Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi b4 cieknie olej napędowy z pompy ?

staś pytalski 03 Lip 2010 19:11 3032 4
  • #1 03 Lip 2010 19:11
    staś pytalski
    Poziom 30  

Witam!
    Mam następujący problem, cieknie mi olej napędowy z jak mi się wydaje pompy paliwa. Kiedy próbuję uruchomić silnik, rozrusznik pracuje, a paliwo kapie dosyć mocno, z miejsca zaznaczonego strzałką, jak zauważyłem paliwo nie jest tłoczone dalej. Chwil parę wcześniej miałem drobną kolizję, uszkodzone zostało mocowanie lampy i nieznacznie przesunięta maska. Czy ktoś może mi powiedzieć co przyczyną wycieku, czy mogę rozebrać to sam, bo wydaje mi się, że coś się przełamało albo odpięło. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Audi b4 cieknie olej napędowy z pompy ?

0 4
  • #2 03 Lip 2010 19:39
    ociz
    Moderator Samochody

Nie wiem czy dobrze widzę ale tam to jest chyba filtr paliwa a nie żadna pompa.

0
  • #3 03 Lip 2010 19:42
    staś pytalski
    Poziom 30  

No właśnie, nie wiem co to, może to i filtr. Mogę zrobić zdjęcie spod całej maski. W każdym bądź razie, po kolizji przejechałem pod dom, za jakiś czas chciałem wyjechać i się nie uruchomił. Nie uruchamia się, a paliwo cieknie.

0
  • #4 03 Lip 2010 20:06
    ociz
    Moderator Samochody

Rozbieraj skoro i tak popsute, najwyżej ktoś inny będzie musiał złożyć. :D
    Nowego filtra nie kupuj z tanich bubli(filtron itp) bo w zimę się zemści i nie odpali.

0
  • #5 03 Lip 2010 20:31
    robokop
    Moderator Samochody

Jakaś nowa fizyka? Jeśli filtr jest "gęsty", tzn ma zdolność dokładnego filtrowania, to normalne że się zapcha parafiną w zimie. Jeśli zaś jest "rzadki", to przepuszcza śmieci do pompy. Co jest lepsze? Ponadto na podst. pkt. 8.1 regulaminu pozwolę sobie wątek zamknąć.

0