Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch komputerów przez USB i internet.

krismalinowski 03 Lip 2010 23:05 2707 4
  • #1 03 Lip 2010 23:05
    krismalinowski
    Poziom 23  

Komputer stacjonarny z dostępem do internetu WiFi oraz laptop Acer z uszkodzoną wewnetrzną kartą sieciową.
    Sprawa polega na tym że kolega przyniósł mi tego lapa abym postawił mu nowy system, wszystko poszło sprawnie tylko jest problem z aktualizacjami.
    Jak wspomniałem wcześniej laptop ma uszkodzoną sieciówkę a nie mam pod ręką żadnej na pcimcie i usb.
    Drugi kolega jutro przyniesie mi specjalny kabelek "USB Link Cable" ze sterownikami do łączenia dwóch komputerów poprzez usb.
    Moje pytanie jest następujące: czy po takim połączeniu będzie w laptopie dostęp do internetu aby pobrać te aktualizacje ?

Nie jestem pewien czy temat umieściłem w odpowiednim dziale za co przepraszam.

-1 4
  • #2 03 Lip 2010 23:38
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Tych kabli są różne rodzaje. Ale ten o którym piszesz prawdopodobnie działa na takiej zasadzie że instaluje na obydwu komputerach odpowiedni program i za jego pomocą można przesyłać tylko pliki. Oczywiście musisz to jeszcze sprawdzić, jaki to dokładnie typ kabla.

Laptop nie ma wbudowanej karty Wi-Fi?
    Można też za kilka zł kupić kartę na sieciową na USB. Jakościowo za dobre one nie są ale do internetu wystarczy.

1
  • #3 04 Lip 2010 00:55
    krismalinowski
    Poziom 23  

Jest to starszy Acer TravelMate 2310, wifi i bt były w oddzielnych opcjach.
    Jutro to sprawdze z tym kablem, jutro też pożyczę zwykłą kartę sieciową pcmcia.
    Mam jeszcze pytanie: w moim pc mam kartę neta wifi i mam też na płycie kartę sieciową (obecnie wyłączona).Czy jest możliwość połączenia pc z lapem (karta pcmcia) kablem (jeżeli dobrze sie orientuje skrosowanym) i tak to skonfigurować żeby był net w laptopie poprzez mój pc ?

Co do karty sieciowej do laptopa to kolega chce właśnie kupić jakąś kartę sieciową na pcmcia.

-1
  • #4 04 Lip 2010 12:43
    krismalinowski
    Poziom 23  

Kabelek USB Link działa bez błędnie ale niestety służy tylko do wymiany plików, z netu nici.
    Teraz sie męczę z połączeniem mojego pc z laptopem przez sieciówki skrętką i za żadne skarby mi nie wychodzi.Na pc mam Win XP Pro a na laptopie Win 7 Home Premium.
    Moze ktoś pomoże.
    Na obydwu jest ustawiona taka sama grupa robocza, na jednym IP 192.168.1.2 a na drugim 192.168.1.6
    Komputer z XP pokazuje ze jest połaczenie a laptop z Win 7 że brak :?::?::?:

-1
  • #5 05 Lip 2010 15:29
    krismalinowski
    Poziom 23  

Kolega odkupił od znajomego tąkartę sieciową na pcmcia i w domu podłaczył neta.
    Wszystko jest ok.
    Temat zamykam

-1