  • Poziom 14  
    GladiroR napisał:

Ja to bym raczej nie reklamował na siłe Polsatu...

Dodano po 33 [sekundy]:

Tymbardziej, że do grania nie potrzebujesz tych 4 Mb/s... Najważniejszy jest niski ping.

Nie nam żadnych zysków z CP i napisałem że to ostateczność więc taka średnia reklama.

Co masz na myśli "na siłe"?

Jak już napisałem ten internet działa tu w okolicy lepiej niż pozostałe sieci mobilne dlatego też napisałem aby kolega zabrał go pod uwagę. Sprawdzi będzie wiedział jaki ping itp.
  • Poziom 34  
    Witam.

Sam zajmuje się dostarczaniem obywatelom internetu bezprzewodowego w paśmie 2,4GHz i 5GHz i powiem tyle.
    Jeśli zajmuje się to ktoś kto ma "głowę na karku" i wiedzę i odpowiedni sprzęt to gwarantuje Ci że będzie to działać lepiej niż nie jeden ADSL nie mówiąc już o GSM/3G+ itd.
    Oczywiście jak się ma dobry styk do Plix'a
    Chyba że Twój dostawca korzysta z DSL'a to nie ma o czym mówić.

Żeby nie być gołosłownym podaje ping do onetu (po radiu)

Badanie www.onet.pl [213.180.146.27] z 32 bajtami danych:
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=12ms TTL=58
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=10ms TTL=58
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=11ms TTL=58
  • Poziom 26  
    mpn103 napisał:
    Witam.

Sam zajmuje się dostarczaniem obywatelom internetu bezprzewodowego w paśmie 2,4GHz i 5GHz i powiem tyle.
    Jeśli zajmuje się to ktoś kto ma "głowę na karku" i wiedzę i odpowiedni sprzęt to gwarantuje Ci że będzie to działać lepiej niż nie jeden ADSL nie mówiąc już o GSM/3G+ itd.
    Oczywiście jak się ma dobry styk do Plix'a
    Chyba że Twój dostawca korzysta z DSL'a to nie ma o czym mówić.

Żeby nie być gołosłownym podaje ping do onetu (po radiu)

Badanie www.onet.pl [213.180.146.27] z 32 bajtami danych:
    Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=12ms TTL=58

Ładny masz ten ping :)
  • Poziom 14  
    Ping do onetu : Laptop--(Lan)-->Prywatny serwer---(Radio ISP)--->serwer ISP--->Onet

Badanie www.onet.pl [213.xxx.146.27] z użyciem 32 bajtów danych:
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=2ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=3ms TTL=58

Ping do onetu przez dwie sieci: Laptop--(Lan)-->Prywatny serwer [VPN--(Radio ISP)--->serwer ISP--INTERNET---> VPN] Prywatny Serwer--->DSL--->ONET
    Badanie www.onet.pl [213.xxx.146.26] z użyciem 32 bajtów danych:
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=24ms TTL=57
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=21ms TTL=57
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=21ms TTL=57
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=23ms TTL=57

Ping do drugiego końca VPN
    Odpowiedz z xxx.xxx.xxx.xx: bajtów=32 czas=14.4ms TTL=128
    Odpowiedz z xxx.xxx.xxx.xx: bajtów=32 czas=13.9ms TTL=128
    Odpowiedz z xxx.xxx.xxx.xx: bajtów=32 czas=14.6ms TTL=128
    Odpowiedz z xxx.xxx.xxx.xx: bajtów=32 czas=14.5ms TTL=128

Ping do onetu po DSL (serwer VPN)
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=8.14ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=8.62ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=9.15ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=8.30ms TTL=58

Ping do onetu po DSL (inna lokalizacja)
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=37.9ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=39.1ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=39.3ms TTL=58
    Odpowiedz z 213.xxx.146.27: bajtów=32 czas=38.6ms TTL=58

Ten sam dostawca i ta sama usługa a jakość zupełnie inna dlatego nie ma co przesądzać o DSL-u.

INovik jak możesz podaj swój ping do onetu i do swojej bramy.
  • Poziom 9  
    Proszę bardzo to jest mój ping do onetu:

a to dla bramki

Jedno mnie zastanawia czemu jak używałem xp to w konfiguracji karty mogłem ustawić sieć 100MB/s pełny dupleks i działało, a jak zmieniłem kompa i mam teraz win 7 i oczywiście inną kartę sieciową to jak włączam pełny dupleks dla 100MB/s to przestaje działać? W ogóle jak bawię się tymi ustawieniami karty to przy niektórych ustawieniach łącze nie działa. [/img]

Dodano po 20 [minuty]:

Od niedawna dostawca zażyczył sobie by skonfigurować nowe połączenie przez PPPOE. Trzeba teraz łączyć się używając hasła, nie jest to żaden problem, ale wcześniej było tak że ustawienia połączenia ustalałem na twardo, sam wpisywałem adresy dns, ip mojego kompa, adres bramki i maskę. Natomiast z tym PPPOE tego nie robię, cała adresacja następuje automatycznie, jak próbuję ustawić ręcznie te adresy w ustawieniach tego połączenia to dupa blada niechce się łączyć z siecią.
    Myślałem że te nowe ustawienia coś dadzą, ale jest tak samo, często rozłącza. Z tym rozłączaniem nie zawsze tak było, kiedyś wszystko latało jako tako znośnie, bywały momenty kiepskie jak była beznadziejna pogoda, ale teraz to rozłącza bardzo często i niezależnie od pogody.

Jeśli ktoś potrafi mi coś doradzić by to naprawić, to było by najlepszym rozwiązaniem, a jak nie to może doradzicie jakiś inny sposób z dostępem do internetu. Tylko nie neostradę :) ja tych typów nie znoszę. Netia nie chce świadczyć usług w mojej okolicy. Wiec pozostają chyba tylko sieci 3G, które mają bardzo dobry zasięg tam gdzie mieszkam zwłaszcza plus i orange. Polsat odpada bo niestety nie łapie mnie zasięgiem. Orange domowy przez linię telefoniczną też odpada bo nie mam zamiaru płacić dodatkowego abonamentu za utrzymanie linni, zwłaszcza że nie jest mi potrzebny stacjonarny.
  • Poziom 14  
    Witaj, masz strasznie mało stabilny ten ping, jak coś pobierasz z internetu to nie skacze ci transfer? Bo może twój dostawca sprzedaje większe pasmo niż posiada a sieć jest obciążona.

Brama ci się nie zgłasza bo pewnie zablokował odpowiedzi ICMP.

Sprawdź tracert www.onet.pl może jakieś inne urządzenie w sieci twojego dostawcy odpowie.

Co do duplexu itp. to nie ma znaczenia bo to jest na odcinku ty -> router, na dobrą sprawe nawet połączenie Ethernet ci wystarczy bo nie będzie to gardłem.

Musiałeś wpisywać adres itp? nie konfigurowała się karta przez DHCP?

Wcześniej pewnie autoryzował po adresie MAC i w przypadku zmiany komputea/karty sieciowej musiałeś mu podać nowy MAC lub on musiał sprawdzić jaki masz i go autoryzować. Jeśli była jakaś autoryzacja.

Teraz autoryzuje was lepiej o ile hasła nie lecą gołym tekstem ;)

Zgłaszałeś dostawcy problem?
  • Poziom 9  
    Pan BANANSONGIEWICZ pytał się o sprzęt. No więc tak:
    AP: EdiMax WDS

Antena: Panelowa 13dBi jakiej firmy? nie mam pojęcia w dokumentacji nie mam tego podanego a dostać się do niej jest ciężko, trochę wysoko jest.

Kabel: FTP kat IV, dł od anteny do AP prawie 2m, od AP do karty może być nawet 10m, bądź trochę więcej.

Antena u dostawcy: tego też nie wiem nie chwalił mi się.

Pytasz się czy te anteny się widzą. Moja antena z jego anteną raczej nie. Moja antenka jest skierowana w ogóle w przeciwną stronę, na AP z anteną do okólną która znajduje się ulicę dalej, jakieś 80-100m. Tak, że nie mam łączności bezpośredniej z jego nadajnikiem głównym.

Dodano po 23 [minuty]:

sezamnet napisał:
    Witaj, masz strasznie mało stabilny ten ping, jak coś pobierasz z internetu to nie skacze ci transfer? Bo może twój dostawca sprzedaje większe pasmo niż posiada a sieć jest obciążona.

Moje miasto jest dość duże i z tego co się orientuję, to naprawdę dużo ludzi korzysta z jego usług. Na swojej stronie podaje że ma łącze 30M, dla domów jednorodzinnych udostępnia pasmo 2M, w mojej okolicy jest kilka antenek które łącza się z tym samym punktem dostępowym. Więc sądzę, że jest tak jak mówisz zwłaszcza, że ten dostawca blokuje porty dla p2p i torrentow, żeby czasaem ktoś nie zeżarł całego transferu i tym samym uniemożliwił innym korzystanie z sieci. Dostawca to wifikomputer, powoli zaczyna wprowadzać sieć światłowodową.

sezamnet napisał:
    Brama ci się nie zgłasza bo pewnie zablokował odpowiedzi ICMP.

Dokładnie tak :)

sezamnet napisał:
    Sprawdź tracert www.onet.pl może jakieś inne urządzenie w sieci twojego dostawcy odpowie.

Posprawdzam.

sezamnet napisał:
    Co do duplexu itp. to nie ma znaczenia bo to jest na odcinku ty -> router, na dobrą sprawe nawet połączenie Ethernet ci wystarczy bo nie będzie to gardłem.

Rozumiem, tylko dlaczego w win 7 jest to problem a w XP niczego mi to nie utrudniało, dostawca nawet mi zalecał by w ustawieniach karty jak jeszcze miałem xp, by właśnie ustawiać full dupleks dla 100MB/s.

sezamnet napisał:
    Musiałeś wpisywać adres itp? nie konfigurowała się karta przez DHCP?

musieć nie musiałem, nawet przy automatycznym pobieraniu adresu ip i dns wszystko latało, ale poprostu dostawca zamieszczał na stronie czy też przy spisywaniu umowy dawał na papierze konfigurację łącza (bramka, ip, maska itp. itd).

sezamnet napisał:
    Wcześniej pewnie autoryzował po adresie MAC i w przypadku zmiany komputea/karty sieciowej musiałeś mu podać nowy MAC lub on musiał sprawdzić jaki masz i go autoryzować. Jeśli była jakaś autoryzacja.

Teraz autoryzuje was lepiej o ile hasła nie lecą gołym tekstem ;)

adresu mac nie musiałem mu dawać, kiedyś przez burzę spaliła mi się karta sieciowa i przyjechał ją wymienić. Spytałem się czy mam mu wysłać meilem MAC nowej karty, powiedział że nie potrzebuje

sezamnet napisał:
    Zgłaszałeś dostawcy problem?

Tak. Dopiero dzisiaj jak wróciłem z pracy czyli jakieś 1h temu :P
  • Poziom 14  
    Czyli trasa ty --> klientB ---> Dostawca

Ciekawe jaką jakość internetu ma klientB, tak czy inaczej to może być powodem wysokiego pingu.

Często dostawca nie chce się bawić w poprawę jakości łącza do klienta bo to są dla niego koszty, ale zawsze możesz go zapytać czy jest możliwość poprawienia jakości i za jaka kwotę.

Pytałeś o mobilny internet to ja ci polecam zabrać to na próbę ale obstawiam że jakość będzie gorsza niż ta która obecnie posiadasz.

Ja osobiście wybrał bym TP, ale z uwagi że nie chcesz płacić za utrzymanie linii to odpada.

Jest jeszcze inna opcja, jeśli masz dobrego znajomego lub kogoś z rodziny w okolicy a posiadającego telefon w TP możesz skorzystać z tego. W przypadku sąsiada to przewieszka kablem, w przypadku kogoś dalej to radio.

Umowa Neostrady nie pozwala na taki podział, jedynie DSL.

Też nie ma pewności że będzie lepsza jakość, wszytko musisz brać na próbę bo w każdej lokalizacji dostawca świadczy innej jakości usługi.

Jeszcze ci zostaje internet satelitarny ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    sezamnet napisał:

Jeszcze ci zostaje internet satelitarny ;)

Pozdrawiam

:D no to chyba już bym wolał opłacać tą linię. Dośc dawno temu, tak z ciekawośći szukałem w necie informacji na temat neta tego typu i okazało się to dość kosztowną inwestycją i wcale jakościowo nie bardzo zadowalająca, no chyba że ja tak beznadziejnie szukałem.

Też Ciebie pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    INovik napisał:

Moje miasto jest dość duże i z tego co się orientuję, to naprawdę dużo ludzi korzysta z jego usług. Na swojej stronie podaje że ma łącze 30M, dla domów jednorodzinnych udostępnia pasmo 2M, w mojej okolicy jest kilka antenek które łącza się z tym samym punktem dostępowym. Więc sądzę, że jest tak jak mówisz zwłaszcza, że ten dostawca blokuje porty dla p2p i torrentow, żeby czasaem ktoś nie zeżarł całego transferu i tym samym uniemożliwił innym korzystanie z sieci. Dostawca to wifikomputer, powoli zaczyna wprowadzać sieć światłowodową.

Łącze 30M ok ale ilu ma klientów bo żeby sprzedać tyle co ma to może mieć max 15 każdy po 2M :) ale to nie jest przyczyną całkowitego zrywania połączenia, ale może być przyczyną wysokiego pingu czy wolno otwierających się stron.
    Jak wolno ci chodzi internet to pobierz jakiś plik a zobaczysz czy ci skacze transfer.

Co do jakości połączenia to znaczenie ma też ten kabel FTP, jeśli dobrze go uziemił to jest ok w przeciwnym wypadku będzie gorzej niż przy UTP.

INovik napisał:

adresu mac nie musiałem mu dawać, kiedyś przez burzę spaliła mi się karta sieciowa i przyjechał ją wymienić. Spytałem się czy mam mu wysłać meilem MAC nowej karty, powiedział że nie potrzebuje

Bo jak on wymieniał to pewnie zdalnie wpisał do bazy twój nowy adres MAC.
  • Poziom 9  
    Co do tego internetu komórkowego, to mnie zastanawia czy zastosowanie jakiejś mocnej anteny nie pomogło by? może poprawiło by to jakość łącza. Np. kupienie modemu z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej, albo zamiast modemu zastosowanie jakiejś karty sieciowej (chyba takie są by można było włożyć do niej kartę sim?)
  • Poziom 14  
    Zewnętrzna antena na pewno by pomogła z zasięgiem ale nie jest powiedziane że jakość będzie lepsza.

Jeśli mieszkasz w większym mieście to raczej nie będzie problemu z pokryciem, zawsze możesz wyjść na zewnątrz aby uzyskać pełny zasięg i zobaczyć jak działa internet a później bawić się w zewnętrzna antenę aby osiągnąć taki sam zasięg jak na zewnątrz.

Zabierz taki internet na 14dni a zobaczysz ;)

Ja ogólnie ci odradzam internet mobilny.
  • Poziom 9  
    Dodano po 23 [sekundy]:

sezamnet napisał:

Co do jakości połączenia to znaczenie ma też ten kabel FTP, jeśli dobrze go uziemił to jest ok w przeciwnym wypadku będzie gorzej niż przy UTP.

Jest tak, posiadam trochę wiedzy na temat sieci bezprzewodowych i innych, ale to tylko wiedza teoretyczna, nie mam praktyki przy ich tworzeniu (jeszcze, na razie się uczę), to czy jest dobrze uziemione to ci nie powiem, nie potrafię tego w jakiś sposób zdiagnozować, jednak wiele by to tłumaczyło. W domu mamy mikrofalówkę :D, ale rzadko używana, blisko anteny na tej samej wysokości jest sieć elektryczna, blisko znaczy jakieś 5-6m, obok na kominie zaraz jest antena telewizyjna ( ale to w niczym nie przeszkadza przecież).
  • Poziom 14  
    Wtyczki po jednej z stron kabla FTP są metalowe?
    Urządzenie do którego jest podłączona metalowa wtyczka jest przystosowane pod instalacje FTP?
    Urządzenie jest uziemione? wtyczka z trzema bolcami lub osobny przewód uziemiający.
    W domu jest instalacja elektryczna uziemiona?

Zasada jest dość prosta, aluminiowy ekran na kablu musi być połączony z uziemieniem np. tym z sieci energetycznej.
  • Poziom 18  
    Tylko nie panuj mi tutaj.

Zacznijmy od Twojej anteny panelowej, szkoda że nie wiemy z czym mamy do czynienia (producent), powiedz ile ona tam wisi, może już nie trzyma parametrów i czas na wymianę.

Co do bazy nie pytam o nadajnik główny Twojego dostawcy, pytam o tego ap który stoi na sąsiedniej ulicy bo Ty się łączysz z tą anteną i to jest Twoja baza. Dlatego powiedz czy widzisz tą antenę z sąsiedniej ulicy w którą wycelowana jest Twoja antena.

Ja na Twoim miejscu czepiałbym się dostawcy żeby ten link przetestował i naprawił bo to jego obowiązek, ewentualnie sam podmieniłbym antenę na markowy panel i zobaczyłbym czy będzie latać o ile masz od kogo pożyczyć sprzęt.