Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B blokowanie się hamulców przód

03 Lip 2010 19:02 4613 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Potrzebuję pomocy, wymieniłem tarcze i klocki z przodu, po pewnym czasie zauważyłem iż przy ruszaniu po puszczeniu hamulca w jednym z kół nie odbiją klocki słychać było tarcie - ocieranie się. Rozebrałem cały układ, wymieniłem gumki uszczelniające tłoczki, gumki na których poruszają się trzpienie jarzma, przewody elastyczne i płyn hamulcowy + odpowietrzenie układu i oczywiście wszystko wyczyściłem i nasmarowałem miejsca styku klocków z jarzmem i trzpienie na których porusz się zacisk. Było OK 2 dni i znowu słychać ocieranie podczas ruszania po hamowaniu.
    Zastanawia mnie czy może to być spowodowane puchnięciem tłoczka pod wpływem nagrzania się układu ???
    Proszę o pomoc :cry::cry::cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 24  
    To w końcu te hamulce blokują czy tylko hałasują?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 2  
    Blokują bo czuć to przy ruszaniu i gdy samochód się toczy słychać piski jak by tarcie klocków o tarcz.
  • Poziom 24  
    Stawiam na to, że tłoczki chwilę pracowały dość dużo wysunięte ( na zużytych klockach) i teraz trzeba zmienić blokujący zacisk :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    wymiana wężyków gumowych giętkich co idą do koła w środku stlały i się rozwarstwiły i płyn dochodzi do zacisku ale nie dobrze wraca tyle

Dodano po 50 [sekundy]:

Morze powodować blokowanie koła lub kół

Moderowany przez T5:

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.